Суспільство
На Київщині відкрили дитячий садок з укриттям і басейном
В Ірпені на Київщині відкрили дитячий садок «Червона калина». Це сучасний триповерховий заклад розрахований на 300 дітей.
Про новину повідомив керівник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
Дитячий садок почав функціонувати ще у 1960 році. Нове приміщення розпочали будувати навесні 2021 року до повномасштабного вторгнення. Планували, що діти зможуть піти в сучасний та комфортний заклад уже 2022 року.
Читайте також: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село
Однак внаслідок російського вторгнення добудувати садочок вчасно не вдалося. Більше того, внаслідок бойових дій уламками снарядів був пошкоджений дах нового приміщення, фасад, вікна та внутрішні стіни групових кімнат.
Добудувати дитячий садок Ірпеню допомогли партнери португальського міста Кашкайш. Виділили на це 500 тис. євро.
Загальна площа закладу – понад 3 тис. м². Тут є все, щоб діти почувалися комфортно і затишно. Крім звичайних групових приміщень, є спортзал, спортивний майданчик та футбольне мініполе.
Читайте також: Ховали швейні машинки від росіян: як після деокупації на Чернігівщині відкрили швейний цех
Крім того, діти можуть відвідувати басейн. До речі, це єдиний садок в Ірпені, де є басейн. Басейн та укриття розташовані на цокольному поверсі приміщення.
Також у закладі діятиме фізіотерапевтичний кабінет, обладнаний ультразвуковим інгалятором, апаратом для приготування сиглентно-кисневої пінки та аромолампою для аерофітотерапії. Маленьких ірпінців у спеціально обладнаному приміщенні також навчатимуть комп’ютерній грамотності.
Нагадаємо, у Макарівській громаді на Київщині відновили Андріївську гімназію. Цьогоріч тут розмістили і дитсадок.
Також у Макарівській громаді на Київщині запрацював відновлений Ситняківський ліцей, який був пошкоджений внаслідок російського вторгнення.
Фото: facebook.com/RuslanKravchenkoKyiv.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі