Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На базі університету в Харкові створять Енерго-інноваційний хаб

Опубліковано

На базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова створюють Енерго-інноваційний хаб.

Як розповіли у міськраді, його метою стане поширення кращих міжнародних практик і навчальних матеріалів для різних цільових груп: студентів професійних навчальних закладів, молоді, школярів.

У ході підготовки до реалізації проєкту німецька сторона провела відбір вищих навчальних закладів по всій Україні. Переможців оголосили 3 жовтня у рамках семінару з впровадження компонента «Професійні кваліфікації» в Києві. Ними стали Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова і ще два виші з інших міст України. 

 

На базі харківського університету планується створити один з трьох Енерго-інноваційних хабів, який стане центром знайомства і комунікації роботодавців і потенційних працівників.

Суспільство

Чому ШоТам вирішив звернутися за підтримкою до Добродіїв? (ВІДЕО)

Опубліковано

Ми й далі закликаємо вас, наших підписників, ставати Добродіями ШоТам.

Ми в ШоТам вже три роки доводимо, що навколо не одна зрада, і що на Україну чекає світле майбутнє. Ми розказуємо історії великого і не дуже успіху звичайних українців: підприємців, волонтерів, громадських активістів.

Ми – незалежне видання. Ми самі обираємо, про кого вам розказати. Ми не належимо партії або олігарху, ми самі собі власники.

 

Тому сьогодні ми знову просимо вас підтримати нас пожертвою, аби ми могли продовжувати вільно робити контент, за який ви нас любите і цінуєте.

Читайте також: Як ШоТам допомагає переселенцям? (ВІДЕО)

Наш головред Serhii Kolesnikov та голова продакшену Кристина Черненко розкажуть, чому ми вирішили впровадити підписку, та як нам можна задонатити і стати нашим Добродієм.

Сторінка донату за лінком.

Ми вас дуже чекаємо у нашій спільноті!

Нагадаємо, ветеран АТО й організатор таборів «Строкаті Єноти» став добродієм ШоТам.

Як ми повідомляли раніше, ШоТам розпочинає нову кампанію з підписки: як підтримати єдине в Україні медіа про добрі новини.

Читати далі

Суспільство

Для Українського товариства сліпих виготовили мапи Львівщини шрифтом Брайля

Опубліковано

Українське товариство сліпих у Львові отримало примірники карт за новим адміністративно-територіальним устроєм області.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.

Карти виготовили за спеціальним шрифтом, призначеним для людей з інвалідністю по зору.

 

На карті розмістили сім районів, кожен з яких має свій візерунок, що відрізняється на дотик.

Людина зможе дізнатись про межі області, визначити терени того чи іншого району. Вони також відрізняються між собою яскравими кольорами, які легше сприймати, якщо людина має порушення зору.

Читайте такожВсі айтівці живуть на Балі? Співзасновник IT-Camp про безкоштовне навчання діток і попит на хороших фахівців

На виготовлення карт знадобилось три тижні. Їх виробництвом зайнялась спеціалізована організація у Києві. До слова, ще один такий примірник карти передали в Ресурсний центр Львівської політехніки.

Довідка

УТОС – це всеукраїнська добровільна громадська організація людей з інвалідністю по зору. Товариство проводить заходи з соціально-трудової, медичної та професійної реабілітації людей. Також УТОС забезпечує працевлаштування, медичний та соціальний захист громадян, які мають інвалідність по зору.

Нагадаємо, активісти підібрали топ-5 додатків, корисних для людей з інвалідністю.

Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині відкрили Сенсорно-інтеграційний простір для дітей з важкими формами інвалідності.

Усі фото: loda.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Будівлі «Квіти України» надали охоронний статус

Опубліковано

Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав будинку «Квіти України» статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини Києва.

Про це у телеграм повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

Тепер упродовж місяця власник повинен укласти охоронний договір щодо будівлі та не має права проводити на ній будь-які роботи без наявності письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини та без погодженої науково-проєктної документації.

 

Копію наказу вже направили до Мінкульту, щоб внести «Квіти України» до державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Читайте такожЧому будинок із химерами називають дивом на Волині? (ВІДЕО)

Відзначимо, що у липні у центрі Києва на вулиці Січових Стрільців почали зносити модерністичний фасад навчально-методичного павільйону «Квіти України». Згодом Шевченківський районний суд Києва заборонив власнику будівлі «Квіти України» демонтаж на час судового процесу щодо порушення немайнових авторських прав архітектора.

Про будівлю

«Квіти України» – модерністична будівля, розташована в Києві на вулиці Січових Стрільців, 49.

Будинок п’ятиповерховий. Головний фасад вирішений у вигляді каскаду трьох засклених об’ємів на висоту другого, третього і четвертого поверхів, що забезпечує оптимальну інсоляцію приміщення будь-якої пори року за принципом оранжереї. Зовні стіни облицьовані травертином.

Фото: zn.ua

Над входом нависає ступінчастий ризаліт із трьома уступами-карнизами. Над вхідною групою розміщено кругле вікно.

Центром внутрішнього планування будинку є атріум, оточений відкритими ярусами галерей.

Автор проєкту квіткового магазину-оранжереї «Квіти України» – народний архітектор України Микола Левчук. Проєкт, який переміг на конкурсі 1979 року, здобув премію Спілки архітекторів України як «будівля року» (1986).

Від часу введення в експлуатацію (1985) до 2000-х років у споруді, крім найбільшого в Києві магазину квітів, містилися оранжерея, виставкова зала, дослідна база, кімнати для культурно-освітньої роботи (гуртки з флористики), адміністративні й складські приміщення.

Нагадаємо, львівський студент розробив проєкт благоустрою автостанції і подарував місту.

Як ми повідомляли раніше, дизайнер показав квартиру-мазанку у київській висотці.

Головне фото: focus.ua.

Читати далі