Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шукаєте роботу? У нас немає риби, але є вудка. Як СпівДія та Career Hub працевлаштовують переселенців

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українці, які були змушені покинути свої домівки через російське вторгнення, після переїзду зустрічаються із новим викликом – пошуком роботи. Як перевірити свої компетенції, скласти ідеальне резюме та потрапити на співбесіду? Аби вирішити ці питання, СпівДія, Центр «Розвиток КСВ» та Сareer Hub запустили унікальну програму працевлаштування. Як це працює на практиці – у новому матеріалі ШоТам.

Ми пропонуємо вудку, а не рибу

Олег Мельник, керівник напряму СпівДія Працевлаштування: СпівДія як організація була створена 5 березня 2022 року як відповідь на початок повномасштабної війни в Україні. Команда одразу визначила, що наша мета – це подолання наслідків війни, а отже, на нас чекало багато роботи. Ідея напрямку працевлаштування не нова для України, і ми зрозуміли, що в нинішніх реаліях нам варто розпочинати негайно. 

На початку квітня СпівДія звернулась до ГО Центр «Розвиток КСВ» та Сareer Hub з пропозицією співпрацювати та допомагати українцям, які цього потребують. І вже 1 червня запустили роботу й отримали підтримку від програми EU4Youth, IREX та USAID.

Для чого ми запустили напрям працевлаштування? Аби допомогти українцям подолати наслідки війни. «Слід давати вудку, а не рибу» – це те, про що ми говоримо, коли надаємо людям наші послуги з кар’єрного консультування та працевлаштування.

Це проєкт для кожного і кожної, хто прагне:

  • знайти роботу;
  • скласти ідеальне резюме;
  • розібратися з ринком праці;
  • навчитися поводити себе на співбесіді;
  • скласти свій план професійного розвитку;
  • знайти роботу;
  • зрозуміти, що потрібно зробити, чого навчитися та які кроки пройти, аби отримати роботу мрії.

Перший крок – кар’єрне консультування

Тарас Деркач, керівник платформи Сareer Hub ГО Центр «Розвиток КСВ»: Наше головне завдання під час кар’єрних консультацій – допомогти людині зрозуміти та сформувати власні запити, визначити реальні потреби та допомогти їх вирішити.

Кожен, хто реєструється в програмі, закріплюється за кар’єрним консультантом(-кою) відповідно до регіону. Упродовж цієї взаємодії визначаються поточні запити та потреби клієнта, його досвід, навички й готовність до продовження професійної діяльності. 

На цьому етапі ми допомагаємо людині визначити її сильні сторони, сформувати резюме, мотиваційний лист. Також підтримуємо в процесі пошуку й вибору роботи, під час підготовки до співбесіди та адаптації в новому колективі. 

Крім того, визначаємо, чи потребує кандидат або кандидатка перекваліфікації чи складання власного кар’єрного плану. Консультації проходять в одному з 8 наших хабів або онлайн – залежно від того, як комфортніше людині, яка до нас звертається.

Олег Мельник: Зараз багато кому потрібна допомога, аби просто розкласти все по полицях: зрозуміти, чого саме ти потребуєш, на яку роботу можеш піти, які запити маєш. До того ж у межах нашої співпраці відбувається переоцінка себе як спеціаліста. Знайти та оцінити свої досягнення, навички, знання, зрозуміти собі ціну. Ми супроводжуємо людину на цьому шляху, створюємо безпечний простір, в якому кандидат рухається вперед – назустріч майбутній роботі.

Тренінг

Немає жодного досвіду? Це не проблема

Олег Мельник: Якщо до нас звертається людина без попереднього досвіду роботи, ми діємо за тією самою методикою, як і з іншими кандидатами. Скажімо, якщо це студент, то ми спільно визначаємо, що саме людина вміє робити та чим потенційно може бути корисною. Шукаємо сильні сторони серед захоплень чи хобі, оцінюємо волонтерську діяльність тощо.

Навичка працювати з комп’ютером, знання іноземних мов, кулінарні знання, вміння працювати на верстатах, навички водіння або ж роботи з дітьми – це лише маленька краплинка з того, за що можна зачепитися, аби підшукати людині її першу роботу. 

Не готові до перекваліфікації? Ми «прокачаємо» ваші скіли

Олег Мельник: Ми також пропонуємо кандидатам допомогу із перекваліфікацією, це дуже цікавий напрямок, але все залежить виключно від готовності людини. За перші пів року ми зустріли не так вже й багато кандидатів, які хочуть змінити сферу професійної діяльності. Причина проста – триває повномасштабна війна, кандидати, на жаль, не можуть надовго відмовлятися від роботи та заробітку.

Читайте також: Десятки надісланих резюме і жодного оферу? Здається, проблема не в роботодавцях. 10 порад від карʼєрної консультантки

Проте майже третина наших клієнтів має необхідність у «прокачці» себе та свого професійного рівня. І для цього ми маємо окремого консультанта. Ця людина щодня моніторить пропозиції навчання в Україні та збирає докупи всі варіанти. Фахівець починає працювати з людиною вже після кар’єрного консультанта, поєднуючи запит кандидата та можливості. Після навчання людина, як правило, володіє новими скілами і готова подавати резюме та йти на співбесіди.

Ринок праці змінився: тепер вибір за роботодавцями

Олег Мельник: Ми прослідковуємо чіткі зміни на ринку працевлаштування. Тепер роботодавець обирає кандидата, а не кандидат отримує пропозиції від роботодавців та може обирати з-поміж декількох, як це було до 24 лютого 2022 року. 

Шукачі «пропонують» себе роботодавцям та готові подаватися та працювати не лише на тих посадах, які відповідають їх попередньому професійному досвіду. У цьому ми також підтримуємо – пропонуємо допомогу з пошуку курсів/тренінгів/навчань, які дозволять кандидатам спробувати для себе щось нове.

Найчастіше наші бенефіціари отримують позитивну відповідь на сфери та позиції, які пов’язані з роботою з клієнтами – сервіс, надання послуг, супровід клієнта та інші. Адже бізнес може існувати тоді, коли вони дають зручність клієнту та цим самим створюють собі конкурентну перевагу.

На самому початку ми почали комунікацію та співпрацю з більш ніж сотнею різніх компаній у регіонах, проте зрозуміли, що працювати потрібно на запит клієнта. Тобто сьогодні ми шукаємо вакансію та роботодавця, які будуть релевантними під запит кандидата.

Тренінг про роботу для ВПО

Чого очікують роботодавці? Швидкої адаптації та навчання

Тарас Деркач: Вакансії – це явище тимчасове і залежить від різних факторів, зокрема – від регіону та сезонності. Так, наприклад, сезонно зростає попит на онлайн-викладачів та вчителів, а також працівників сфери краси та відпочинку. 

У більшості регіонів ми фіксуємо великий запит на кандидатів, що працюють з клієнтами (продажі, супровід, обслуговування, консультування), швачок, фахівців зі сфери рітейлу (супермаркети). 

Найважче працевлаштувати медичних працівників та держслужбовців, оскільки нові вакансії у цих сферах майже не відкриваються. У таких випадках ми пропонуємо кандидатам пройти навчання та спробувати змінити професію.

Також варто зважати на очікування роботодавців. Найбільш універсальні з них – готовність швидко навчатися і адаптуватися до нової роботи, а при віддаленому форматі – мати стабільний зв’язок. Крім того, останнім часом роботодавці очікують знання англійської мови для роботи на іноземних ринках, або й взагалі готові брати українців, які проживають за кордоном.

Більшість наших кандидатів – переселенці

Олег Мельник: Станом на 15 грудня 2022 року ми отримали 2062 заявки на допомогу з роботою. Наші консультанти провели 2017 консультацій, і 339 осіб вже успішно працевлаштовані. Але це лише ті, хто зміг надати нам підтвердження. Ще деякі кандидати залишаються в умовній «сліпій зоні». Але ми знаємо точно, що взаємодія з нашою командою дала свої результати.

Найчастіше до нас звертаються переселенці – 75% запитів. Якщо говорити про гендерне співвідношення, 75% кандидатів – жінки, 25% – чоловіки. 43% – люди віком до 35 років, 57% – від 36 і старше.

Насправді до нас приходять дуже різні люди, адже всі ми опинилися в різних обставинах після 24 лютого. Цікаво, що більшість нашої команди – це також люди, які втратили роботу внаслідок повномасштабного вторгнення. І я, як керівник проєкту, – не виключення.

СпівДія пропонує роботу для ВПО

Найскладніші кейси – нерелевантна зарплата та негнучкість кандидатів

Тарас Деркач: Українці зараз можуть переживати важкі емоційні стани. І найчастіше це «виливається» в те, що їм важко розпочати роботу на новому місці, особливо – в новому регіоні. Для вирішення таких складних кейсів ми започаткували напрямок підтримки ментального здоров’я.

Також бувають кейси, коли люди просто не готові розширювати для себе перелік потенційних вакансій. Ще одна складна ситуація – нерелевантна зарплата до умов регіону, у якому перебуває людина. Або, скажімо, обмежена кількість навичок і негнучкість людей. Наприклад, людина все життя працювала на заводі і не вміє нічого, окрім як працювати за верстатом. 

Читайте також: Де знайти роботу під час війни? 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями на будь-який смак

Жінки з дітьми – це також досить важкий кейс для консультантів СпівДії. Адже коли кандидатка має у дні лише 3-4 вільні години, проживає за містом, розглядає виключно віддалену роботу і не має при цьому технічних засобів – справді дуже складно підібрати релевантні варіанти для працевлаштування.

Наша мета – щонайменше 750 працевлаштованих кандидатів

Наша глобальна ціль – стати опорою та підтримкою на шляху до професійного самовизначення та працевлаштування українців та українок, які втратили роботу через війну та змінили місце проживання. Допомогти їм взяти життя в свої руки. Адже лише коли кожен із нас на своєму фронті стає сильним – ми маємо сили допомагати та підсилювати інших. А це вкрай важливо, адже попереду – перемога та багацько роботи.

Мета проєкту – підтримати бодай 3000 українців та допомогти із працевлаштуванням щонайменше 750 кандидатів. І найважливіший індикатор ефективності – успішні історії та відгуки людей щодо працевлаштування, перекваліфікації або початку навчання на омріяну професію. 

Як потрапити на консультацію?

Тарас Деркач: Як правило, перший «дотик» з клієнтами відбувається через аплікаційну форму, але ви також можете написати нам у соціальних мережах, відвідати наші заходи або ж просто завітати до одного з хабів СпівДії. 

А далі – варто просто довіритися нашій команді та докласти трошки зусиль. Адже, як ми завжди повторюємо нашим клієнтам, знайти роботу – це також робота.

Суспільство

Поблизу антарктичної станції «Академік Вернадський» народилися 1300 пінгвінят (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Неподалік української антарктичної станції «Академік Вернадський» народилося 1300 дитинчат субантарктичних пінгвінів.

Про це повідомили полярники на фейсбук-сторінці Національного антарктичного наукового центру.

Також полярники оприлюднили відео вилуплювання з яйця дитинчати пігнвінів

«Поки його сестричка чи братик ще чекає в яйці, це сміливе пташенятко вже вирвалося “на волю”», — підписали ролик полярники.

Зазначається, що навколо станції «Вернадського» нині триває справжній бебі-бум субантарктичних пінгвінів. Дорослих пінгвінів тут уже близько трьох тисяч, а малюків – біля 1300. Також є гнізда, де батьки ще висиджують яйця.

Читайте такожУкраїнські полярники спостерігали повне затемнення над Антарктидою (ВІДЕО)

У науковому центрі нагадали, що за останні 15 років популяція субантарктичних пінгвінів на острові Галіндез суттєво зросла. Якщо 2007 року тут лише почали з’являтися перші гнізда, то 2020-го їх було – 1800. Через брак місця на берегах острова пінгвінам навіть довелося заснувати нову, третю субколонію в центральній частині. Зараз на Галіндезі трохи більше 1600 гнізд.

Читайте такожКоординати мого серця. Як український бренд PAPAYA допомагає окупованому заповіднику «Асканія-Нова»

Постійний моніторинг пінгвінів дає змогу вченим чітко задокументувати факт зміни клімату в регіоні та реакцію на нього природи. Адже субантарктичні пінгвіни – теплолюбні, і на острів перемістилися лише тоді, коли умови для них тут стали комфортними.

Нагадаємо, українські полярники показали рідкісного морського птаха-хижака.

Також українські полярники показали пінгвінів дженту під час шлюбного сезону.

Фото: facebook.com/AntarcticCenter.

Читати далі

Суспільство

Євросоюз запускає програму розмінування в Україні на €25 млн

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні запустять програму гуманітарного розмінування деокупованих територій. Для цього Європейський Союз залучить 25 млн євро.  

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

Зазначається, що рішення про запуск програми ухвалили після зустрічі з високим представником Євросоюзу Жозепом Боррелем напередодні саміту Україна-ЄС у Києві.

«Маємо домовленість про те, що ЄС запустить програму гуманітарного розмінування на 25 млн євро. Це важливий компонент нашого відновлення, який дасть можливість повертати нормальне життя у деокуповані від російських терористів громади», – йдеться у дописі.

Дивіться відеоЯк розпізнати касетні боєприпаси: анімація від ШоТам

Прем’єр подякував високому представнику ЄС за послідовну підтримку України. Зокрема за збільшення бюджету Європейського фонду миру на 2 млрд євро, а також за тренувальну місію для українських військових.

За словами Шмигаля, Україна розраховує на розширення тренувальної місії. Ще він наголосив на важливості продовжувати запроваджувати санкції проти РФ. На його думку, 10-й пакет європейських санкцій має містити ядерну сферу та державну компанію «Росатом».

Нагадаємо, на Вінниччині розробили технологію розмінування полів за допомогою трактора.

Окрім того, ООН виділяє $4 млн на розмінування Миколаївщини.

Також ми повідомляли, що Велика Британія передала Україні 1000 металодетекторів для розмінування.

Фото: facebook.com/ICHDRR.

Читати далі

Суспільство

Український літак Ан-225 «Мрія» з’явиться у грі Microsoft Flight Simulator

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український літак «Мрія» офіційно додадуть у Microsoft Flight Simulator.

Про це пише ігровий сайт TechRaptor з посиланням на розробників Microsoft Flight Simulator.

Раніше літак Ан-225 «Мрія» можна було запустити у симуляторі як мод, а тепер «Мрія» з’явиться у проєкті офіційно. Це буде платне доповнення, а кошти з нього спрямують в Україну для відновлення літака.

Зазначається, що Microsoft планує запустити ПК-оновлення з «Мрією» у річницю знищення справжнього літака — 27 лютого. А в березні його можна буде придбати й для консолей. Коштуватиме віртуальна «Мрія» $19,99.

Читайте такожКулькова ручка стала моєю зброєю. Донецький художник Олександр Жильцов про війну, творчість та допомогу армії

Окрім того, в Microsoft Flight Simulator планують додати літак Antonov An-2 (відомий як кукурудзник). Розробники вже підписали ліцензійний договір і додадуть літак в симулятор 14 березня.

Про гру

Microsoft Flight Simulator — серія цивільних авіасимуляторів, що випускаються корпорацією Microsoft. Від багатьох серій авіасимуляторів MSFS відрізняється досить реалістичною фізикою нормального польоту, і, як наслідок, великою складністю управління літаком. Наявність практично всіх великих аеропортів світу з реалістичними даними, реальним ландшафтом, погодними умовами, відмінною графікою роблять цю серію симуляторів однією з кращих у своєму класі.

Читайте такожTrash is Fun! Сумські підлітки створили комп’ютерну гру про екологію, аби навчити українців сортувати сміття

В іграх передбачені використання автопілота, диспетчерський супровід і можливість завантаження реальних погодних умов для польоту з Інтернету. В серії присутній трафік літаків, що літають за розкладом та під управлінням служб УВС. Також є вбудовані засоби аналізу польоту, повтор. Є курс навчання.

Нагадаємо, через три дні після повномасштабного вторгнення Росії в Україну стало відомо про знищення літака «Мрія». Це сталося в результаті атаки РФ на аеропорт в Гостомелі. Наприкінці березня 2022 року в компанії «Антонов» заявили про намір відновити «Мрію» і закликали світ надати допомогу в реалізації ініціативи.

Раніше ми повідомляли, що випускник КПІ створив відеогру про вторгнення росії в Україну.

Фото: techraptor.net.

Читати далі