Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
biogas 2919235 1920 1 biogas 2919235 1920 1

Технології

У Дніпрі запустять біогазовий завод за 11 млн доларів

Опубліковано

Водоканал у Дніпрі завершує будівництво унікального біогазового комплексу з переробки мулу стічних вод і виробництва електроенергії та планує його запуск на липень-серпень 2019 року, передає InVenture.

Реалізацією цього проекту займається компанія “Технолоджи АПС в Україні”.

Потужність біогазової станції, яку зводять на базі Дніпроводоканалу, складе 4,8 МВт. Вартість проекту становить понад 11,2 млн доларів – це приватні інвестиції та кошти кредитування в державному Укргазбанку.

 

Читайте також: Місто на Запоріжжі опалюватимуть лушпинням соняшника

Компанія має намір також реалізувати аналогічний проект з будівництва біогазового комплексу з переробки мулових відкладень Центральної станції аерації №1 Кривбасводоканал у Кривому Розі.

Які переваги біоенергетики?

БіоТЕЦ мають низку позитивних характеристик, через що їхній розвиток є вкрай бажаним як для енергосистеми, так і для національної економіки в цілому.

Перше: стабільний режим роботи. ТЕЦ на біомасі та біогазі працюють у рівному графіку навантаження і, на відміну від сонячної та вітрової енергетики, не вимагають заміщувальних потужностей. Це вкрай важливо для України, де дефіцит маневрених потужностей є однією з потенційних причин для можливого стримування розвитку відновлюваної енергетики в майбутньому.

Читайте також: У Славутичі до кінця року збудують біоТЕЦ

Друге: розвиток економіки регіонів. “Ми розвиваємо додаткові мультиплікатори: збір, доставку, логістику, підготовку сировини. А це розвиток регіонів і ринку робочої сили. Крім того, якщо в сонячній і вітровій енергетиці в основному купують за валюту імпортне обладнання, то в біоенергетиці висока частка місцевої складової. Це, серед іншого, є додатковим стимулом і для нас, оскільки наші ТЕЦ можуть отримувати надбавку до «зеленого» тарифу за використання українського обладнання”, – прокоментував перевагу біоенергетики засновник Всеукраїнської теплогенеруючої компанії “Укртепло” Іван Надєїн.

Третє: заміщення імпортного газу. Україна, в силу своїх територіальних розмірів і низької щільності заселення, має, за європейськими мірками, великий сировинний потенціал – це близько 7 млн кубометрів на рік лісових відходів і 30 млн тонн аграрної біомаси. Однак цей потенціал поки ефективно не використовується.


Реклама

Технології

Турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники

Опубліковано

Турецька військова компанія Bayrak Makina, що виробляє бойові безпілотники Bayraktar, планує встановлювати українські двигуни на всі моделі своїх дронів

Про це пише espreso.tv з посиланям на заяву гендиректора Baykar Makina Халюка Байрактара.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – сказав Байрактар.

Наразі турецька компанія споряджає українським двигуном безпілотник останнього покоління Akinci.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат, який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – сказав Байрактар.

Гендиректор Baykar Makina також назвав стратегічним співробітництво України і Туреччини у сфері виробництва БПЛА.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці. Ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – додав Байрактар.

 

Нагадаємо, Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Головне фото: ua.news.

Читати далі

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі