Суспільство
Музей книги і друкарства оцифрує частину своєї колекції стародруків
Музей книги і друкарства України розпочав реалізацію проєкту «Віртуальний портал Музею книги і друкарства України», у межах якого оцифрують частину музейної колекції.
Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.
Зазначається, що у межах проєкту «Віртуальний портал Музею книги і друкарства України» оцифрують будівлю, в якій працює музей.
«Це колишня монастирська друкарня. Створення 3D моделі будівлі зробить доступнішою пам’ятку з переліку ЮНЕСКО», – пояснюють у Мінкульті.
До того ж оцифрують цінну частину музейної колекції, а саме: 4 рукописні книги, 120 стародруків та 1000 одиниць графіки. Крім того, науковці супроводять детальними науковими описами цифрові копії унікальних артефактів.
«У межах оцифрування стародруків, які є збірками пісноспівів, виконають музичне озвучення окремих творів – створять 3 аудіозаписи від народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Тараса Компаніченка», – йдеться в повідомленні.
У Міністерстві додали, що результати роботи планують оприлюднити на сайті Музею книги і друкарства України у розділі «Колекція онлайн». Також їх презентують на Львівському форумі видавців.
Нагадаємо, у Миколаєві оцифрують 300 експонатів врятованої колекції музею мариністичного живопису з Очакова.
Також у Львові у межах проєкту «Врятувати об’єкти та історії доби модернізму в Україні» почали оцифровувати пам’ятки архітектури модернізму.
Фото: mkip.gov.ua.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі