Технології
Три міста України повністю переходять на “зелену” енергетику
Українські міста Житомир, Кам’янець-Подільський та Чортків взяли на себе зобов’язання поступово перевести енергосистему на відновлювані джерела енергії. Про це повідомляє Укрінформ.
Мери цих міст підписали меморандум з міжнародною кліматичною організацією “350.org”. Відповідно до Меморандуму, міста до 2050 року перейдуть на 100% відновлюваної енергії.
Житомир
У міськраді кажуть, що перехід до 2050 року – це абсолютна реальність. Місто Житомир є підписантом угоди мерів і має обов’язки до 2020 року скоротити викиди CO2 на 20%.
Зараз у місті Житомирі працюють міжнародні організації, це Європейський банк реконструкції та розвитку, реалізується проект будівництва ТЕЦ на біопаливі, який вже втілив Кам’янець-Подільський.
Читайте також: Норвезька і китайська компанії збудують на Херсонщині вітрову електростанцію
Також за рахунок гранту Швейцарського бюро співробітництва незабаром відбудеться підписання угоди щодо будівництва ще однієї ТЕЦ на біопаливі. Естонські інвестори будують велику ТЕЦ і ще одна ТЕЦ проходить конкурс. Чотири ТЕЦ дадуть місту Житомиру приблизно 100 МВт/год теплової енергії, завдяки якій можна замінити газ.
Кам’янець-Подільський
Місто також долучилося до підписання меморандуму, яким визначено досягти економії всіх енергоресурсів на 20%, а також скоротити використання викопного палива та обсягів викидів парникових газів у навколишнє середовище на 20%.
У серпні тут запустили технологічну лінію з дегазації полігону твердих побутових відходів, що передбачає видобуток газу з твердого сміття та його використання для вироблення електроенергії. Місто планує виробляти до 4 мільйонів кіловат-годин електроенергії щорічно. На початку липня 2018 року тут відкрили єдину в Україні теплову біоелектростанцію.
Чортків
У 2016 році місто розробило свій план дій сталого енергетичного розвитку. Громада і місцева влада ще раніше взяла на себе зобов’язання до 2030 року зменшити споживання енергоресурсів і скоротити викиди CO2 в навколишнє середовище до 30%.
Уся країна
Згідно з державною Енергостратегією, до 2035 року 25% енергії в Україні має вироблятися з відновлюваних джерел, на що потрібно близько 20 млрд євро інвестицій.
Загальна потужність виробників електроенергії з відновлюваних джерел, які працюють за “зеленим” тарифом, в Україні за 6 місяців 2018 року збільшилася на 19,6%, або на 268,7 МВт – до 1643,4 МВт порівняно із загальною потужністю на 1 січня 2018 року.
Технології
Заплановані нововведення
- навчальний модуль з базовою інформацією про військову справу, що вже погоджений з Генеральним штабом ЗСУ;
- цифровий аналог військового квитка, який матиме таку ж юридичну силу, що й паперовий;
- систему бонусів, знижок та соціальних пільг для військових.
Оновлення в «Резерв+»
Коментарі
Технології
Коментарі
Технології
Грант на модернізацію
- Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина»;
- заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу «Центр Пагінець»;
- заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №35.
Коментарі