Суспільство
На фестивалі Burning Man 2023 Україна покаже меморіал «Храм Їжака»
На культовому фестивалі Burning Man Україна покаже вражаючу інсталяцію — військовий меморіал, створений з протитанкових їжаків.
Про це повідомив представник української команди на фестивалі Ярослав Корець.
Інсталяція має назву The Hedgehog Temple («Храм їжака»). Вона присвячений українцям, які вже ніколи не зможуть поїхати на Burning Man через війну.
«Ми веземо на Burning Man наш біль і горе від людських втрат. Хочемо розповісти історії наших друзів з творчої спільноти, яких забрала війна», — написав Ярослав.
Тема цьогорічного фестивалю ANIMALIA (тварини). Ідея проєкту виникла внаслідок обстрілів російськими силами енергетичної інфраструктури України.
Про інсталяцію
Артоб’єкт має форму 7-метрового їжака, який зроблений з іржавих металевих конструкцій, а його каркас складається з понад сотні протитанкових їжаків. Верхня частина інсталяції вкрита військовою піксельною сіткою.
Група, яка працювала над проєктом, отримала грант від організаторів фестивалю. Метою «Храму їжака» є вшанування пам’яті українських героїв, загиблих воїнів та всіх тих, хто став жертвою війни.
Читайте також: «Купуєш мапу в Німеччині, а там Крим – спірна територія». Українець викрив масштабну ІПСО росіян в Європі. Як йому це вдалося
Протитанковий їжак став одним із символів оборони. Цей унікальний артоб’єкт незмінно привертатиме увагу відвідувачів фестивалю.
Усі, хто бажає долучитися до артоб’єкта, можуть написати Ярославу в особисті повідомлення у фейсбуці. Чоловік запропонував всім охочим додати до The Hedgehog Temple щось своє.
«Це може бути фотографія та коротка історія загиблого/загиблої, це може бути якийсь предмет одягу, шеврон чи прикраса, чи ще щось, що ви вважаєте важливим та наповненим енергетикою», — написав митець.
Про фестиваль Burning Man
Burning Man або «Палаюча людина» щорічно проводиться в пустелі Блек-Рок, штат Невада, США, і є восьмиденною подією незалежного мистецтва.
Фестиваль починається першою хвилиною останнього понеділка серпня і закінчується в День Праці, що відзначається в перший понеділок вересня. У цей день відбувається видовищне спалювання дерев’яної статуї людини. Кожен рік фестиваль має свою унікальну тему, яка визначає художні напрямки та концепції представлених творів.
Читайте також: Етична косметика: як обрати засоби, які не тестують на тваринах
Протягом тижня у пустелі встановлюються різноманітні твори сучасного мистецтва, деякі з яких на кінець фестивалю будуть спалені їхніми авторами. Учасники самостійно забезпечують свої потреби в харчуванні та проживанні.
Важливим аспектом Burning Man є зобов’язання учасників очищати територію після закінчення фестивалю, а місцеперебування його проведення щороку змінюється. Фестиваль вважається не просто подією, але й мистецьким перформансом та соціальним експериментом, спрямованим на радикальне самовираження учасників.
Нагадаємо, 2021-го У Києві на тиждень встановили інсталяцію з фестивалю Burning man.
Фото: facebook.com/yaroslav.korets.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі