Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шукаєте роботу? У нас немає риби, але є вудка. Як СпівДія та Career Hub працевлаштовують переселенців

Опубліковано

Українці, які були змушені покинути свої домівки через російське вторгнення, після переїзду зустрічаються із новим викликом – пошуком роботи. Як перевірити свої компетенції, скласти ідеальне резюме та потрапити на співбесіду? Аби вирішити ці питання, СпівДія, Центр «Розвиток КСВ» та Сareer Hub запустили унікальну програму працевлаштування. Як це працює на практиці – у новому матеріалі ШоТам.

Ми пропонуємо вудку, а не рибу

Олег Мельник, керівник напряму СпівДія Працевлаштування: СпівДія як організація була створена 5 березня 2022 року як відповідь на початок повномасштабної війни в Україні. Команда одразу визначила, що наша мета – це подолання наслідків війни, а отже, на нас чекало багато роботи. Ідея напрямку працевлаштування не нова для України, і ми зрозуміли, що в нинішніх реаліях нам варто розпочинати негайно. 

На початку квітня СпівДія звернулась до ГО Центр «Розвиток КСВ» та Сareer Hub з пропозицією співпрацювати та допомагати українцям, які цього потребують. І вже 1 червня запустили роботу й отримали підтримку від програми EU4Youth, IREX та USAID.

Для чого ми запустили напрям працевлаштування? Аби допомогти українцям подолати наслідки війни. «Слід давати вудку, а не рибу» – це те, про що ми говоримо, коли надаємо людям наші послуги з кар’єрного консультування та працевлаштування.

Це проєкт для кожного і кожної, хто прагне:

 • знайти роботу;
 • скласти ідеальне резюме;
 • розібратися з ринком праці;
 • навчитися поводити себе на співбесіді;
 • скласти свій план професійного розвитку;
 • знайти роботу;
 • зрозуміти, що потрібно зробити, чого навчитися та які кроки пройти, аби отримати роботу мрії.

Перший крок – кар’єрне консультування

Тарас Деркач, керівник платформи Сareer Hub ГО Центр «Розвиток КСВ»: Наше головне завдання під час кар’єрних консультацій – допомогти людині зрозуміти та сформувати власні запити, визначити реальні потреби та допомогти їх вирішити.

Кожен, хто реєструється в програмі, закріплюється за кар’єрним консультантом(-кою) відповідно до регіону. Упродовж цієї взаємодії визначаються поточні запити та потреби клієнта, його досвід, навички й готовність до продовження професійної діяльності. 

На цьому етапі ми допомагаємо людині визначити її сильні сторони, сформувати резюме, мотиваційний лист. Також підтримуємо в процесі пошуку й вибору роботи, під час підготовки до співбесіди та адаптації в новому колективі. 

Крім того, визначаємо, чи потребує кандидат або кандидатка перекваліфікації чи складання власного кар’єрного плану. Консультації проходять в одному з 8 наших хабів або онлайн – залежно від того, як комфортніше людині, яка до нас звертається.

Олег Мельник: Зараз багато кому потрібна допомога, аби просто розкласти все по полицях: зрозуміти, чого саме ти потребуєш, на яку роботу можеш піти, які запити маєш. До того ж у межах нашої співпраці відбувається переоцінка себе як спеціаліста. Знайти та оцінити свої досягнення, навички, знання, зрозуміти собі ціну. Ми супроводжуємо людину на цьому шляху, створюємо безпечний простір, в якому кандидат рухається вперед – назустріч майбутній роботі.

Тренінг

Немає жодного досвіду? Це не проблема

Олег Мельник: Якщо до нас звертається людина без попереднього досвіду роботи, ми діємо за тією самою методикою, як і з іншими кандидатами. Скажімо, якщо це студент, то ми спільно визначаємо, що саме людина вміє робити та чим потенційно може бути корисною. Шукаємо сильні сторони серед захоплень чи хобі, оцінюємо волонтерську діяльність тощо.

Навичка працювати з комп’ютером, знання іноземних мов, кулінарні знання, вміння працювати на верстатах, навички водіння або ж роботи з дітьми – це лише маленька краплинка з того, за що можна зачепитися, аби підшукати людині її першу роботу. 

Не готові до перекваліфікації? Ми «прокачаємо» ваші скіли

Олег Мельник: Ми також пропонуємо кандидатам допомогу із перекваліфікацією, це дуже цікавий напрямок, але все залежить виключно від готовності людини. За перші пів року ми зустріли не так вже й багато кандидатів, які хочуть змінити сферу професійної діяльності. Причина проста – триває повномасштабна війна, кандидати, на жаль, не можуть надовго відмовлятися від роботи та заробітку.

Читайте також: Десятки надісланих резюме і жодного оферу? Здається, проблема не в роботодавцях. 10 порад від карʼєрної консультантки

Проте майже третина наших клієнтів має необхідність у «прокачці» себе та свого професійного рівня. І для цього ми маємо окремого консультанта. Ця людина щодня моніторить пропозиції навчання в Україні та збирає докупи всі варіанти. Фахівець починає працювати з людиною вже після кар’єрного консультанта, поєднуючи запит кандидата та можливості. Після навчання людина, як правило, володіє новими скілами і готова подавати резюме та йти на співбесіди.

Ринок праці змінився: тепер вибір за роботодавцями

Олег Мельник: Ми прослідковуємо чіткі зміни на ринку працевлаштування. Тепер роботодавець обирає кандидата, а не кандидат отримує пропозиції від роботодавців та може обирати з-поміж декількох, як це було до 24 лютого 2022 року. 

Шукачі «пропонують» себе роботодавцям та готові подаватися та працювати не лише на тих посадах, які відповідають їх попередньому професійному досвіду. У цьому ми також підтримуємо – пропонуємо допомогу з пошуку курсів/тренінгів/навчань, які дозволять кандидатам спробувати для себе щось нове.

Найчастіше наші бенефіціари отримують позитивну відповідь на сфери та позиції, які пов’язані з роботою з клієнтами – сервіс, надання послуг, супровід клієнта та інші. Адже бізнес може існувати тоді, коли вони дають зручність клієнту та цим самим створюють собі конкурентну перевагу.

На самому початку ми почали комунікацію та співпрацю з більш ніж сотнею різніх компаній у регіонах, проте зрозуміли, що працювати потрібно на запит клієнта. Тобто сьогодні ми шукаємо вакансію та роботодавця, які будуть релевантними під запит кандидата.

Тренінг про роботу для ВПО

Чого очікують роботодавці? Швидкої адаптації та навчання

Тарас Деркач: Вакансії – це явище тимчасове і залежить від різних факторів, зокрема – від регіону та сезонності. Так, наприклад, сезонно зростає попит на онлайн-викладачів та вчителів, а також працівників сфери краси та відпочинку. 

У більшості регіонів ми фіксуємо великий запит на кандидатів, що працюють з клієнтами (продажі, супровід, обслуговування, консультування), швачок, фахівців зі сфери рітейлу (супермаркети). 

Найважче працевлаштувати медичних працівників та держслужбовців, оскільки нові вакансії у цих сферах майже не відкриваються. У таких випадках ми пропонуємо кандидатам пройти навчання та спробувати змінити професію.

Також варто зважати на очікування роботодавців. Найбільш універсальні з них – готовність швидко навчатися і адаптуватися до нової роботи, а при віддаленому форматі – мати стабільний зв’язок. Крім того, останнім часом роботодавці очікують знання англійської мови для роботи на іноземних ринках, або й взагалі готові брати українців, які проживають за кордоном.

Більшість наших кандидатів – переселенці

Олег Мельник: Станом на 15 грудня 2022 року ми отримали 2062 заявки на допомогу з роботою. Наші консультанти провели 2017 консультацій, і 339 осіб вже успішно працевлаштовані. Але це лише ті, хто зміг надати нам підтвердження. Ще деякі кандидати залишаються в умовній «сліпій зоні». Але ми знаємо точно, що взаємодія з нашою командою дала свої результати.

Найчастіше до нас звертаються переселенці – 75% запитів. Якщо говорити про гендерне співвідношення, 75% кандидатів – жінки, 25% – чоловіки. 43% – люди віком до 35 років, 57% – від 36 і старше.

Насправді до нас приходять дуже різні люди, адже всі ми опинилися в різних обставинах після 24 лютого. Цікаво, що більшість нашої команди – це також люди, які втратили роботу внаслідок повномасштабного вторгнення. І я, як керівник проєкту, – не виключення.

СпівДія пропонує роботу для ВПО

Найскладніші кейси – нерелевантна зарплата та негнучкість кандидатів

Тарас Деркач: Українці зараз можуть переживати важкі емоційні стани. І найчастіше це «виливається» в те, що їм важко розпочати роботу на новому місці, особливо – в новому регіоні. Для вирішення таких складних кейсів ми започаткували напрямок підтримки ментального здоров’я.

Також бувають кейси, коли люди просто не готові розширювати для себе перелік потенційних вакансій. Ще одна складна ситуація – нерелевантна зарплата до умов регіону, у якому перебуває людина. Або, скажімо, обмежена кількість навичок і негнучкість людей. Наприклад, людина все життя працювала на заводі і не вміє нічого, окрім як працювати за верстатом. 

Читайте також: Де знайти роботу під час війни? 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями на будь-який смак

Жінки з дітьми – це також досить важкий кейс для консультантів СпівДії. Адже коли кандидатка має у дні лише 3-4 вільні години, проживає за містом, розглядає виключно віддалену роботу і не має при цьому технічних засобів – справді дуже складно підібрати релевантні варіанти для працевлаштування.

Наша мета – щонайменше 750 працевлаштованих кандидатів

Наша глобальна ціль – стати опорою та підтримкою на шляху до професійного самовизначення та працевлаштування українців та українок, які втратили роботу через війну та змінили місце проживання. Допомогти їм взяти життя в свої руки. Адже лише коли кожен із нас на своєму фронті стає сильним – ми маємо сили допомагати та підсилювати інших. А це вкрай важливо, адже попереду – перемога та багацько роботи.

Мета проєкту – підтримати бодай 3000 українців та допомогти із працевлаштуванням щонайменше 750 кандидатів. І найважливіший індикатор ефективності – успішні історії та відгуки людей щодо працевлаштування, перекваліфікації або початку навчання на омріяну професію. 

Як потрапити на консультацію?

Тарас Деркач: Як правило, перший «дотик» з клієнтами відбувається через аплікаційну форму, але ви також можете написати нам у соціальних мережах, відвідати наші заходи або ж просто завітати до одного з хабів СпівДії. 

А далі – варто просто довіритися нашій команді та докласти трошки зусиль. Адже, як ми завжди повторюємо нашим клієнтам, знайти роботу – це також робота.

Суспільство

На благодійному марафоні у Луцьку продають ляльки-мотанки із Бахмута

Опубліковано

У Луцьку відбувся благодійний марафон “Великдень зігріває душі”, під час якого розпочався продаж ляльок-мотанок, знайдених військовими 14-ї окремої механізованої бригади у зруйнованому Бахмуті на Донеччині. Зараз ці унікальні ляльки можна придбати в обласній бібліотеці для юнацтва, де їх представила одна з організаторок марафону, Алла Єфремова.

Про це пише “Суспільне”.

Вдова Ірина Смірнова — ляльки-мотанки

Дружина загиблого військовослужбовця Ірина Смірнова. Суспільне Луцьк

Ляльки-мотанки з Бахмута передала волонтерам вдова загиблого військовослужбовця Ірина Смірнова, засновниця проєкту для дружин та матерів військових “Нить продовження життя”. Вона навчає жінок цьому мистецтву й створює вишиті стрічками сорочки, кошики, сукні.

“Хлопці (військові — ред.) відходили з міста і побачили, що розкидані багато ляльок, вони в болоті були і перша думка була – не дуже хотілось брати, бо це чиєсь, а з іншої сторони вони розуміли, що ляльки приречені, якщо залишаться тут. Вони їх позбирали і врятували три великі коробки цих прекрасних мотанок”, — розповіла жінка.

Читайте також: Як подолати панічні атаки: порада від МОЗ

Врятована у Бахмуті лялька-мотанка на ярмарку у Луцьку

Одна із понад сотні ляльок-мотанок, врятоваих військовими у Бахмуті. Суспільне Луцьк

У Луцьк доставили більше сотні врятованих на передовій ляльок. За зібрані від продажу кошти передадуть для потреб 14-го окремого мотострілецького батальйону.

За словами Алли Єфремової, благодійний марафон триватиме до Великодніх свят. Крім ляльок-мотанок, є й інші благодійні лоти. Станом на 11 квітня вдалося зібрати понад 21 тисячу гривень.

Нагадаємо, у Києві відкриють центр допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

У Житомирі пройде українсько-чеський театральний фестиваль

Опубліковано

У Житомирі відбудеться «Фестиваль взаємності», який об’єднає чеських та українських митців. Заходи триватимуть з 15 по 17 квітня і охоплюють 7 чеських театральних вистав, 2 майстер-класи для дітей та дорослих, концерти, фільм та презентації робіт митців обох країн.

Про це інформує видання daily.

Головною метою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чехії та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн. Ініціатором цього заходу є відомий театральний режисер Давід Зелінка разом з театральною групою й неурядовою організацією «Тепер вдих і лети».

Читайте також: Відпусток для військових побільшає: на які зміни чекати

Після Житомира фестиваль відвідає Рівне (12-14 квітня), Чернігів (19-21 квітня), Київ (22-24 квітня) та Івано-Франківськ (26-28 квітня).

Театральні колективи, які беруть участь у фестивалі, представляють театри «Лішень» (Брно), «Тепер вдих і лети» (Прага), театр «Фесте» (Брно), Дебора Штисова та колеги (Прага), які співпрацюють з академічними державними театрами й незалежними сценами України.

Нагадаємо, у Києві відкриють центр допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Фото: daily

Читати далі

Суспільство

Трощи, ламай: у Києві працює кімната для зняття стресу у Києві

Опубліковано

У Києві працює кімната простору “Destroy.space” для зняття стресу. Простір для зняття стресу за адресою: вул. Велика Васильківська, 81к, що неподалік костелу св. Миколая.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”.

Там облаштовані спеціальні кімнати, де можна розтрощити ноутбук, розбити голову Путлєра чи зайнятися арттерапією. 

Серед пропозицій: 

 • кімната люті (Rage room, Кімната гніву) — це місце, де можна трощити усе навколо: від комп’ютера до електрочайника наодинці або у компанії друзів. 
 • скляний тир: за пів години ти встигнеш розбити кілька склянок, тарілок та пляшок об стіну. З собою можна взяти компанію до п’яти осіб.  
 • розбити голову муляжу путіна або розфарбовувати гіпсові фігурки — не таке вже й нудне заняття, коли треба перенаправити енергію з негатива в позитив. Коштує така корисна розвага 1400 грн. Розмальовану фігурку забирай додому, милуйся та приходь ще. Якщо ж не сподобалася, ніхто не заважатиме тобі розтрощити її битою.  

Читайте також: 10 ідей для весняної велопрогулянки Києвом: вам сподобається

“Відвідувачам видають комплект захисту. В скляному тирі є захисні маски, навушники, фартухи та рукавиці. А ще — обмежувальна стійка та захисний екран, за яким можна сховатися. Відвідати локацію можуть особи старші 18 років. Тим, хто не досяг повноліття, вхід дозволено у супроводі батьків”, – пише видання “Ти Київ”.

 • ДЕ?  Вул. Велика Васильківська, 81к
 • КОЛИ? З 12:00 до 20:00 
 • СКІЛЬКИ? від 1200 грн

Нагадаємо, 10 українських фільмів про кохання, які варто переглянути на вихідних.

Фото: Destroy.space

Читати далі