Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Хіти 90-х і парад з чотирилапими. Як Україна відзначить День Незалежності

Опубліковано

Військовий парад та концерт — типові культурні заходи, які організовують щороку на День Незалежності. Однак своє 30-ліття Україна точно зустріне цікавіше, ніж зазвичай. До традиційної ходи долучаться чотирилапі друзі, а музична подія об’єднає понад 30 відомих українських виконавців та гуртів. А поруч із цим у різних містах України пройдуть фестивалі, незвичайні шоу-програми та концерти. Пропонуємо вісім найцікавіших заходів, які точно запам’ятаються відвідувачам 24 серпня.

Фестиваль «ManyFest», Черкаси

Ви щось чули про фестиваль фестивалів? Саме таке дійство у День Незалежності відбудеться в Черкасах. В місті об’єднають 30 ексклюзивних, різноманітних місцевих фестивалів в один захід. Організатори сподіваються цього дня встановити  рекорд: стати одним із наймасштабніших фестивалів в Україні. З цікавинок, на Замковому узвозі відбудуться перегони на саморобних машинах. А в Долині троянд на вас чекатиме незабутня мандрівка українським кіно, інтелектуальна гра «Dream team game» та гастрономічна насолода від вуличної кухні «Черкаська смакота». Для дітей організують Mifida fashion kids, де глядачам представлять нові колекції дитячого одягу та аксесуарів від українських та закордонних дизайнерів.

Де і коли початок: Черкаси, Набережна Дніпра, 9:00

Парад із чотирилапими, Київ

Фото: dpsu.gov.ua

У Києві на День Незалежності прикордонники вперше пройдуться військовим парадом разом зі службовими собаками. До цього дійства готуються 33 кінологи, чотирилапі помічники яких спеціалізуються на пошуку зброї та наркотиків. Тварини, які пройдуть парадом, уже встигли зарекомендувати себе на службі. Поки що собак активно готують до цього заходу. Вони вчаться поводитися спокійно, не реагувати на сторонніх людей та інші подразники, а також звикають до місця проведення параду. Загалом у цьому заході на Хрещатику візьмуть участь понад п’ять тисяч військових. А ще запланована виставка військової техніки та річковий парад на Дніпрі.

Де і коли початок: Київ, вул. Хрещатик; 9:30

Фестиваль «Be healthy. Здоровий ти — здорове місто», Дніпро

Якщо ви хочете корисного відпочинку навіть у свято, у Дніпрі, у сквері «Прибережний» 24 серпня відбудеться унікальний фестиваль. На безплатному заході «Be healthy. Здоровий ти — здорове місто» відбудеться виступ спортсменів та виставка органічної продукції, яку зможе придбати кожен охочий. А ще відвідувачі можуть отримати консультації провідних фахівців та послухати спеціального гостя — психолога Дмитра Карпачова. На фестивалі, до речі, мають встановити рекорд України — із суші викладуть державний прапор завдовжки 15 метрів.

Де і коли початок: Дніпро, вулиця Набережна Перемоги, 66; з 10:00 до 22:00

День Незалежності в Древньому Києві

Фото: pokupon.ua

Святкова вистава в історико-культурному центрі «Древній Київ» — вже добра традиція. Щорічно 24 серпня тут влаштовують театралізоване дійство для киян і гостей міста. У програмі — ожилі сцени з історії Київської Русі, знамениті історичні діячі минулих епох, катання на конях, стрільба з лука, майстер-класи з гончарного ремесла, видовищне фаєр-шоу, показ колекції національного вбрання від дизайнерки Анни Хруленко і багато іншого.

«Древній Київ» — одночасно науковий проєкт, екскурсійний об’єкт і колоритне місце для святкування будь-яких заходів, пікніку в парку або в корчмі. Квиток на святкову виставу дорослим обійдеться у 200 гривень, школярам і пенсіонерам дешевше – 80 грн і 150 грн відповідно. Для діток до 6 років вхід безплатний.

Де і коли початок: село Копачів, парк «Київська Русь»; з 10:00 до 19:00

Хіти 90-х лунатимуть наживо, Львів

У Львові на День Незалежності обіцяють легендарну музику молодості. Улюблені хіти 90-х лунатимуть наживо на Арені «Львів». Організатори фестивалю «Супер Дискотека 90» обіцяють, що вперше за довгий час ви зможете почути пісні, які колись наспівував увесь світ. У цей день навіювати теплі спогади минулого прийдуть легенди старої музики Boney M (xperience), East 17, Snap!, Mr.President (Lazzy Dee), Captain Jack, NaNa і Global Deejays. Відвідувачі зможуть не лише насолодитися виступом суперзірок, а й смачно поїсти та посмакувати справжні львівські напої на відкритому фудкорті. Квитки коштують від 390 до 2300 гривень.

Де і коли початок: Львів, вул. Стрийська, 199; 17:00

Концерт «День народження країни», Київ

Ввечері 24 серпня 35 українських виконавців та гуртів зберуться разом на НСК «Олімпійський», щоб увійти в історію. На одній сцені з’являться як музиканти, яких ми вже давно знаємо, так і ті, з ким ми познайомилися зовсім нещодавно. Слухачам обіцяють прекрасну музику й пісні, які нагадують про минуле та сповнюють надією на прекрасне майбутнє. А ще — неймовірну атмосферу, видовищну хореографію, світлове та дрон-шоу. Серед виконавців — Сергій Бабкін, Тіна Кароль, Океан Ельзи, Скрябін, GO_A, KAZKA та багато інших.

Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе

Квитки на концерт коштують від 200 до 2700 гривень. Організатори обіцяють, що всі благодійні внески спрямують на розбудову Центру сучасного мистецтва — музею українського художника Івана Марчука. Діти до 12 років не зможуть потрапити на концерт з міркувань безпеки.

Де і коли початок: Київ, вул. Велика Васильківська, 55; 18:00

НАОНІ Orchestra, Одеса

Фото: dn.kiev.ua

Ви тільки уявіть, Національний академічний оркестр народних інструментів України вже півстоліття успішно гастролює по містах країни й за кордоном. На День Незалежності колектив виконає  в Одесі шедеври народної творчості. Віртуозне володіння інструментами (бандури, сопілки, скрипки, цимбали), яскравий і різноманітний репертуар —  все це точно зачепить найглибші струни душі. Десь змусить посміятися і потанцювати, а десь і поплакати, проявити почуття й емоції.

Репертуар «Наона» надзвичайно різноманітний: від класики й року, до джазу і популярних хітів. Їхня музика дуже динамічна, насичена, з різкими переходами від однієї тональності до іншої. Тут немає якогось ведучого інструменту або музиканта — кожен доповнює гру іншого, створюючи неймовірний тандем і приємне звучання. Вартує таке задоволення від 220 гривень.

Де і коли початок: Одеса, вул. Пантелеймонівська, 3; 19:00

Шоу «Файне весілля», Волноваха

Якщо хочете опинитися на майже справжньому українському весіллі минулого, День Незалежності варто зустрічати на Донеччині. Там, у Волновасі, 24 серпня відбудеться реконструкція українського весілля трьох періодів ХІХ, XX та XXI століть в обрядах: від сватання до вінчання. Кожна група, яка відповідає за одне з трьох українських весіль, готує тематичну фотозону, 20-хвилинний весільний обряд, 10-хвилинний тематичний інтерактив з глядачами. На відвідувачів чекають пісні, танці та весільно-обрядова кухня.

Де і коли початок: Волноваха, вул. 1 Травня, 19:00

Суспільство

В Україні з’явилася професія “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”

Опубліковано

В Україні офіційно з’явилася професія “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”. Такий професійний стандарт розроблено за ініціативи Мінветеранів з метою запровадження в Україні професійного супроводу ветеранів й ветеранок війни, членів їхніх сімей та родин загиблих воїнів – на шляху переходу до цивільного життя.

Про це, як інформує Урядовий портал,  з посиланням на заступника Міністра у справах ветеранів України Максима Кушніра.

Зокрема, фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб надаватиме роз’яснення щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних (електронних публічних), соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг. Наприклад, з питань оформлення відповідних документів тощо.

Читайте також: Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

“Всі потреби, що виникають у ветеранів та ветеранок в рамках переходу від військової служби до цивільного життя, повинні знаходити фахову підтримку та допомогу, яка може бути забезпечена саме таким фахівцем із супроводу. Насамперед мова йде про індивідуальний професійний супровід, спрямований на допомогу нашим Захисникам та Захисницям в отриманні ними, зокрема, реабілітаційних, психологічних, освітніх та інших послуг”, – зазначив Максим Кушнір.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як медійникам отримати генератори та павербанки.

Читати далі

Суспільство

На українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів: що треба знати перевізникам

Опубліковано

Відсьогодні, з 24 квітня, на українсько-молдавському кордоні запрацювала електронна черга для пасажирських автобусів «єЧерга». Відтепер на 10 пунктах пропуску з Молдовою кожному автобусу буде доступна можливість обрати час перетину кордону у межах послуги «єЧерга».

Про це повідомили у Міністерстві відновлення України.

«У рамках реформи міжнародних автобусних перевезень Міністерство відновлення продовжує працювати над забезпеченням можливості своєчасного перетину кордону автобусами», – зазначили у Міністерстві.

Читайте також: В Києві пройде фестиваль українських писанок: коли саме

До «Мамалига – Крива» та «Могилів-Подільський – Отач» додадуться пункти пропуску:

  • «Виноградівка – Вулканешти»
  • «Малоярославець 1 – Чадир-Лунга»
  • «Нові Трояни – Чадир-Лунга»
  • «Рені – Джурджулешти»
  • «Серпневе 1 – Басараб‘яска»
  • «Старокозаче – Тудора»
  • «Табаки – Мирне»
  • «Росошани – Бричень»

Додамо, реєстрація у новий тип черги, яка має назву «За розкладом» для пунктів пропуску з Молдовою починається з 24 квітня о 12:00. Рух автобусів за новим записом розпочнеться 25 квітня о 12:00.

Нагадаємо, в Україні студенти зможуть самостійно корегувати темп та тривалість навчання.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя

Опубліковано

Літом 2023-го російська ракета вбила біля Запоріжжі співачок Крістіну Спіцину та Світлану Семєйкіну. Тоді відео з їх виступів та благодійних концертів летіли всіма соцмережами. І днями рідні дівчат здійснили їхню мрію – випустили авторську пісню Світлани “Вогонь уже не горити”, виконану голосом Крістіні. Цю пісню дівчата посвятили Маріуполю…

Для їхніх батьків дуже важливо, аби ця пісня, як і пам’ять про них, лунала Україною та світом. І ми запрошуємо всіх вас послухати її додати до своїх плейлистів. А також ми просимо кожного, хто прочитає цей допис, тегнути у коментарях під відео свою улюблену радіостанцію, аби привернути увагу і здійснити мрію батьків дівчат – почути пісню “Вогонь уже не горить” по радіо. Пісня та кліп доступні на Sportify, Apple Music, Instagram, Facebook, TikTok, Deezer та багатьох інших платформах.

Історії життя дівчат

Крістіна і Світлана загинули від російської ракети. Днями батьки дівчат випустили їхню авторську пісню. Дівчата присвятили її подіям у Маріуполі, і для рідних важливо, аби пісню почуло якомога більше людей. Адже це памʼять про Крістіну і Світлану, яка має жити.

Крістіна навчалася співу з дитинства. У 18 років твердо вирішила, що хоче стати співачкою та мріяла про групу. Світлана грала на гітарі з 13 років та мріяла присвятити себе музиці. Дівчата знали одна одну зі школи, а після одного зі спільних концертів вирішили створити гурт.

Концерти та збори

Співали на вулицях у рідному Запоріжжі, а також Києві та Дніпрі, та проводили трансляції виступів у соцмережах. Батько Крістіни – військовий і для дівчат було важливо завдяки виступам збирати гроші для захисників та цивільних.

“А далі хочемо присвятити наступну пісню для усіх наших захисників і захисниць України. Хочемо ім подякувати за кожний їх крок, за кожний подих. Дякуємо Вам”, – казали на виступах музикантки.

Часто після концертів до музиканток підходили військові.

“Підходили і казали, що “були навіть такі ситуації, коли не хотілося жити, а слухаючи вас посміхалися і відпочивали разом з вами”, – каже мама Крістіни.

Трагедія на дитячому майданчику

Коли російська ракета вбила їх обох, ЗСУ помстилися за них і продовжують робити це досі! Вони загинули 9 серпня 2023 року. Того дня дівчата співали на вулицях Запоріжжя. Це була їхня остання пісня…

Після виступу Крістіна та Світлана пішли відпочити на дитячий майданчик, і саме туди влучила ракета…

“Мені здається, що це десь в 3 метрах від них прилетіло, в них не було шансів”, – розповідає мама Крістіни.

Спільна мета

До того дня батьки дівчат не були знайомі, але у горі стали один для одного найбільшою підтримкою. І разом вони вирішили втілити мрію доньок – записати їхню авторську пісню на професійній студії.

Сама пісня була написана Светою на честь загиблих у Маріуполі, коли відбувалися дії 22-го року. Света дуже хотіла, щоб Крістіна її виконувала, саме її голос вона чула в цій пісні. Саме ця мета допомогала батькам триматися у найважчі моменти.

“Воно не давало нам розслаблятися і впадати, як я для себе це називаю, “в мінус” – коли ти все, в тебе руки опускаються. І ти нічого не хочеш. Але “потрібно, хочу, дівчата цього хотіли”, – згадує Галина Спіцина.

Читати також: “У пошуках Нікі”: в Україні відбулася премʼєра фільму про порятунок тварин під час війни

Реалізація мрії

Рідні взяли оригінальні голоси дівчат з відеовиступу та записали пісню на професійній студії. А в кліпі використали 100 фотографій військових та цивільних, які загинули через росію. Батьки мріють якось почути “Вогонь вже не горить” по радіо та хочуть записати на студії другу авторську пісню доньок. А мати Крістіни хоче порадити всім втілювати свої мрії тут і зараз, не відкладаючи на потім

Послухати пісню можна на Spotify, Apple Music, YouTube та інших музичних платформах.

Нагадаємо, що за добу українці в “Дії” придбали військових облігацій на понад 30 млн грн.

Також ми повідомляли, що сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол.

Читати далі