Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Морські піхотинці показали кадри звільнення Макарівки та втечу окупантів

Опубліковано

Морські піхотинці ЗСУ показали відео деокупації Макарівки на Донеччині. Селище вдалося визволити від загарбників 11 червня.

Кадри опублікували на фейсбук-сторінці 35-ї окремої бригади морської піхоти ім. контр-адмірала Михайла Остроградського.

«Населений пункт Макарівка що на Донеччині звільнено. Одеські морські піхотинці продовжують гнати окупантів з української землі. Цього разу військові знаходилися в авангарді звільнення села Макарівка», — написали наші оборонці.

Як повідомили бійці, унаслідок звільнення Макарівки частина особового складу ворога була ліквідована, частина взята в полон, а ще частина втекла. Нині у населеному пункті тривають стабілізаційні дії.

Читайте також: Захистити ідею чи дати заробити іншому? Чому бізнес напряму залежить від захисту інтелектуальної власності

Відзначимо, що 35-та окрема бригада морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського — з’єднання морської піхоти України. Військова частина сформована у 2018 році. Бригада названа на честь контр-адмірала Михайла Остроградського — командувача Чорноморським флотом Української Держави.

Нагадаємо, 11 червня стало відомо про звільнення населеного пункту Макарівка Донецької області.

Загалом, за минулий тиждень українським військовим вдалося звільнити від російських окупантів сім населених пунктів: Лобкове, Левадне, Новодарівка, Нескучне, Сторожеве, Макарівка, Благодатне.

Фото: скриншот із відео.

Коментарі

Суспільство

Lotus Fund та Нова пошта провели благодійні забіги у 12 країнах Європи та зібрали понад півмільйона гривень

Опубліковано

Забіг відбувся у 12 європейських країнах, де понад 750 учасників та учасниць подолали десятки кілометрів з ліхтариками у руках, щоб нагадати світові, що війна в України триває. Організаторам забігів Run for Light — студентському фонду Lotus Fund та Новій пошті — вдалось зібрати понад 515 000 гривень на закупівлю енергоприладів для 26-ої артилерійської бригади, спецзагону ГУР PARAGON та медичного обладнання, яке вже передано Чернігівському військовому шпиталю.

Про це повідомляють органзінатори.

Як проходила подія?

Забіг у темряві (Run for Light) охопив вулиці Вільнюса, Берліна, Києва, Брюсселя, Мілана, Барселони, Братислави, Тбілісі, Лондона, Відня, Цюриха та Кракова. Кожне місто мало  маршрут забігу у вигляді  певної  літери так, щоб разом вийшла фраза Run For Light UA. Усякий маршрут становив приблизно 5 км, щоб взяти участь могли всі, навіть без попередньої підготовки.

На місцях ініціативу підтримали локальні партнери та організації, як-от UYGL, UA.Milan, Рада української молоді у Словаччині та інші. Для старту забігу було використано новий сигнал, розроблений Новою поштою, замість традиційного пістолета, щоб не травмувати людей із ПТСР та ветеранів. У проєкті брали участь звукові дизайнери з Лос-Анджелеса, психологи з Гарварду та професори з Київського технічного університету.   

Фото: Lotus Fund

Деталі

Найбільше учасників було в Києві та Вільнюсі, де до забігу доєдналися понад 100 людей. Натомість у Мілані 50% учасників становили іноземці. Найбільший одиничний донат у 300 євро та загалом найбільший внесок до фінансової мети проєкту було зафіксовано в Цюриху. Водночас забіг у Брюсселі став найбільш інтернаціональним,  адже об’єднав учасників з Бельгії, України, США, Південної Кореї, Індії, Італії, Нідерландів та Німеччини.

Читати також: Українські медіа можуть отримати до 45 тисяч доларів на протидію дезінформації: деталі конкурсу

Час для реалізації проєкту обрали символічно, напередодні непростої для України зими. Адже щодня агресор продовжує знищувати енергетичну інфраструктуру країни. 

«Забіг Run for Light показав, наскільки потужною може бути єдність, коли люди з різних країн об’єднуються заради спільної мети. Нова пошта об’єднує тих, кого розділили кордони, як цей забіг об’єднав українців і європейців у прагненні нагадати світу, що війна в Україні триває. Це був не просто благодійний захід — це був крок назустріч єднанню в ім’я України. Понад півмільйона гривень, зібраних завдяки підтримці з усього світу, доводять, що світло справді сильніше за темряву», — прокоментувала Олена Плахова, директорка з управління репутацією Нової пошти. 

Про організаторів

БФ Lotus Fund — найбільший студентський фонд мілітарного спрямування, що об’єднує активну українську молодь з усього світу навколо волонтерства. Спільнота включає стартаперів, благодійників, активістів та засновників соціальних проєктів. З початку 2023 року фонд організовує збори коштів і забезпечує військових та медиків дронами, тепловізорами, засобами живлення, тактичним спорядженням та іншими необхідними ресурсами для захисту свободи України.

Нова пошта — це українська компанія з експрес-доставки, заснована 2001 року. Її мета — забезпечувати легку доставку для кожного клієнта — до відділення, поштомату або за адресою. Компанія надає логістичні та дистрибуційні послуги, доставляючи як документи та найдрібніші посилки, так і великі вантажі. В Європі компанія працює під брендом Nova Post у 16-ти європейських країнах: Польщі, Литві, Чехії, Німеччині, Румунії, Молдові, Словаччині, Естонії, Латвії, Угорщині, Італії, Іспанії, Великій Британії, Франції, Австрії, Нідерландів та забезпечує швидку та надійну доставку як між країнами Європи, так і до та з України.

Нагадаємо, що до кінця 2024 року 13 тисяч українських військових пройдуть навчання у Європі.

Фото: Lotus Fund.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Львові створили онлайн-мапу велопарковок, на якій вже 330 локацій

Опубліковано

Львівська асоціація велосипедистів представила онлайн-мапу місць для паркування велосипедів, яка вже налічує 330 локацій. Більшість паркувальних точок обладнані 2-5 стійками, проте є й масштабніші варіанти — понад десять стійок, а також поодинокі конструкції.

Про це повідомляє Львівська асоціація велосипедистів.

Фото: Львівська асоціація велосипедистів

Кожна П-подібна стійка дозволяє надійно закріпити рами двох велосипедів за умови правильного монтажу з інтервалами.

Найбільша кількість велопарковок розташована в історичному центрі Львова та на прилеглих вулицях. Також активно облаштовані вулиці Хмельницького та Бандери після їхньої реконструкції. Натомість на Пекарській жодної стійки наразі немає через незавершені роботи за проєктом.

Читати також: Відновлення міст: в Україні розробили єдиний каталог будівельних матеріалів та компаній

Мапа охоплює усі доступні для львів’ян велопарковки, включно зі встановленими приватними бізнесами. Водночас реальна кількість місць може бути більшою, оскільки не всі райони Львова були повністю обстежені, а конструкції, що не дозволяють безпечно фіксувати велосипед, до переліку не ввійшли.

Подивитися карту можна тут.

Нагадаємо, що українці за жовтень додали у Вікіпедію понад 30 тисяч фото культурних пам’яток.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві можна принести речі для переселенців із зони бойових дій: як допомогти

Опубліковано

Волонтери благодійного фонду «Спілка “ПОРУЧ”» оголосили збір речей для українських переселенців. Допомогти можуть жителі з усієї України.

Про це повідомили в БФ «Спілка “ПОРУЧ”».

«З приходом осені та прохолодної погоди потреба в теплих речах для переселенців, які втекли від війни й оселилися у Києві, стала вкрай актуальною. Адже бойові дії тривають і через постійні обстріли люди продовжують евакуюватися у більш безпечні регіони. Рятуючись від небезпеки, вони не встигають зібрати найнеобхідніші речі. А декому навіть нічого й забирати, адже їх будинки знищені», — написали в організації.

Читайте також: На Київщині збудують новий квартал для переселенців з Бахмута (ФОТО)

Куди приносити речі

Волонтери наголошують, що речі мають бути чисті, охайні та цілі. У БФ радять приносити те, що люди самі б хотіли отримати. Всі охочі допомогти можуть відправити посилку з речами або принести в офіс. 

Відправка Новою поштою:

    • контакти: Київ, Шарлай Русана, +380509078957;   
    • маленькі посилки: поштомат №7863;
    • середні посилки: НП №337;
    • вантажні посилки: НП №5. 

    У Києві можна принести речі за адресою: Жилянська 30а. Графік: з четверга по неділю з 10:00 до 19:00. Адміністраторка: Юлія, +380980741422.

    Нагадаємо, що український баяніст зібрав у Нідерландах на п’ятий реанімобіль для Сил оборони (ФОТО).

    Фото: Unsplash

    Коментарі

    Читати далі

    Шопочитати

    Культура3 години тому

    Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

    У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

    Суспільство6 днів тому

    Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

    Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

    Суспільство2 тижні тому

    «Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

    Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

    Економіка і бізнес2 тижні тому

    Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

    Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...