Суспільство
На Харківщині пішохідні переходи освітлюють ліхтарі на сонячних панелях
У Харківській області в місті Лозова пішохідні переходи освітлюють за допомогою сонячних панелей.
Про це повідомляє портал elektrovesti.net.
Зазначається, що для освітлення чотирьох пішохідних переходів у темну пору доби використовують ліхтарі на сонячних панелях. Комунальники підключили зовнішнє освітлення до сонця на вулицях Грушевського, Моторного, Миру та Кооперативної.
Читайте також: Три міста України повністю переходять на “зелену” енергетику
Також планують встановити ліхтар на сонячній панелі на пішохідному переході навпроти ЗОШ №8.
Читайте також: Більше 3 тисяч родин встановили вдома сонячні панелі
Вартість одного комплекту, в який входить сонячна панель, світильник і акумулятор, становить 24 тисячі гривень. Кошти виділили з міського бюджету.
У міській раді додають, що вночі сонячні панелі дають можливість висвітлити переходи і убезпечити пішоходів та водіїв транспортних засобів від порушень правил дорожнього руху.
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі