Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Хіти 90-х і парад з чотирилапими. Як Україна відзначить День Незалежності

Опубліковано

Військовий парад та концерт — типові культурні заходи, які організовують щороку на День Незалежності. Однак своє 30-ліття Україна точно зустріне цікавіше, ніж зазвичай. До традиційної ходи долучаться чотирилапі друзі, а музична подія об’єднає понад 30 відомих українських виконавців та гуртів. А поруч із цим у різних містах України пройдуть фестивалі, незвичайні шоу-програми та концерти. Пропонуємо вісім найцікавіших заходів, які точно запам’ятаються відвідувачам 24 серпня.

Фестиваль «ManyFest», Черкаси

Ви щось чули про фестиваль фестивалів? Саме таке дійство у День Незалежності відбудеться в Черкасах. В місті об’єднають 30 ексклюзивних, різноманітних місцевих фестивалів в один захід. Організатори сподіваються цього дня встановити  рекорд: стати одним із наймасштабніших фестивалів в Україні. З цікавинок, на Замковому узвозі відбудуться перегони на саморобних машинах. А в Долині троянд на вас чекатиме незабутня мандрівка українським кіно, інтелектуальна гра «Dream team game» та гастрономічна насолода від вуличної кухні «Черкаська смакота». Для дітей організують Mifida fashion kids, де глядачам представлять нові колекції дитячого одягу та аксесуарів від українських та закордонних дизайнерів.

Де і коли початок: Черкаси, Набережна Дніпра, 9:00

Парад із чотирилапими, Київ

Фото: dpsu.gov.ua

У Києві на День Незалежності прикордонники вперше пройдуться військовим парадом разом зі службовими собаками. До цього дійства готуються 33 кінологи, чотирилапі помічники яких спеціалізуються на пошуку зброї та наркотиків. Тварини, які пройдуть парадом, уже встигли зарекомендувати себе на службі. Поки що собак активно готують до цього заходу. Вони вчаться поводитися спокійно, не реагувати на сторонніх людей та інші подразники, а також звикають до місця проведення параду. Загалом у цьому заході на Хрещатику візьмуть участь понад п’ять тисяч військових. А ще запланована виставка військової техніки та річковий парад на Дніпрі.

Де і коли початок: Київ, вул. Хрещатик; 9:30

Фестиваль «Be healthy. Здоровий ти — здорове місто», Дніпро

Якщо ви хочете корисного відпочинку навіть у свято, у Дніпрі, у сквері «Прибережний» 24 серпня відбудеться унікальний фестиваль. На безплатному заході «Be healthy. Здоровий ти — здорове місто» відбудеться виступ спортсменів та виставка органічної продукції, яку зможе придбати кожен охочий. А ще відвідувачі можуть отримати консультації провідних фахівців та послухати спеціального гостя — психолога Дмитра Карпачова. На фестивалі, до речі, мають встановити рекорд України — із суші викладуть державний прапор завдовжки 15 метрів.

Де і коли початок: Дніпро, вулиця Набережна Перемоги, 66; з 10:00 до 22:00

День Незалежності в Древньому Києві

Фото: pokupon.ua

Святкова вистава в історико-культурному центрі «Древній Київ» — вже добра традиція. Щорічно 24 серпня тут влаштовують театралізоване дійство для киян і гостей міста. У програмі — ожилі сцени з історії Київської Русі, знамениті історичні діячі минулих епох, катання на конях, стрільба з лука, майстер-класи з гончарного ремесла, видовищне фаєр-шоу, показ колекції національного вбрання від дизайнерки Анни Хруленко і багато іншого.

«Древній Київ» — одночасно науковий проєкт, екскурсійний об’єкт і колоритне місце для святкування будь-яких заходів, пікніку в парку або в корчмі. Квиток на святкову виставу дорослим обійдеться у 200 гривень, школярам і пенсіонерам дешевше – 80 грн і 150 грн відповідно. Для діток до 6 років вхід безплатний.

Де і коли початок: село Копачів, парк «Київська Русь»; з 10:00 до 19:00

Хіти 90-х лунатимуть наживо, Львів

У Львові на День Незалежності обіцяють легендарну музику молодості. Улюблені хіти 90-х лунатимуть наживо на Арені «Львів». Організатори фестивалю «Супер Дискотека 90» обіцяють, що вперше за довгий час ви зможете почути пісні, які колись наспівував увесь світ. У цей день навіювати теплі спогади минулого прийдуть легенди старої музики Boney M (xperience), East 17, Snap!, Mr.President (Lazzy Dee), Captain Jack, NaNa і Global Deejays. Відвідувачі зможуть не лише насолодитися виступом суперзірок, а й смачно поїсти та посмакувати справжні львівські напої на відкритому фудкорті. Квитки коштують від 390 до 2300 гривень.

Де і коли початок: Львів, вул. Стрийська, 199; 17:00

Концерт «День народження країни», Київ

Ввечері 24 серпня 35 українських виконавців та гуртів зберуться разом на НСК «Олімпійський», щоб увійти в історію. На одній сцені з’являться як музиканти, яких ми вже давно знаємо, так і ті, з ким ми познайомилися зовсім нещодавно. Слухачам обіцяють прекрасну музику й пісні, які нагадують про минуле та сповнюють надією на прекрасне майбутнє. А ще — неймовірну атмосферу, видовищну хореографію, світлове та дрон-шоу. Серед виконавців — Сергій Бабкін, Тіна Кароль, Океан Ельзи, Скрябін, GO_A, KAZKA та багато інших.

Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе

Квитки на концерт коштують від 200 до 2700 гривень. Організатори обіцяють, що всі благодійні внески спрямують на розбудову Центру сучасного мистецтва — музею українського художника Івана Марчука. Діти до 12 років не зможуть потрапити на концерт з міркувань безпеки.

Де і коли початок: Київ, вул. Велика Васильківська, 55; 18:00

НАОНІ Orchestra, Одеса

Фото: dn.kiev.ua

Ви тільки уявіть, Національний академічний оркестр народних інструментів України вже півстоліття успішно гастролює по містах країни й за кордоном. На День Незалежності колектив виконає  в Одесі шедеври народної творчості. Віртуозне володіння інструментами (бандури, сопілки, скрипки, цимбали), яскравий і різноманітний репертуар —  все це точно зачепить найглибші струни душі. Десь змусить посміятися і потанцювати, а десь і поплакати, проявити почуття й емоції.

Репертуар «Наона» надзвичайно різноманітний: від класики й року, до джазу і популярних хітів. Їхня музика дуже динамічна, насичена, з різкими переходами від однієї тональності до іншої. Тут немає якогось ведучого інструменту або музиканта — кожен доповнює гру іншого, створюючи неймовірний тандем і приємне звучання. Вартує таке задоволення від 220 гривень.

Де і коли початок: Одеса, вул. Пантелеймонівська, 3; 19:00

Шоу «Файне весілля», Волноваха

Якщо хочете опинитися на майже справжньому українському весіллі минулого, День Незалежності варто зустрічати на Донеччині. Там, у Волновасі, 24 серпня відбудеться реконструкція українського весілля трьох періодів ХІХ, XX та XXI століть в обрядах: від сватання до вінчання. Кожна група, яка відповідає за одне з трьох українських весіль, готує тематичну фотозону, 20-хвилинний весільний обряд, 10-хвилинний тематичний інтерактив з глядачами. На відвідувачів чекають пісні, танці та весільно-обрядова кухня.

Де і коли початок: Волноваха, вул. 1 Травня, 19:00

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі