

Економіка і бізнес
Киянка зібрала в одному місці крафтовий сир із семи областей
Ольга Терницька тримає популярну «Лавку Сирної феї» на київському ринку «Столичний». Колись дівчина просто зварила для себе смачний домашній сир. А тепер продає крафтовий продукт 12-х українських господарств із семи областей, повідомляє AgroPortal.ua.
Дівчина планує розширити географію і збільшити асортимент з 60 до 250 видів сиру. Крім того, консультує ресторани, які спеціалізуються на стравах з вишуканими сирами.
Сир із шоколадом та карамеллю
Ольга не любить банальностей. Це ж так сумно — їсти сир тільки зі звичним виноградом та горіхами. Вона пропонує спробувати його, наприклад, із шоколадом та солоною карамеллю чи з в’яленими томатами. Або з мостардою — фруктами, карамелізованими в гірчиці. Є і ціла лінійка спеціальних джемів та соусів. Гірчиця, пряна клюква, трояндовий соус та безліч інших несподіванок.

«Я вже ось 10 років, як почала варити сири. Їх постійно хочеться вивчати глибше і глибше, — розповідає Ольга. — Працювала у ресторанах, спостерігала, що обирають люди. Це ж так добре, що у всіх різні смаки. Відповідно, хочеться, щоби і сирів було якомога більше».
Читайте також: У селі на Чернігівщині запустили успішне виробництво сирів
Ольга каже, що в Україні зараз відбувається справжній сирний бум. Багато молодих людей сім’ями переїздять в села і облаштовують власні виробництва. Шкода тільки, що про різні види крафтових сирів мало хто знає і немає великих обсягів купівлі.
Треба перевернути стереотип у свідомості українців, ніби наш сир — це тільки бринза.
Привезти сир може будь-хто
«Лавка Сирної Феї» не схожа на простеньке місце продажу. Господиня задумала з її допомогою спонукати сироварів до розвитку, стати активним посередником. Будь-хто може привезти сюди свій продукт.
Його якість досвідчена Ольга перевіряє зовні, а також у лабораторії ринку. Це спрощена система. Виробникові достатньо мати довідки від ветеринарів щодо утримуваних ним тварин.
Читайте також: У селі на Закарпатті роблять сири вартістю до 700 грн за кіло
«Хочу на самому початку шляху підтримати навіть маленьких сироварів, котрі ще не зіп’ялися на ноги, не мають коштів на сертифікати та інші дозвільні документи», — пояснює Терницька. Тому й облаштувала місце продажу у більш доступному місці, на ринку, куди дістатися набагато легше, аніж у вибагливі мережеві та фірмові магазини.

Молоді сири продає одразу, для інших має спеціальні умови для зберігання, холодильні камери.
Ольга замовляє продукт оптом з різних регіонів, тому доставка обходиться недорого.

Націнка – 30 відсотків
Реалізовує товар з 25-30-відсотковою націнкою. Називає себе середньою ланкою між виробником і споживачем, гарантує якість і популяризацію, промоушн.
Читайте також: Фермер веде блог, де ділиться секретами варіння дорогезного сиру
Так само Ольга працює і з ресторанами. Формує для них зручні пакетні, комплексні пропозиції. Ясно, що для них надто накладно домовлятися окремо з кожним дрібним виробником. А у сирної феї вже підібраний широкий асортимент сирів на вибір, і вона бере на себе відповідальність за контроль їхньої якості.

Вже на сьогодні знає до 100 українських виробників. Продає продукцію 12-х з них. За рік запланувала збільшити асортимент до 250 видів сирів. І розширювати географію на всі регіони: «Зараз вже у кожній області є сироварні зі своїми фаворитами та особливостями. Україна велика, кліматичні умови дозволяють додавати багато нюансів».
Економіка і бізнес

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на 1,5 мільярда доларів. Посадовець назвав масовану атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.
Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.
У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще 2,3 мільярда канадських доларів у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.
Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» росії.
«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.
Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.
Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7
Економіка і бізнес

Міралі — кухар з Азербайджану, якого кликали працювати до себе ресторани з зірками Мішлена, та він обрав створювати нову українську кухню. Уклав душу та весь ресурс у власний ресторан Mirali, а продукти принципово закуповує лише в українських господарств, щоб розвивати своє.
Азійські місо-пасту чи соєвий соус він готує з локальних інгредієнтів, та знайшов заміну навіть італійським трюфелям — замовляє їх з ферми на Вінниччині, яку 10 років тому заснував аграрій Олександр Джига.
Цей підприємець веде YouTube-канал, де розказує про технологію вирощування грибів, ділиться досвідом в агробізнесі, показує життя в селі та локальні виробництва. Дивіться більше в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».
Фото обкладинки: скриншот відео ШоТам
Економіка і бізнес

У Миколаєві запрацювала кав’ярня, створена на згадку про загиблого військовослужбовця з позивним «Микита». Її відкрила його дружина Марина Музика, втіливши мрію, яку подружжя плекало ще з 2023 року.
Про це повідомили в «Суспільне Миколаїв».
Назва «Кіт Микита» символічна — саме так Марина називала чоловіка. Вона розповідає, що він був спритним, уважним, добре бачив у темряві й міг тихо пересуватися. Саме такі асоціації і стали основою концепції закладу, інтер’єр якого оформлено у стилі «бойових котиків». Атмосфера кав’ярні — тепла, патріотична, з особистими фото, шевронами та прапорами.
«Я подумала, що він вже не зможе сам втілити мрію, тому я маю зробити це за двох і розповісти людям, хто такий “Микита”», — каже Марина.
Читайте також: Три історії війни: як фонд savED повертає безпечне дитинство
Допомогли реалізувати ідею друзі та рідні. Вони допомагали з ремонтом, розстановкою меблів і навіть дизайном стаканчиків. Саму кав’ярню відкрили менш ніж за два місяці.
Відвідувачі кажуть, що в кав’ярні панує родинна атмосфера, а її головна мета — не тільки нагадати про Микиту, а й підтримати українських військових і зберегти пам’ять про всіх полеглих захисників.




Нагадаємо, що рідні загиблого військового піднялися на Говерлу та втілили його мрію військового.
Фото: сайт «Суспільне Миколаїв», Богдана Будулуца