Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Хіти 90-х і парад з чотирилапими. Як Україна відзначить День Незалежності

Опубліковано

Військовий парад та концерт — типові культурні заходи, які організовують щороку на День Незалежності. Однак своє 30-ліття Україна точно зустріне цікавіше, ніж зазвичай. До традиційної ходи долучаться чотирилапі друзі, а музична подія об’єднає понад 30 відомих українських виконавців та гуртів. А поруч із цим у різних містах України пройдуть фестивалі, незвичайні шоу-програми та концерти. Пропонуємо вісім найцікавіших заходів, які точно запам’ятаються відвідувачам 24 серпня.

Фестиваль «ManyFest», Черкаси

Ви щось чули про фестиваль фестивалів? Саме таке дійство у День Незалежності відбудеться в Черкасах. В місті об’єднають 30 ексклюзивних, різноманітних місцевих фестивалів в один захід. Організатори сподіваються цього дня встановити  рекорд: стати одним із наймасштабніших фестивалів в Україні. З цікавинок, на Замковому узвозі відбудуться перегони на саморобних машинах. А в Долині троянд на вас чекатиме незабутня мандрівка українським кіно, інтелектуальна гра «Dream team game» та гастрономічна насолода від вуличної кухні «Черкаська смакота». Для дітей організують Mifida fashion kids, де глядачам представлять нові колекції дитячого одягу та аксесуарів від українських та закордонних дизайнерів.

Де і коли початок: Черкаси, Набережна Дніпра, 9:00

Парад із чотирилапими, Київ

Фото: dpsu.gov.ua

У Києві на День Незалежності прикордонники вперше пройдуться військовим парадом разом зі службовими собаками. До цього дійства готуються 33 кінологи, чотирилапі помічники яких спеціалізуються на пошуку зброї та наркотиків. Тварини, які пройдуть парадом, уже встигли зарекомендувати себе на службі. Поки що собак активно готують до цього заходу. Вони вчаться поводитися спокійно, не реагувати на сторонніх людей та інші подразники, а також звикають до місця проведення параду. Загалом у цьому заході на Хрещатику візьмуть участь понад п’ять тисяч військових. А ще запланована виставка військової техніки та річковий парад на Дніпрі.

Де і коли початок: Київ, вул. Хрещатик; 9:30

Фестиваль «Be healthy. Здоровий ти — здорове місто», Дніпро

Якщо ви хочете корисного відпочинку навіть у свято, у Дніпрі, у сквері «Прибережний» 24 серпня відбудеться унікальний фестиваль. На безплатному заході «Be healthy. Здоровий ти — здорове місто» відбудеться виступ спортсменів та виставка органічної продукції, яку зможе придбати кожен охочий. А ще відвідувачі можуть отримати консультації провідних фахівців та послухати спеціального гостя — психолога Дмитра Карпачова. На фестивалі, до речі, мають встановити рекорд України — із суші викладуть державний прапор завдовжки 15 метрів.

Де і коли початок: Дніпро, вулиця Набережна Перемоги, 66; з 10:00 до 22:00

День Незалежності в Древньому Києві

Фото: pokupon.ua

Святкова вистава в історико-культурному центрі «Древній Київ» — вже добра традиція. Щорічно 24 серпня тут влаштовують театралізоване дійство для киян і гостей міста. У програмі — ожилі сцени з історії Київської Русі, знамениті історичні діячі минулих епох, катання на конях, стрільба з лука, майстер-класи з гончарного ремесла, видовищне фаєр-шоу, показ колекції національного вбрання від дизайнерки Анни Хруленко і багато іншого.

«Древній Київ» — одночасно науковий проєкт, екскурсійний об’єкт і колоритне місце для святкування будь-яких заходів, пікніку в парку або в корчмі. Квиток на святкову виставу дорослим обійдеться у 200 гривень, школярам і пенсіонерам дешевше – 80 грн і 150 грн відповідно. Для діток до 6 років вхід безплатний.

Де і коли початок: село Копачів, парк «Київська Русь»; з 10:00 до 19:00

Хіти 90-х лунатимуть наживо, Львів

У Львові на День Незалежності обіцяють легендарну музику молодості. Улюблені хіти 90-х лунатимуть наживо на Арені «Львів». Організатори фестивалю «Супер Дискотека 90» обіцяють, що вперше за довгий час ви зможете почути пісні, які колись наспівував увесь світ. У цей день навіювати теплі спогади минулого прийдуть легенди старої музики Boney M (xperience), East 17, Snap!, Mr.President (Lazzy Dee), Captain Jack, NaNa і Global Deejays. Відвідувачі зможуть не лише насолодитися виступом суперзірок, а й смачно поїсти та посмакувати справжні львівські напої на відкритому фудкорті. Квитки коштують від 390 до 2300 гривень.

Де і коли початок: Львів, вул. Стрийська, 199; 17:00

Концерт «День народження країни», Київ

Ввечері 24 серпня 35 українських виконавців та гуртів зберуться разом на НСК «Олімпійський», щоб увійти в історію. На одній сцені з’являться як музиканти, яких ми вже давно знаємо, так і ті, з ким ми познайомилися зовсім нещодавно. Слухачам обіцяють прекрасну музику й пісні, які нагадують про минуле та сповнюють надією на прекрасне майбутнє. А ще — неймовірну атмосферу, видовищну хореографію, світлове та дрон-шоу. Серед виконавців — Сергій Бабкін, Тіна Кароль, Океан Ельзи, Скрябін, GO_A, KAZKA та багато інших.

Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе

Квитки на концерт коштують від 200 до 2700 гривень. Організатори обіцяють, що всі благодійні внески спрямують на розбудову Центру сучасного мистецтва — музею українського художника Івана Марчука. Діти до 12 років не зможуть потрапити на концерт з міркувань безпеки.

Де і коли початок: Київ, вул. Велика Васильківська, 55; 18:00

НАОНІ Orchestra, Одеса

Фото: dn.kiev.ua

Ви тільки уявіть, Національний академічний оркестр народних інструментів України вже півстоліття успішно гастролює по містах країни й за кордоном. На День Незалежності колектив виконає  в Одесі шедеври народної творчості. Віртуозне володіння інструментами (бандури, сопілки, скрипки, цимбали), яскравий і різноманітний репертуар —  все це точно зачепить найглибші струни душі. Десь змусить посміятися і потанцювати, а десь і поплакати, проявити почуття й емоції.

Репертуар «Наона» надзвичайно різноманітний: від класики й року, до джазу і популярних хітів. Їхня музика дуже динамічна, насичена, з різкими переходами від однієї тональності до іншої. Тут немає якогось ведучого інструменту або музиканта — кожен доповнює гру іншого, створюючи неймовірний тандем і приємне звучання. Вартує таке задоволення від 220 гривень.

Де і коли початок: Одеса, вул. Пантелеймонівська, 3; 19:00

Шоу «Файне весілля», Волноваха

Якщо хочете опинитися на майже справжньому українському весіллі минулого, День Незалежності варто зустрічати на Донеччині. Там, у Волновасі, 24 серпня відбудеться реконструкція українського весілля трьох періодів ХІХ, XX та XXI століть в обрядах: від сватання до вінчання. Кожна група, яка відповідає за одне з трьох українських весіль, готує тематичну фотозону, 20-хвилинний весільний обряд, 10-хвилинний тематичний інтерактив з глядачами. На відвідувачів чекають пісні, танці та весільно-обрядова кухня.

Де і коли початок: Волноваха, вул. 1 Травня, 19:00

Суспільство

Дрони увійшли в десятку найбільши імпортованих в Україну товарів

Опубліковано

У січні 2024 року до України було ввезено дронів на $99 млн, що становить 2% від усього імпорту. Таким чином, вони увійшли в топ-10 імпортованих в Україну товарів.

Про це повідомляє Центр економічної стратегії.

Деталі імпорту

При цьому до країни було імпортовано телефонів на $114 млн, або 2,2% від загального імпорту.

Майже усі дрони (за вартістю) завезено з Китаю. А саме, 98 %.

Читати кожож: Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Для порівняння, за весь 2023 рік імпорт категорії “безпілотні літальні апарати” становив частку у 0,7%, або $441 млн. Частка китайського імпорту зросла до 21,4% з 16% у 2023 році. Тоді як частка імпорту з ЄС впала нижче 50%.

Нещодавно Мінцифри повідомили, що законтрактовано вже понад 50% із запланованого на цей рік 1 млн дронів українського виробництва.

Нагадаємо, що Дія.Бізнес запустила новий освітній курс для підприємців про основи комплаєнс-менеджменту.

Також ми повідомляли, що в Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром”.

Фото: Армія Infrom

Читати далі

Суспільство

В Україні запустилась безоплатна лінія юридичної підтримки для ВПО

Опубліковано

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запустила безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для українців, які покинули свої домівки внаслідок повномасштабного вторгнення росії та стали внутрішньо переміщеними особами. Вона працюватиме на базі платформи юридичної допомоги, що діє в освітньому центрі з квітня 2023 року.

Про це повідомляється в центрі.

Хто може звернулися по допомогу?

Звертатися на гарячу лінію юридичної допомоги можуть українці, які були змушені переїхати з початком повномасштабного вторгнення росії.

Читати також: Школи Києва розпочнуть прийом заяв до перших класів з 25 березня

Яка допомога пропонується?

На гарячій лінії їм надаватимуть безоплатну первинну та, в окремих випадках, вторинну юридичну допомогу.

Можна отримати первинну юридичну допомогу: консультації та надання правової інформації. В окремих випадках ми можемо допомогти із підготовкою адвокатського запиту, складанням заяви, ініціюванням депутатського звернення, наданням інших послуг в разі необхідності“, – зазначає директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.

Гаряча лінія юридичної допомоги працює за номерами +38 067 428 28 64 й +38 050 107 88 83 по буднях, З 09:00 ДО 18:00.

Свої звернення також можна залишати у формі за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Фото: slinko

Читати далі

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі