Суспільство
На Львівщині реставрують старовинний монастирський комплекс (ФОТО)
На Львівщині триває реставрація вежі храму монастирського комплексу у Підкамені. До кінця літа 2020 року її обіцяють відреставрувати, а також облаштувати благоустрій подвір’я та його освітлення. Для цього затвердили додаткове фінансування з бюджету розвитку у розмірі 4,5 млн грн.
Відтак, за словами заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода, необхідно, щоб ці кошти надійшли вчасно і роботи були зроблені якісно та в терміни.
“Ці гроші є співфінансуванням з нашого боку в межах проєкту Програми ТКС Польща-Білорусь-Україна, який область реалізовує разом з Єврорегіон “Карпати – Україна”. Він передбачає реставрацію монастирського комплексу в Підкамені на Бродівщині. Йдеться про відновлення вежі, освітлення і благоустрій території. Повна сума проєкту 24 млн гривень. Вчора ми провели нараду на місці з Олександром Ганущином, Степаном Скрипом, Галиною Литвин, представниками районної влади, підрядника та отцем-настоятелем Андрієм”, – каже Юрій Холод.
30,0 млн грн на реставрацію
Львівською обласною державною адміністрацією разом з Львівською обласною радою у 2017 році розпочато реалізацію проєкту «Промоція спільної історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння шляхом створення транскордонного паломницького маршруту та збереження сакральних об’єктів вздовж нього».
У жовтні 2017 року проєкт з відновлення пам’ятки у Підкамені отримав перемогу в розмірі гранту ЄС-1 895060,48 євро, або 24 млн. грн.
У межах проєкту буде здійснено реконструкцію Монастирського храму з дзвіницею – пам’ятки архітектури національного значення ХV-ХVІІІ ст. в смт Підкамінь Бродівського району Львівської області.
Загальна кошторисна вартість реставрації складає близько 30,0 млн грн.
Читайте також: В Одесі реставрують один із найкрасивіших старовинних будинків (ФОТО)
Що зроблять?
Проектом передбачено виконати комплексну реставрацію дзвіниці монастиря і її інтер’єрів, облаштувати систему пожежної сигналізації, пристосувати частину дзвіниці до виконання функцій центру паломницького туризму та облаштувати навколишню територію.
За час реалізації проекту впродовж 2018-2019 років були розпочати і завершені роботи з благоустрою території пам’ятки.
Результатом реалізації проєкту буде реставрація і збереження пам’ятки національного значення України, відкриття нових туристичних маршрутів до пам’ятки та збільшення нових транскордонних культурних заходів на її території.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі