Технології
На Миколаївщині створять унікальний об’єкт “зеленої” енергетики
Уже цього року на Миколаївщині розпочнеться реалізація унікального проекту альтернативної енергетики – будівництво сучасного біогазового комплексу для виробництва екологічної теплової енергії. Про це повідомляє прес-служба Миколаївської обласної державної адміністрації.
На біогазовому комплексі буде створено близько сотні робочих місць на період будівництва та ще 25 – після введення його в експлуатацію.
Проект реалізовують у межах Первомайської селищної ради Вітовського району. Компанія-інвестор ТОВ “АГРОМИР” планує побудувати біогазовий комплекс, потужністю у 3000 кВт безпосередньо біля постачальника сировини – цукрового заводу ТОВ “Юкрейніан Шугар Компані”.
Безвідходне виробництво
Під час будівництва установки використовуватимуться найновіші розробки й технології європейських лідерів щодо переробки біомаси, а продуктами переробки бурякового жому будуть електроенергія і тепло, а саме виробництво біогазу буде майже безвідходним, адже підприємство одночасно також вироблятиме безпечні та якісні органічні добрива.
Читайте також: У Дніпрі запустять біогазовий завод за 11 млн доларів
“Біогазові установки повинні стати важливою складовою енергетичного та промислового комплексів. Їхні переваги беззаперечні: це не лише отримання палива, яке можна використовувати для виробництва електроенергії, інших промислово-побутових потреб виробничих комплексів, а й вирішення питання утилізації відходів – замість витрат на їх вивезення та захоронення підприємство отримує додатковий прибуток. При цьому місцева громада буде забезпечена новими робочими місцями та має суттєві надходження до бюджету”, – повідомили в ОДА.
Читайте також: В Україні запустили біогазовий завод на відходах птахофабрики
Інвестор взяв на себе цілу низку соціальних зобов’язань, які покращать життя мешканців місцевої громади. Це облаштування полігону твердо-побутових відходів, вуличне освітлення і ремонт ділянки дороги до біостанції, а також добудова багатоповерхового житлового будинку (довгобуд більше 25 років) в межах селищної ради.
Технології
На Харківщині презентували нову машину для механізованого розмінування регіону на базі Центру координації протимінної діяльності при Харківській ОВА.
Про це повідомив очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Особливості машини
Техніку створили харківські інженери на основі української техніки. Вона відповідає європейським стандартам безпеки та ефективності. Машина коштує 450 тисяч євро, що, за словами Синєгубова, утричі дешевше за імпортні аналоги.
Читайте також: Бійці ГУР евакуювали зі Зміїного 15 кошенят та котів (ФОТО)
Нову техніку ремонтуватимуть дешевше й оперативніше, тому що запчастини та компоненти до неї виробляють в Україні.
Фахівці оснастили машину для розмінування:
- двигуном потужністю 320 кінських сил;
- гусеничними та опорними котками;
- гідравлічною системою (вона дозволяє підіймати робочий механізм та заїжджати машині на трал для транспортування).
Як працюватиме техніка
Робочий механізм можна обладнати змінними деталями: ланцюгами з молотками або фрезою для заглиблення у ґрунт на глибину до 30 сантиметрів. Це дозволятиме знищувати боєприпаси, зокрема протитанкові міни.
Читайте також: Зв’язок на полі бою: в «Армія+» запустили нове навчання (ВІДЕО)
«Завдяки такій техніці ми зможемо пришвидшити цей процес, убезпечити саперів та симулювати розвиток українського виробника. Готові ділитися досвідом Харківщини на всеукраїнському рівні, адже виклики з розмінуванням актуальні не тільки в нашій області», — написав керівник Харківської ОВА.
Раніше ми писали, що через Дію можна буде зареєструвати операторів з розмінування: що зміниться.
Фото: пресслужба ХОВА
Коментарі
Технології
Які сервіси з’являться на порталі
- Первинна сертифікація;
- повторна сертифікація;
- розширення сфери сертифікації.
Коментарі