Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
dsc03444 dsc03444

Технології

У Вінниці запустили найпотужніший завод із виробництва сонячних панелей

Опубліковано

У Вінниці 5 лютого ввели в експлуатацію першу чергу заводу з виробництва сонячних панелей KNESS PV. На новому підприємстві вже на початковому етапі працюватиме 120 людей, зазначають у міській раді.

Наймасштабніший “сонячний” завод в Україні

Це наймасштабніший завод в Україні з виробництва сонячних панелей. Промислове виробництво матиме загальну потужність до 400 МВт на рік. Сьогодні введено в роботу першу чергу на 200 МВт, а до кінця року запустять і другу, після чого завод запрацює наповну.

Середня зарплата працівників складатиме близько 15 тис. грн. Додатково у сфері технічних розробок, логістики, реалізації та дистрибуції залучатиметься ще понад 50 спеціалістів.

 

Читайте також: Як село на Харківщині стало незалежним від газу, і де бере електрику

“З сьогоднішнього дня ми можемо виробляти сто відсотків українських складових сонячних електростанцій. Я вважаю, що це не тільки важливий крок в розвитку нашої компанії, а й країни в цілому. Україна для нас дуже важлива”, – зазначив генеральний директор KNESS Group Сергій Шакалов.

На заводі працює одна зміна робітників з 37 людей. До березня планують запустити роботу в 3 зміни, тому наразі шукають працівників.

Читайте також: Майже 8 тисяч родин встановили вдома сонячні електростанції

90 відсотків сонячних панелей виготовлених у Вінниці планують реалізувати на території України, але не приховують, що вже мають замовлення з США.

Для дому і промисловості

Новий завод виготовлятиме сонячні панелі для побутових, комерційних та промислових сонячних електростанцій. Номінальна потужність панелей від 270 до 370 Вт, що відповідає найвищим технологічним вимогам сучасних виробників обладнання для виготовлення сонячних модулів. Можливе виготовлення різних типів панелей: рамкові з плівкою backsheеt та безрамкові типу скло-скло.

Читайте також: Полтавець збудував енергобудинок і економить по 3 тис. грн на місяць

Використовуються фотоелектричні елементи на основі полікристалічного та монокристалічного кремнію, в тому числі за технологією PERC (ККД 21,5%) з кількістю стрінгових шин 5 шт. Відповідність даних сонячних панелей найсучаснішим світовим критеріям якості дає можливість їх реалізації як безпосередньо в Україні, так і в інших країнах Європи та світу.

Виробнича лінія заводу KNESS PV розроблена в Національному інституті КНР, що на сьогодні є осередком розвитку технологій відновлюваної енергетики у світі.

Що відомо про інвестора?

KNESS – це українська група компаній міжнародного рівня, яка розробляє технології та втілює проекти традиційної та відновлюваної енергетики. Перше підприємство, – ТОВ “Подільський Енергоконсалтинг”, – було створене у 2009 році і займалось проектуванням та будівництвом об’єктів розподільчих мереж  для електроенергетичних компаній та промислових підприємств. В 2012 році, в якості експерименту було втілено перші проекти сонячної енергетики.

Читайте також: На Миколаївщині за 36 млн євро збудують одразу три сонячні електростанції

Наприкінці 2015 року друга компанія, ТОВ “ПЕК Енерго”, починає виробництво металоконструкцій та електротехнічного обладнання для відновлюваної енергетики та розподільчих мереж. З 2015 року компанія “Подільський Енергоконсалтинг” вийшла на рівень генпідрядника (ЕРС-контрактора) в проектах промислової сонячної енергетики.

В кінці 2015 року відбулося розширення бізнес-діяльності в сфері інноваційних розробок та девелопменту проектів енергетики, створюється “ПЕК Сервіс” — компанія з сервісного та експлуатаційного обслуговування об’єктів енергетики, зокрема сонячних електростанцій.

З 2016 року компанії об’єднались під одним брендом — KNESS та утворили  KNESS Group. В 2017 році до її складу увійшов власний центр інноваційних розробок в галузі відновлюваної енергетики “KNESS R&D Center” та будівельно-монтажна компанія “KNESS Construction”.

Інвестиції в генерацію сонця

Сонячні електростанції, а саме – обладнання, панелі, їх експлуатація та реалізація як на ринках України, так і за кордоном, – має конкурентну можливість.

Читайте також: На Вінниччині селянин підключив вуличне освітлення до сонячної батареї

За 2018 рік було встановлено близько 100 ГВт генерації сонця в світі. В 2019 році масштаби планується збільшити до 141 ГВт у світі, і Україна – одна із пріоритетних країн, яка цікавить інвесторів. За останні чотири роки було залучено 1,7 млрд євро інвестицій в дану галузь. З них 1,2 млрд євро в електроенергетику і 500 млн євро в генерацію тепла з альтернативних видів палива.

Ці показники  – це приклад того, що інвестори активізувалися і їх цікавить український ринок, українське обладнання, яке зможе конкурувати із наймасштабнішими виробниками світу.


Реклама

Технології

Турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники

Опубліковано

Турецька військова компанія Bayrak Makina, що виробляє бойові безпілотники Bayraktar, планує встановлювати українські двигуни на всі моделі своїх дронів

Про це пише espreso.tv з посиланям на заяву гендиректора Baykar Makina Халюка Байрактара.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – сказав Байрактар.

Наразі турецька компанія споряджає українським двигуном безпілотник останнього покоління Akinci.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат, який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – сказав Байрактар.

Гендиректор Baykar Makina також назвав стратегічним співробітництво України і Туреччини у сфері виробництва БПЛА.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці. Ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – додав Байрактар.

 

Нагадаємо, Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Головне фото: ua.news.

Читати далі

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі