Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Між Україною та Норвегією продовжено «транспортний безвіз»

Опубліковано

Україна та Норвегія погодили можливість продовження двосторонніх та транзитних перевезень між країнами без дозволів до 30 вересня 2024 року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

У міністерстві розраховують, що після засідання профільної комісії, яке відбудеться у серпні, дію угоди буде пролонговано.

«Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерство транспорту Норвегії погодили можливість продовження виконання двосторонніх та транзитних перевезень між країнами без дозволів до 30 вересня 2024 року», – йдеться в повідомленні.

Лібералізація вантажних перевезень можлива для транспортних засобів стандарту екологічності Євро-5 та вище. Під час виконання перевезень на борту вантажівки водії повинні мати сертифікат, що підтверджує екологічний клас транспортного засобу.

Читайте також: Україна отримала від МВФ черговий транш на $2,2 мільярда

Наразі перевізникам доступний «транспортний безвіз» із 37 державами, включно із країнами Євросоюзу. За останній рік, окрім Норвегії, Мінвідновленню вдалось домовитись про лібералізацію вантажних перевезень ще з Північною Македонією, Туреччиною, Молдовою, Грузією та Чорногорією.

Нагадаємо, в Україні збудують вітряну електростанцію потужністю 650 МВт.

Фото: Агрополіт

Економіка

В Україні затвердили стратегію розвитку фінансової грамотності: програма

Опубліковано

Національна стратегія розвитку фінансової грамотності, затверджена в Україні до 2030 року, має на меті підвищення фінансової обізнаності українців.

Міністерство цифрової трансформації України повідомляє, що стратегія спрямована на всі вікові групи, з особливим акцентом на підприємцях, дорослих, ветеранах, переселенцях та літніх людях.

Раніше увага зосереджувалася переважно на дітях і молоді, але тепер підхід буде значно ширшим. Для затвердження стратегії консультувалися з приблизно 116 організаціями, включаючи освітні заклади, місцеве самоврядування, громадські організації, фінансових експертів, банки та небанківські установи.

Ось ключові цілі стратегії:

Якісна базова фінансова освіта

Планується підвищення фінансової грамотності дошкільнят, школярів та студентів через проведення різних заходів, створення навчальних ресурсів та модернізацію навчальних програм. З 2025 року у 8 класах, а з 2026 року у 9 класах буде впроваджено новий обов’язковий курс «Підприємництво і фінансова грамотність».

Читати також: Українські військові щемливо підтримали маленьку дівчинку, яка боїться тривоги

Відповідальне фінансове життя

Для дорослих будуть створені навчальні ресурси, спрямовані на розвиток фінансових навичок, управління фінансами у кризові моменти та підвищення обізнаності про економіку й фінансові продукти.

Фінансово обізнані підприємці

В Україні вперше буде запроваджено комплексний підхід для підвищення фінансової обізнаності підприємців. Буде створена рамка фінансових компетентностей підприємців та проведено заходи для початківців і представників малого бізнесу про фінансові послуги.

Просунута цифрова фінансова грамотність

Будуть розроблені навчальні матеріали про цифрові фінансові послуги, платіжну безпеку та захист від кіберзлочинності. Особливу увагу буде приділено розвитку інтерактивних цифрових інструментів.

Сприятлива екосистема для розвитку фінансової грамотності

Планується налагодження співпраці як усередині країни, так і з представниками міжнародних організацій та інших країн.

Нагадаємо, що як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка».

Фото: Нова пошта.

Читати далі

Економіка

Українські розробники отримали можливість продавати свої БПЛА через «Прозоро»: рішення уряду

Опубліковано

Держспецзв’язку матиме змогу здійснювати закупівлі безпілотних літальних апаратів (БпЛА) вітчизняного виробництва через систему електронних закупівель «Прозоро». Це стало можливим після того, як 2 липня Кабмін прийняв зміни до постанови № 256 від 24 березня 2023 року, що передбачають вдосконалення порядку закупівель безпілотних систем.

Про це повідомляє АрміяInform.

Нові зміни також передбачають захист виконавців державних контрактів (договорів) шляхом приховання чутливої інформації про них.

Рішення Уряду дозволить використовувати інструменти електронних закупівель для БпЛА вітчизняного виробництва, що сприятиме прозорості закупівель та підвищить рівень захищеності вітчизняних виробників.

Читати також: Як ветеранам оформити житлову субсидію за спрощеною процедурою: інструкція

Як зазначають в Держспецзв’язку, раніше через систему електронних закупівель «Прозоро» можливо було здійснювати закупівлі тільки деяких категорій БпЛА іноземного виробництва.

В березні 2023 року Уряд постановою № 256 запровадив експериментальний механізм здійснення оборонних закупівель безпілотних систем. Це дало можливість виробникам БпЛА активніше розвиватися та масштабувати виробництво в десятки разів.

Нагадаємо, що у Львові реставрують найдавніший жіночий монастир: фото.

Фото: Getty Images.

Читати далі

Економіка

Пенсійний фонд спростив виплату субсидій: деталі

Опубліковано

Українців чекають значні покращення у виплаті житлових субсидій. Пенсійний фонд України запропонував нововведення, які дозволять значно прискорити процес отримання цих коштів.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Що зміниться?

На сайті Федерації профспілок України для обговорення розміщено проект постанови Кабінету Міністрів. Головна ідея змін полягає у виключенні необхідності узгодження перерахування коштів з Міністерством соціальної політики.

На даний момент кожне перерахування субсидій повинно проходити додаткове погодження з Мінсоцполітики, що затягує процес. У пояснювальній записці до проекту йдеться про те, що ця процедура лише дублює вже існуючі кроки і створює ризик затримок.

 «Додатковий процес погодження суми кожного фінансування дублює погодження цього розподілу коштів Мінсоцполітики і створює ризики додаткових витрат часу на його здійснення», – йдеться в пояснювальній записці.

Читати також: Як правильно підключити Wi-Fi роутер до повербанку: інструкція

Важливість нововведень

Запропоновані зміни спрямовані на оптимізацію процесу виплат, забезпечення своєчасного фінансування і скорочення часу, необхідного для проходження коштів до одержувачів. Це означає, що громадяни зможуть отримувати свої субсидії швидше і без зайвої бюрократії.

Завдяки цим позитивним змінам, українці зможуть своєчасно отримувати фінансову підтримку, що є важливим для забезпечення комфортного життя в сучасних умовах.

Нагадаємо, що у Львові реставрують найдавніший жіночий монастир: фото.

Фото: Економічна правда.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство11 години тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

Суспільство1 день тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

Суспільство4 дні тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство6 днів тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

РЕКЛАМА: