

Суспільство
На Львівщині запрацював притулок для жінок, які постраждали від домашнього насилля
У Глинянській громаді Львівської області відкрили притулок для жінок, які потерпали від домашнього насильства: у семи облаштованих кімнатах можуть проживати до 22 жінок з дітьми.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.
Зазначається, що насилля щодо жінок все ще є одним з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Щорічно в Україні від насильства страждає близько 1,1 мільйона осіб, і 90% них — це жінки. Потрібно також розуміти, що це лише приблизні дані, оскільки чимало постраждалих не звертається по допомогу, або і взагалі сприймає насильство за нормальний стан речей.
Як поінформували правоохоронці, лише за 5 днів нового року до Нацполіції у Львівській області скерували понад 100 заяв про домашнє насильство. Враховуючи, що Україна живе в реаліях війни уже майже 2 роки, проблема насилля стала ще більш актуальною.

Тому у Глинянській громаді дали старт роботі притулку «Покрови Пресвятої Богородиці», де можуть перебувати особи, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а також особи, які постраждали від протиправної діяльності торгівлею людьми.
В адміністрації повідомили, що профінансувала роботи з реконструкції та облаштування притулку американська письменниця, філантропка, телеведуча та бізнесменка Мітці Пердью через благодійний фонд «Сієнтія Юкрейн».
Читайте також: Культура зґвалтування, або Чому ми досі виправдовуємо сексуальні злочини
«Це вже четвертий подібний заклад, який відкрили у Львівській області за минулі два роки. Величезне дякую благодійникам, завдяки яким це стало можливим. До слова, пані Пердью навіть продала свою каблучку, яку їй подарував чоловік, щоб допомогти жінкам і дітям в Україні», — зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Прихисток створили на базі відреконструйованої одноповерхової будівлі, де раніше була поліклініка. Вартість робіт становить 8,6 млн грн.
У відреконструйований притулок можуть звернутись дівчата та жінки, які постраждали від домашнього насильства.
В ОВА зауважили, що тут одночасно у семи облаштованих кімнатах зможуть тимчасово проживати до 22 осіб, зокрема діти.

Окрім того, є ліжечка для немовлят, а також кімната, облаштована згідно з інклюзивними вимогами.
У прихистку жінка може перебувати до 3 місяців. З нею працюватиме фахівець із соціальної роботи, а також психолог та юрист при потребі. Завдання – вивести особу чи сім’ю із кризової ситуації, в якій вона опинилася.
Нагадаємо, благодійний фонд «Сильні» та «Київський олень» вчать відстоювати особисті кордони у коміксах.
Також Мінсоцполітики запустило дашборд «гарячих ліній» із запобігання домашньому насиллю.
Фото: Львівська ОВА.
Суспільство

З 21 березня 2025 року наземний громадський транспорт у Києві зможе продовжувати рух після оголошення повітряної тривоги.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
Очільник КОВА розповів про нові правила для комунального та приватного транспорту. Він зазначив, що транспорт зупинятиметься біля укриття за маршрутом руху, щоби пасажири могли за бажання залишити салон.
Читайте також: 8 літературних подій у Києві: куди сходити цього тижня
Водії повідомлятимуть пасажирам про можливість подальшого руху. Після цього транспорт рухатиметься далі за маршрутом. Ткаченко додав, що відповідні зміни внесуть до посадових інструкцій водіїв.
«Це не просто зміна правил — це логічний і необхідний крок до нормального функціонування міста. Київ має рухатися!» — написав Тимур Ткаченко.
Нагадаємо, що у Києві будують перший в Україні двоповерховий тунель метро.
Фото обкладинки: Андрій Харьковий
Суспільство

Благодійний бренд Animalism від організації UAnimals і творче об’єднання «МУР» створили колаборацію «МУРРРРР». Увесь прибуток від продажів передадуть UAnimals.
Про це повідомили в Animalism.
«Колаборація “МУРРРРР” благодійного бренду Animalism та українського творчого об’єднання “МУР” — це про котяче мурчання, нескінченну шерсть на одязі, любов до котів та муррррр у квадраті! Нехай любов до котів поширюється зі швидкістю світла разом із лонгом, який вміє мурчати!» — написали в Animalism.
До презентації одягу долучився засновник проєкту «МУР» Олександр Хоменко, а також режисерка монтажу Марія ОʼРайлі. Увесь прибуток з продажів переказуватимуть організації UAnimals, що допомагає тваринам в Україні.
Читайте також: Український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО)
Довідка про «МУР»
«МУР» створили під час повномасштабної російсько-української війни митцями з Києва та Донецька. До складу об’єднання входять:
- Олександр Хоменко (режисер, актор, сценарист та автор текстів);
- Віктор Ткаченко (композитор та актор);
- Микола Шмундир (актор);
- Марія ОʼРайлі (режисерка монтажу);
- Олександр Заїка (виконавець та автор пісень).
Нагадаємо, що UAnimals запустила благодійну крамницю для допомоги безпритульним тваринам.
Фото обкладинки: інстаграм Animalism
Суспільство

Онлайн-меморіал «ЗавдЯки» випустив стрічку-портрет про Максима Мединського — полеглого журналіста, комунікаційника та військового, який добровільно став на захист України.
Про це повідомили автори проєкту.
У фільмі зібрали спогади рідних друзів, архівні кадри та відеозаписи. Усі ці матеріали дозволять глядачам відчути, якою людиною був Максим, що його надихало, які мав плани на майбутнє, та чому приймав ті чи інші рішення.
«Це історія, яка розповідає про життя: про мрії, боротьбу, цінності та силу духу. Як і кожна, ця історія створена, щоб розповісти людям про людей. Та надихати. Загалом проєкт створений, щоб нести світлу пам’ять про життя полеглих, не про втрату, що і так очевидно, а про те, якими вони були за життя», — написали творці фільму.
Читайте також: Військовий повернувся з полону та власноруч зняв свій банер з Алеї зниклих безвісти (ВІДЕО)
Що відомо про платформу
Проєкт створили для того, аби розповісти історії полеглих військових. «Завдяки» розкривають особистості захисників, їхній життєвий шлях, а також цінності, які вони транслювали у світ.
Платформа дозволяє рідним або знайомим військових заповнити анкету про полеглих, які перетворюються в персональний профіль. Також за згоди близьких команда проєкту знімає документальний фільм про героя.
«ЗавдЯки» — це хроніка, яка через роки допоможе встановити справедливість, зафіксує імена, історії та мрії тих, кого забрала війна. Ми збираємо реальні обличчя реальних людей, щоб їхній голос звучав і надалі», — зазначили у команді проєкту.
Дізнатися більше про платформу можна за посиланням. Перший фільм команда проєкту створила про Яра Батога. Він був добровольцем та командиром розвідувальної групи ЗСУ. Стрічку випустили у лютому, її можна переглянути на ютуб-каналі платформи.
Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Завдяки»