

Економіка
Мінфін отримав міжнародну нагороду Risk Awards 2023
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міністерство фінансів України отримало міжнародну нагороду Risk Awards 2023 у номінації «Ризик-менеджер року з суверенних активів».
Про це повідомили у пресслужбі відомства.
За інформацією, нагороду від авторитетного видання Risk.net. отримали за ефективну роботу команди Міністерства фінансів у сфері:
- управління державним боргом,
- продовження активної співпраці з інвесторами в українські активи в умовах повномасштабної війни.
Військові облігації
Зазначається, що за декілька днів після початку повномасштабного вторгнення було проведено перший аукціон з продажу військових облігацій.
Завдяки щотижневому проведенню аукціонів ОВДП до держбюджету було залучено понад 7 млрд доларів станом на кінець 2022 року.
Угода з інвесторами
Окрім того, в серпні 2022 року було досягнуто угоди з інвесторами щодо продовження строку погашення всіх 13-ти серій державних єврооблігацій та відстрочення купонних платежів на два роки, що дозволило заощадити близько 6 млрд доларів для фінансування першочергових потреб України.
Ці заходи, разом із пільговим фінансуванням від країн-союзників і міжнародних організацій, дозволили Україні стабілізувати фінансову систему та запобігти кризі ліквідності.
Читайте також: Шукаєте роботу? У нас немає риби, але є вудка. Як СпівДія та Career Hub працевлаштовують переселенців
«Угода, яку ми досягнули з інвесторами в державні єврооблігації України в серпні минулого року – це найшвидша угода, яка коли-небудь досягалася між сувереном і кредиторами. Причина в тому, що ми підтримували постійний контакт з інвесторами протягом усієї війни та врахували отриманий зворотній зв’язок перед тим, як приймати рішення про початок транзакції», – розповів Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.
Директор боргових ринків регіону CEEMEA в BNP Paribas Борис Матяш, коментуючи нагороду, зазначив, що гудвілл (ділова репутація), який Україна заробила протягом останніх декількох років, співпрацюючи з інвесторами, став ключовим фактором у досягненні угоди з інвесторами в минулому році.
«Це допомогло Україні мобілізувати фінансові ресурси швидко та ефективно, отримавши широку підтримку від інвесторського співтовариства, та вивільнити бюджетні ресурси в часи, коли це потрібно найбільше. Таким чином, це дає країні можливість продовжувати функціонувати та відбудовувати країну задля процвітаючого майбутнього народу України», – сказав Матяш.
Нагадаємо, Укрзалізниця здобула європейську нагороду «Чемпіон залізничного транспорту» — Rail Champion Award 2023.
Також «Авіалінії Антонова» визнали кращим чартерним оператором року за версією Air Charter Association.
Фото: facebook.com/riskdotnet.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Рівненщині підприємець отримав грант єРобота, щоб навчати дітей 3D-моделюванню та робототехніці.
Про це повідомили у Рівненській обласній військовій адміністрації.
Олег Квас живе у місті Вараш. Два роки тому разом із дружиною він відкрив репетиторський простір, де займалися зі школярами математикою та фізикою. Починали з маленької кімнати і розраховували максимум на 30 учнів. Але за деякий час вони вже навчали 80 вихованців. Спрацювало «сарафанне радіо», бо батьки були задоволені результатом.
Загалом чоловік має багатий і різноманітний досвід. Він закінчив Севастопольський ядерний університет, Одеську політехніку, попрацював у сфері будівельно-монтажних робіт, в органах місцевого самоврядування, займався залученням інвестицій, проводив енергетичні аудити, а ще пройшов безліч курсів у сфері педагогіки, бо завжди подобалося займатися репетиторством.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»
Тепер у його центрі – вже 130 учнів. Вони займаються за такими напрямками, як математика, фізика, хімія, 3D-графіка та дизайн, розробка ігор та іншими. Навчання відбувається в ігровій формі. Іноді вихованцям влаштовують квести. Створено телеграм-канал для спілкування учнів і викладачів. Тут діти можуть запитувати підказки щодо домашніх завдань.

Тим часом Олег Квас хотів займатися з дітьми за напрямом 3D-моделювання та робототехніка. І знайшов для цього можливість.
Чоловік скористався урядовою програмою єРобота і отримав грант від держави на розвиток власної справи. Тож за державні гроші Олег Квас закупив необхідне обладнання, а також працевлаштував двох фахівців.
Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA
«За грантові кошти ми придбали 3D-принтер. Для вивчення 3D-моделювання він необхідний. Разом із тим, окрім опанування нових знань і навичок, ми будемо займатися волонтерством – виготовлятимемо на закупленому обладнанні так звані хвостовики для бомб. Це комплекти із невеликих крил, які використовують для кращого наведення. Їх макети розроблятимуть діти. При цьому будемо використовувати наші матеріали. Передаватимемо хвостовики нашим хлопцям на передову», — розповідає підприємець.

Нагадаємо, 19-річний підприємець із Рівненщини на грант відкрив цех металевих конструкцій.
Також ми розповідали, як переселенка з Маріуполя виграла грант і шиє військове спорядження в Луцьку.
Фото: facebook.com/RivneODA.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Вінниці відкрили новий ресторан McDonald’s. Це вже третій заклад відомої мережі у місті.
Про це повідомили у пресслужбі McDonald’s.
Ресторан працює на Хмельницькому шосе біля західного автовокзалу.
У новому закладі для відвідувачів є 125 місць у залі та 88 на терасі. Всередині доступні 10 терміналів самообслуговування.
Автомобілісти зможуть скористатися МакДрайвом з двома лініями заїзду. Ресторан дотримуватиметься розширених правил безпеки, впроваджених компанією.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
Про McDonald’s
МакДнальдз — американська корпорація, до 2010 року найбільша у світі мережа закладів швидкого харчування. Станом на 2022 рік, у 24 містах і п’ятьох селах України діяли 111 ресторанів McDonald’s.
Нагадаємо, напередодні McDonald’s відновив роботу п’яти ресторанів в Одесі.
Також ми розповідали, що в Ірпені на Київщині відновив роботу ресторан Mushlya, зруйнований ворожим снарядом.
Фото: facebook.com/McDonaldsUA.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
До державного бюджету України надійшли грантові кошти у розмірі 1,253 млрд доларів.
Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.
Зазначається, що гроші надані США через Цільовий фонд Світового банку. Їх виділили у межах четвертого додаткового фінансування для Проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE).
Грантове фінансування буде спрямовано на забезпечення часткового відшкодування видатків Держбюджету зокрема на:
- пенсійні виплати,
- підтримку окремих програм державної соціальної допомоги (допомоги для ВПО),
- забезпечення оплати праці працівників державних органів,
- співробітників ДСНС
- працівників закладів вищої освіти.
Від початку повномасштабного вторгнення рф, Україна отримала від США вже 15,5 млрд доларів у формі грантів.
Читайте також: Олександра Екстер? Хіба це не російська художниця? Час дізнатися більше про амазонку українського авангарду (ТЕСТ)
На сьогодні в Україні впроваджується спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) Проект «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» на загальну суму 14,9 млрд доларів та 1,4 млрд євро (позики МБРР, кредити МАР, гранти Цільового фонду багатьох донорів).
Нагадаємо, 21 березня, Європейський Союз виплатив Україні другий транш макрофінансової допомоги — 1,5 млрд євро.
Окрім того, Канада надає Україні кредит на суму $1,8 млрд.
Фото: verangola.net.