Технології
На Дніпропетровщині птахофабрика переходить на біопаливо і сонячну енергію
Птахофабрика “Синельниківська”, що на Дніпропетровщині, цього року планує знизити енерговитрати за рахунок утеплення пташників, використання біопалива та встановлення сонячних панелей. Про це розповів директор підприємства Костянтин Литвинюк, пише “Агротаймс”.
“Переходитимемо, швидше за все, на опалення котлами за допомогою пелет, – розповів директор підприємства Костянтин Литвинюк. – Сьогодні в нас експериментально працює такий котел (один на два пташники). Тільки на одному пташнику за місяць ми економимо близько 50 тис. грн”.
Пелети з посліду
Один із можливих варіантів опалення – за допомогою пелет, виготовлених із посліду. Хоча проблем з його утилізацією фабрика немає – черга охочих придбати послід утворилася на півроку вперед. Щоб додатково заробляти на посліді, господарство розглядає варіант компостування або виготовлення паливних брикетів.
Читайте також: У Вінниці запустили найпотужніший завод із виробництва сонячних панелей
Оскільки дуже багато електроенергії використовується для роботи холодильників, забійних цехів, то на дахах птахофабрики планують встановити сонячні панелі. Директор переконаний, що вони швидко окупляться.
Технології
На Харківщині презентували нову машину для механізованого розмінування регіону на базі Центру координації протимінної діяльності при Харківській ОВА.
Про це повідомив очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Особливості машини
Техніку створили харківські інженери на основі української техніки. Вона відповідає європейським стандартам безпеки та ефективності. Машина коштує 450 тисяч євро, що, за словами Синєгубова, утричі дешевше за імпортні аналоги.
Читайте також: Бійці ГУР евакуювали зі Зміїного 15 кошенят та котів (ФОТО)
Нову техніку ремонтуватимуть дешевше й оперативніше, тому що запчастини та компоненти до неї виробляють в Україні.
Фахівці оснастили машину для розмінування:
- двигуном потужністю 320 кінських сил;
- гусеничними та опорними котками;
- гідравлічною системою (вона дозволяє підіймати робочий механізм та заїжджати машині на трал для транспортування).
Як працюватиме техніка
Робочий механізм можна обладнати змінними деталями: ланцюгами з молотками або фрезою для заглиблення у ґрунт на глибину до 30 сантиметрів. Це дозволятиме знищувати боєприпаси, зокрема протитанкові міни.
Читайте також: Зв’язок на полі бою: в «Армія+» запустили нове навчання (ВІДЕО)
«Завдяки такій техніці ми зможемо пришвидшити цей процес, убезпечити саперів та симулювати розвиток українського виробника. Готові ділитися досвідом Харківщини на всеукраїнському рівні, адже виклики з розмінуванням актуальні не тільки в нашій області», — написав керівник Харківської ОВА.
Раніше ми писали, що через Дію можна буде зареєструвати операторів з розмінування: що зміниться.
Фото: пресслужба ХОВА
Коментарі
Технології
Які сервіси з’являться на порталі
- Первинна сертифікація;
- повторна сертифікація;
- розширення сфери сертифікації.
Коментарі