

Суспільство
На першому українському хайвеї влаштували перегони болідів (ФОТО)
У Дніпропетровській області новозбудованою ділянкою Н-31 Дніпро – Решетилівка проїхались гоночні боліди, здолавши 14-ти кілометрову ділянку.
Про це повідомили у пресслужбі Укравтодору у фейсбуці.
Новеньке дорожнє покриття протестували 5 болідів «Естонія». Ці авто створені спеціально для участі в гонках.
Під час заїзду 5 професійних гонщиків на болідах «Естонія» Формула-3 з форсованими двигунами зі швидкістю понад 250 км/год., зробили три кола новою трасою.

Висновок тест драйву – якість покриття бездоганна. За кермом автівок справжні майстри своєї справи:
- Віктор Поваров – заслужений тренер України з технічних видів спорту, майстер спорту по мотокросу та кільцевим гонкам, багаторазовий чемпіон міжнародних автоперегонів.
- Олександр Медведченко – чемпіон України з шосейно – кільцевих гонок, майстер спорту міжнародного класу.
- Гавриленко Володимир: творець гоночного КРАЗ, багаторазовий чемпіон з кільцевих гонок.

Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка – траса національного значення, що проходить Дніпропетровською та Полтавською областями. Її загальна протяжність становить 137,5 кілометрів.
Читайте також: Не тільки море: 8 унікальних місць Одещини, які варто відвідати кожному туристу
Це найкоротший шлях та оптимальний маршрут з Києва до Дніпра. У Полтавській області протяжність дороги становить майже 80 кілометрів. У Дніпропетровській – 58 км.

Нині дорожня техніка працює за новозбудованим мостом через канал Дніпро-Донбас. Саме там прокладається фінішна ділянка магістралі Н -31 протяжністю 29,5 км.
Читайте також: Хіти 90-х і парад з чотирилапими. Як Україна відзначить День Незалежності
По завершенню ремонтних робіт Україна отримає перший український хайвей, збудований за часів незалежності. За параметрами це буде дорога першої категорії з 4 смугами руху.

Нагадаємо, на Сумщині почався ремонт дороги до туристичної локації з крейдяним плато.
Як ми повідомляли раніше, у Дніпрі під час будівництва дороги знайшли 2000-річні артефакти.
Усі фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua.
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel