Суспільство
На Полтавщині будують перший в Україні завод із виробництва метанолу
Завод із виробництва метанолу буде збудований протягом трьох наступних років у Машівському районі Полтавської області. Потужність майбутнього підприємства оцінюється в 50 тисяч тонн метилового спирту на рік. Про це повідомляє видання “Полтавщина”.
Чому це крок до енергонезалежності
Метанол українці змушені імпортувати. Здешевити цей вид витрат і свою залежність від імпортного метанолу “Укргазвидобування” зможе завдяки спорудженню власного заводу з його виробництва.
Метанол — різновид спиртів, який застосовується в різних галузях. Також широко використовується в газовій промисловості з метою боротьби та попередження гідратоутворення в газопроводах при видобутку і транспортуванні природного і попутного газів, для випробування нових свердловин і свердловин після капітального ремонту, частково для осушення природного газу. Найбільшим споживачем цієї речовини в України є “Укргазвидобування”.
Читайте також: Україна побила 4-річний рекорд із добового видобутку газу
“Завод з виробництва метанолу — це незалежність не тільки підприємства від імпорту метилового спирту, а й внесок в енергонезалежність країни в цілому. Крім того, нове підприємство дозволить створити нові робочі місця, платити податки, при цьому виробляючи продукцію для внутрішнього споживання. Також і під час будівництва заводу, і потім нам будуть потрібні постачальники місцевих товарів та послуг. Їхня співпраця із нами створить сприятливий економічний клімат в регіоні”, – кажуть у компанії “Укргазвидобування”.
Також зазначається, що “Укргазвидобування” у 2019 році витратить на закупівлю товарів на послуг тільки на Полтавщині 4 млрд гривень.
Суспільство
Що передбачає проєкт?
- обмін досвідом між українськими та шведськими муніципалітетами;
- інвестиції в утилізацію сміття;
- розробка нових планів управління відходами відповідно до європейських стандартів.
Що зміниться?
- впровадити нові тарифи та штрафи за забруднення довкілля;
- посилити відповідальність виробників за екологічну чистоту;
- створити системний підхід до зменшення викидів газів із полігонів;
- обробляти біологічні відходи;
- отримати сучасне обладнання від шведських міст.
Коментарі
Суспільство
Історія будівництва
Коментарі
Суспільство
Проєкт реставрації розробило українське архітектурно-конструкторське бюро «Віхарєв». Фахівці відновлять автентичні елементи будівлі та адаптують її до сучасних стандартів.
Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації після прийняття проєкту.
«Це унікальна будівля, яка не лише відображає архітектурний стиль початку ХХ століття, а й має значну культурну та історичну цінність. Ми прагнемо, щоб кожен історичний об’єкт столиці отримав належну увагу та став прикладом гармонійного поєднання традицій і сучасних рішень», — зауважила директорка Департаменту охорони культурної спадщини Марина Соловйової.
Читайте також: Японія передала Києву комп’ютери для реабілітації ветеранів та людей з порушеннями зору
Як зазначають у КМДА, незабаром ця будівля може отримати статус пам’ятки архітектури. Завдяки цьому дім можна буде краще зберігати та популяризувати як частину культурної спадщини столиці.
Дім збудували у 1902 році, і він знаходиться на вулиці Січових Стрільців, 91.
Нагадаємо, що у Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО).
Також ми писали, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.
Фото: бюро «Віхарєв»
Коментарі