Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Маємо все, аби створювати локальний добрий продукт для себе і світу». Як на Київщині попри війну та окупацію виготовляють натуральні ефірні олії

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Надихнулась закордонним досвідом і залишила кар’єру у міжнародних компаніях, аби розпочати справу своєї мрії – виробництво органічних ефірних олій та гідролатів. Власноруч обробляла поле, висаджувала лаванду і мʼяту, однак війна та окупація Київщини призупинила всі плани. 

За рік Дарія Корнійчук відновила вирощування органічних рослин і запустила виробництво на сировині від партнерів. Для ШоТам Дарія розповіла про те, чому на українському ринку дуже мало натуральних ефірних олій та як Aroma Fields це виправляє.

Дарія Корнійчук 

засновниця виробництва органічних ефірних олій Aroma Fields

Як подорожі Африкою спонукали відкрити бізнес в унікальній ніші в Україні

Історія моєї справи почалась у 2019 році. Тоді ми з чоловіком подорожували Південною Африкою. Графік був шалений – за короткий час ми планували відвідати якомога більше цікавих місць. Одного вечора зупинились у фермерському господарстві. Я була дуже втомлена і пішла у ванну кімнату. Саме там відчула насичений рослинний аромат. Наступного ранку запитала у господарів – що це? Виявилось, ефірні олії, які виробляють неподалік ферми. 

Звісно, ми поїхали на виробництво. Це було моє перше знайомство з мистецтвом дистиляції ефірних рослин та гідролатів. Прямо на господарстві вирощувати всім нам знайомі, але нетипові для українців рослини – лемонграс, розмарин, герань. Як потім я дізналась, це не унікальне підприємство для цієї місцевості, а досить популярний напрямок бізнесу – вирощування органіки та створення продуктів для ароматерапії. Це було настільки якісно і крафтово одночасно, що я не могла порівняти це ні з чим подібним в Україні.

Повернувшись додому, я стала аналізувати ринок. Чи дійсно тут немає натуральних олій? Виявилось, що понад 90% ефірних олій на нашому ринку – це підробка, тобто хімічно синтезовані аромати. Якщо ви зайдете в аптеку чи якийсь популярний маркетплейс і побачите там ефірну олію, то я абсолютно впевнена, що це не натуральна речовина. Це очевидно, адже ароматичні молекули навчились штучно виготовляти і коштує це в рази дешевше. Однак вдихати такі пари чи ще гірше – наносити на шкіру хімічний синтезатор, я б не рекомендувала. А інші 10% олій на українському ринку – якісні, та теж не місцеві, а міжнародні бренди.

І це дивно, адже ми маємо всі передумови, аби створювати локальний добрий продукт і для себе, і для світового ринку. Загалом, культура ароматерапії в Україні існує в зародковому стані. На відміну від західного світу, де, наприклад, у Франції в кожній другій сімʼї є ефірна олія. Тож я побачила унікальну нішу та великі перспективи для запуску першого в Україні виробництва органічних ефірних олій та гідролатів. 

В Африці Дарія вперше зацікавилася ефірними оліями. Фото: ШоТам.

Поєднала свій досвід роботи у сферах агро та косметології 

Понад 10 років я будувала динамічну карʼєру у маркетингу міжнародних компаній аграрної та косметичної сфер. Я обіймала класні посади, запускала чудові проєкти і також відповідала за роботу компанії на європейському ринку. 

Коли я йшла у підприємництво, то мені було що втрачати. Та я така людина, що мені постійно хочеться робити нове, а не працювати все життя на корпорацію. Навіть під час роботи в компанії у мене був підприємницький дух. Я відчувала це і хотіла його реалізувати.

З іншого боку, у компаній-мастодонтів, які працюють вже по 100-150 років, є свої непорушні правила та обмеження. Мені часто хотілось вийти за ці межі, але я не могла. Тому я бажала мати власну компанію зі своїми правилами.

До того ж я не «кредитна» людина. Все, що я робила, було за власний кошт на свій страх і ризик. Мій бізнес – це власні інвестиції та власний досвід.

На початку я не розрахувала на грантову допомогу. Та нещодавно, буквально минулого місяця, перемогла у конкурсі жіночого підприємництва «Створено жінками». Це перший і, сподіваюсь, не останній мій грант. Виграш планую спрямувати на отримання міжнародної сертифікації, аби розширити ринки збуту.

Читайте також: «Щоб не хвилюватись про можливі прильоти, думали, як швидше зібрати малину». Як агрофірма «Сила природи» з Харківщини продовжує експортувати органічні ягоди

Понад два роки інвестувала, аби підготувати землю до першого врожаю 

Бажати ще не означає запустити все і одразу. Для мене було важливо створити повний цикл: від вирощування рослин до дистиляції олії. 

Тому першочергово я стала шукати земельну ділянку. Це виявилось завдання із зірочкою. Для звичайного заміського будиночка знайти місце непросто, а для такої діяльності ще складніше. Так ми придбали землю у 40 км від Києва. Два гектари – звучить наче небагато, якщо порівнювати з фермерськими господарствами, однак для ручної праці це більш ніж достатньо. Та вже коли місце було обране, то всі знайомі мені заявили, що там нічого вирощувати не вдасться. 

Ґрунт на ділянці виявився вибагливий. Фото надала Дарія Корнійчук.

По-перше, це була цілинна, де десятиріччями нічого не вирощувалась. З одного боку це добре, адже земля ненасичена мінеральними добривами. Але з іншого, там буяв весь біо ланцюжок: від укорінених чагарників та бурʼянів до великого асортименту комах-шкідників. Оскільки я хотіла робити натуральне господарство, то боротись з цим всім я мала природним шляхом, тобто без використання хімії. 

По-друге, ґрунт на ділянці був переважно піщаним. Це означає, що він не зупиняє вологу і вода швидше випаровується. Це не чорнозем, на якому все росте. І до того ж ґрунт дуже кислий, що підходить далеко не всім рослинам.

Тобто переді мною стояло максимально непросте завдання. Та я засукала рукави і почала готувати землю. Інвестувала багато часу, зусиль та ресурсів. З усіма бур’янами та шкідниками я боролась вручну без використання пестицидів. Це ускладнювало роботу, зате було органічним.

Майже два з половиною роки я готувала ділянку. І лише у 2021 році почала висаджувати рослини. Перша посадка – лаванда і перцева мʼята. Саджанці були маленькі, тож врожай для дистиляції олії я очікувала навесні 2022-го. 

Війна змінила все, крім бажання розвивати власну справу

Від початку повномасштабного вторгнення село Лісовичі Вишгородського району було під окупацією. Це було якраз навесні, коли рослини потребують найбільшого догляду, а я не могла потрапити у село. Додайте до цього ще й мій специфічний ґрунт – це лише подвоює потребу у догляді.

Четвертий місяць вагітності, повномасштабне вторгнення, окупація – в усіх можливих сценаріях я не могла потрапити на поле. І лише після деокупації та роботи саперів я повернулась на ділянку. Це було вже у квітні – на початку травня. 

На щастя, сапери повідомили, що ділянка чиста і безпечна. На жаль, більшість рослин загинули: уся мʼята та третя частина лаванди. Мені здавалось, що я повернулась на самий початок роботи й переді мною знов та цілина та чагарник. Все потрібно було починати з початку.

У мене часто запитують, чи хотіла б я перевести виробництво. Однак у мене не та діяльність, яку можна спакувати і релокувати. У мене поле, у яке я інвестувала понад два роки свого життя і через війну навіть не встигла нічого почати.

Та все це лише більше мотивувало мене рухатись далі й втілювати свою мрію в життя. І вже у червні придбала дистилятор для парової обробки рослинного матеріалу (нині я вже маю нове обладнання). Звісно, я першочергово використовувала власний врожай лаванди. Але позаяк не було достатньо власних рослин, то я вирішила проявляти гнучкість та адаптивність – почала працювати з українськими органічними фермерами. 

Період окупації та війна не завадили Дарії й надалі розвивати свій бізнес. Фото: ШоТам.

Інколи я сама знаходила фермерів, інколи знаходили мене. Наприклад, представники господарства з вирощування троянди самі звʼязались зі мною. Від початку ковіду та війни вони мали проблеми зі збутом і не знали, куди дівати врожай. Це була цікава колаборація. Адже я ніколи не працювала ще з пелюстками троянди – це взагалі надцінний продукт. Та ми виручили одне одного: вони збули свій урожай, а ми з нього зробили надзвичайний гідролат.

Кропіткими зусиллями йду до мети – робити людей здоровими та красивими

Зараз Aroma Fields працює за трьома напрямами: переробка власної сировини, співпраця з органічними фермерами України і також запускаємо власне виробництво натуральної косметики. Ще розвиваємо новий напрям – створення 100% органічних парфумів з ефірних олій без жодної синтетики, ароматизаторів та спиртів.

Наприкінці року ми вже мали перший досвід експорту – у Нідерланди. Це був проєкт, де ми, українські підприємці, збирали різдвяний кошик для нідерландців. Так туди потрапила і моя ефірна олія з лаванди. Також я шукаю нові ринки збуту за кордоном, аби наступний мій урожай можна було знайти на європейських поличках. 

У Aroma Fields запускають власне виробництво натуральної косметики та парфумів на основі ефірних олій. Фото: ШоТам.

Тоді ж у грудні 2022 ми придбали новий дистилятор і збільшили нашу потужність у п’ять разів. Згодом побудували спеціальне приміщення – дистиляційну, де розмістили обладнання на 60, 100 та 200 літрів. І нині продовжуємо будівництво. Невдовзі я планую відкрити господарство для відвідувачів, щоб влаштовувати камерні події та ретрити. Аби люди наживо могли насолоджуватись ароматами та переживати зі мною ці відчуття єдності з природою. 

Суспільство

Укрнафта запустила на Львівщині нову високодебітну свердловину

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ПАТ Укрнафта запустила в роботу нову свердловину з початковим добовим дебітом нафти 25-30 тонн.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Зазначається, що ціллю буріння свердловини стала розвідка запасів у стрийських відкладах на Львівщині. Роботи провели в стислі терміни: стовбур загальною протяжністю 1244 метри пробурили всього за 32 доби.

«У процесі будівництва об’єкту відкрили проєктний горизонт та за допомогою геофізичних досліджень встановили його перспективність в плані нафтовидобутку», — зазначив директор Укрнафти Сергій Корецький.

Наразі здійснили перфорацію покладів в інтервалі 1085-1122 метрів, це близько 30% від загальної товщі нафтонасичених пластів стрийських відкладів.

Читайте також: «Усі овочі вирощують звичайні жителі півдня». Шеф-кухар з Одещини відроджує традиційні спеції Бессарабії. Як це працює

Відбувається процес освоєння. Початковий дебіт нафти – 25-30 тонн на добу.

В Укрнафті зазначили, що це вже третя свердловина, пробурена компанією у 2023 році в межах одного конкретного родовища, і друга з них створена в партнерстві з ТОВ БК Горизонти. До кінця року на цьому ж родовищі мають бути побудовані ще три свердловини.

Довідка

ПАТ «Укрнафта» — найбільша нафтовидобувна компанія України, видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України.

Нагадаємо, Укрнафта планує відновити видобуток на своїх ліквідованих свердловинах та брати в оренду ліквідовані свердловини інших компаній.

До того ж в Україні планують створити мінімальні запаси нафтопродуктів, які зможуть забезпечити потреби населення в разі виникнення кризової ситуації.

Фото: ukrnafta.com.

Читати далі

Суспільство

Знищено 10 із 17 «шахедів» за ніч — Повітряні сили

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Протиповітряна оборона Україні уночі збила 10 ворожих безпілотників.

Про це повідомили у пресцентрі Командування Повітряних сил.

Зазначається, що у ніч на 5 грудня 2023 року росіяни атакували ударними безпілотниками Shahed-136/131 з двох напрямків — з Курської області та російського міста Приморсько-Ахтарськ, а також — зенітними керованими ракетами С-300, які спрямували по цивільних об’єктах Донеччини та Херсонщини.

Усього в ударі зафіксовано 17 ударних БпЛА типу «шахед».

«В результаті бойової роботи знищено 10 ударних БпЛА в різних регіонах України», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожКапітанка Марія Павлівна. Мати загиблого захисника збудувала на Рівненщині спортивно-розважальний комплекс для дітей

До відбиття повітряного нападу противника залучено винищувальну авіацію, зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, напередодні українська ППО знищила 18 ворожих дронів та авіаційну ракету.

Фото: Повітряні Сили.

Читати далі

Суспільство

Одна з країн НАТО замовила для України партію снарядів на 140 млн євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на виготовлення 155 мм артилерійських снарядів для України.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті компанії.

Зазначається, що загальна сума контракту становить близько 142 млн євро. Замовником є неназвана країна НАТО, «чиїм заявленим наміром є підтримка України у її оборонній боротьбі за допомогою ефективної довгострокової військової допомоги».

Замовлення передбачає постачання «десятків тисяч комплектних 155-мм артилерійських снарядів». Боєприпаси будуть доставлені у 2025 році.

Читайте такожОзброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку

У Rheinmetall також повідомили, що компанія планує у 2024 році значно збільшити потужності з виробництва боєприпасів на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Південній Африці та Австралії, довівши річну виробничу потужність приблизно до 700 тисяч одиниць.

Нагадаємо, 3 грудня Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги.

Раніше ми повідомляли, що В Україні створили компактну систему радіоелектронної розвідки ЕТЕР.

Фото: Rheinmetall.

Читати далі