Суспільство
На Хмельниччині волонтери зводять меморіал загиблим воїнам УНР
Активісти розпочали встановлювати на Хмельниччині у селі Великі Зозулинці Меморіал воїнам Української Народної Республіки, загиблим під час радянсько-української війни 1917-1921 років.
Про це пише Суспільне.
Ініціаторами виступили учасники благодійного фонду «Героїка».
Меморіал зводять воїни АТО
Втілювати проєкт приїхав майстер із Черкащини, ветеран АТО Олег Собченко. Каже, це другий меморіал з вшанування воїнів радянсько-української війни 1917-1921 років, який буде на Хмельниччині. Завершити роботи та відкрити меморіал планують у червні.
Меморіал матиме вигляд капличної стіни з вбудованим петлюрівським хрестом та з кованими вінками. Буде також велика плита з написами імен загиблих. Меморіал буде виконано з натурального каменю, з пісковику. Біля нього буде покладено 50 метрів квадратних бруківки, також натуральної. Поряд із меморіалом встановимо державний прапор на 7-метровій щоглі.
Захоронення воїнів УНР знайшли за переказами місцевих
Місцеві жителі Великих Зозулинець кажуть, що дізналися про могилу загиблих воїнів УНР від односельців.
Згодом знайшли поховальну яму, яку дослідили львівські експерти на замовлення Українського інституту національної пам’яті. У ямі виявили останки 26-ти воїнів.
Читайте також: Архів СБУ показав справу учасника боїв під Крутами
Відомо, що це бійці бригади Гната Порохівського, які відступали після боїв під Старокостянтиновом через село Сорокодуби. Там у 1920 році були бої на річці Случ у трикутнику Сорокодуби, Зозулинці і Велика Клітна.
Кошти на зведення меморіалу збирають небайдужі українці
Початкова вартість меморіалу становила 130 тисяч гривень. Кошти збирали впродовж року усі небайдужі.
Також долучилася місцева влада і благодійні фонди.
Читайте також: В Україні видали унікальну книжку про висланих на Соловки подолян
Перший меморіал воїнам УНР на Хмельниччині збудували у 2012 році у селі Холодець Волочиського району, наступним, за Зозулинцями, зводитимуть пам’ятник воїнам УНР в селі Оринин Кам’янець-Подільського району.
Представник благодійного фонду «Героїка» також просить, якщо комусь відомо з переказів їхніх рідних про те, що вони були свідками чи чули від своїх бабусь та дідусів про місця поховань українських вояків тих часів, звертайтися до їхнього фонду.
Нагадаємо, у Польщі відкрили сквер на честь генерала армії УНР.
Усі фото: suspilne.media.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі