Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Підтримай – читай! 10 книжок від видавництва Vivat

Опубліковано

23 травня росія в черговий раз обстріляла Харків. Одна з ракет влучила по типографії “Фактор-друк”, де друкуються книги Vivat та багатьох інших українських видавництв. В момент удару двома ракетами по підприємству там перебували понад 50 людей. 

Редакція ШоТам підготувала добірку своїх улюблених книжок від видавництва Vivat. 

Бабуся вмирати не любила. Павло “Паштет” Белянський

Про що книжка?

Шахтарське селище. Три покоління однієї сім’ї. Люди, які намагаються жити у проміжках між війнами. «Бабуся вмирати не любила» — книга автобіографічна, тому що автор писав про свою родину. І водночас вона універсальна, бо описує події, явища, характери та долі, які дозволяють зрозуміти Донбас — і людей, які там живуть. Останніми роками цей регіон, здавалося, став розділом з нашого минулого — але тепер він перетворюється на розділ з нашого майбутнього. 

Бабуся вмирати не любила. Павло “Паштет” Белянський

Мовчазна пацієнтка. Алекс Майклідіс

Про що книжка?

Життя Алісії Беренсон ідеальне. Успішна художниця та щаслива дружина, вона мешкає у великому будинку в найкращому районі Лондона.

Аж поки одного вечора не всаджує п’ять куль в обличчя свого чоловіка. Жодного пояснення, жодного виправдання — протягом наступних шести років Алісія не вимовить ані слова. Психотерапевт Тео Фабер переконаний,що зможе розкрити таємницю злочину й вилікувати Алісію. Та причини її мовчання заховані куди глибше, ніж він гадав. І якщо вона заговорить — чи захоче лікар почути правду?

Мовчазна пацієнтка. Алекс Майклідіс

Архіви КГБ. Невигадані історії. Едуард Андрющенко

Про що книжка?

Документи радянських органів держбезпеки, розсекречені в Україні, стали справжнім клондайком для дослідників і журналістів. Героями цих історій стали видатні митці та цинічні вбивці, агенти та чекісти, втікачі та шпигуни. Хтось підписує абсурдні зізнання, а хтось дивом рятується від смерті. Хтось планує замах на рідних, а хтось відправляється в табори через власну балакучість. Хтось лишає зухвалі послання для КГБ, а хтось бачить, як знищують результат його багаторічної праці. Всі ці епізоди дозволяють краще зрозуміти складне й повне протиріч життя українців в умовах радянського тоталітаризму.

Архіви КГБ. Невигадані історії. Едуард Андрющенко

Не твоє собаче діло. Мартин Якуб

Про що книжка?

У детектива Макса Ґедзя нова справа: в автомобільній аварії, повертаючись від клієнта, гине юристка Марина, дружина впливового бізнесмена. Поліція списує все на нещасний випадок, однак чоловік вважає, що це вбивство, і наймає колишнього однокласника для розслідування.

Не твоє собаче діло. Мартин Якуб

Сім смертей Евелін Гардкасл. Стюарт Тертон

Про що книжка?

Щодня Ейден Бішоп прокидатиметься в тілі одного з гостей з одвічним запитанням: хто вбив Евелін Гардкасл? Сім днів, сім перероджень. Можливо, перебуваючи в чужому тілі, Ейден нарешті зможе викрити вбивцю, доки не пролунає черговий постріл і життя Евелін скінчиться… Знов.

Книга Сім смертей Евелін Гардкасл. Стюарт Тертон

Лазарус. Світлана Тараторіна

Про що книжка?

1913 рік. Грізні битви людей та нечисті в минулому, колишні вороги навчилися жити поряд у Києві — головному місті Межі. Але цей мир примарний, насильство от-от вирветься назовні. Давні пророцтва невблаганні — прийде той, хто все змінить і відплатить сповна за несправедливість та утиски. Проти власної волі у вирі подій опиняється Олександр Тюрин, відомий сищик, який має свої причини уникати Києва. Шість детективних головоломок, криваві злочини, політичні інтриги, біль та радість кохання, секрети святих місць і поклик прадавніх сил. У пошуках істини розкриваються родинні таємниці та воскресає похована історія. Серце крізь темряву веде до мети, та чи відкриється остання печатка, щоб пророцтво здійснилося? Чи зуміє Олександр Петрович Тюрин пройти особисте чистилище й не допустити нової війни?

Лазарус. Світлана Тараторіна

Серія класики від видавництва “Віват” 

Ця серія приваблює зацікавленого читача своїм підходом: нецензуровані версії творів, які звірені з оригінальними виданнями, додатково оснащені словничками рідковживаних слів, глибокими примітками та передмовами від визначних літературознавців; невидані твори – коли обирали, які книжки увійдуть, то перевага надавалась тим творам класиків, які ви рідше побачите на полицях книгарень (і про які читачі поки мало знають).

До кожної книжки є аудіофрагменти – актори Молодого театру озвучили по шматочку тексту в кожній книзі серії. Серед вже випущених творів:

  • “Конотопська відьма” Григорія Квітки-Основ’яненка;
  • “Маніпулянтка” Івана Франка;
  • “За ситуаціями” Ольги Кобилянської;
  • “Рівновага” Володимира Винниченка;
  • “Невеличка драма” Валер’яна Підмогильного;
  • “Майстер корабля” Юрія Яновського.
Серія класики від видавництва "Віват"

Дикий Захід Східної Європи. Павло Казарін

Про що книжка?

«Дикий Захід Східної Європи» — це подорожні записки людини, яка залишила свій дім, аби залишитися вдома. Авторська хронологія новітньої української історії. Це спроба підсумувати все, що нас змінило, і все, що лишилося незмінним. Війна занурила Україну в дискусії про саму себе. Ми намагаємося розібратися, де закінчуються «вони» і де починаємося «ми». З’ясовуємо, чи можна надурити історичну логіку і кого підносити на п’єдестали. «Дикий Захід Східної Європи» — це спроба систематизувати все, про що ми сперечаємося, і все, про що встигли домовитися.

Дикий Захід Східної Європи. Павло Казарін

Замок із кришталю. Книга 1. Зірки й кістки. Ірина Грабовська

Про що книжка?

Світ, осяяний священним світлом Зірок, уже кілька років роздирає війна. Князівство крилатих, Ретон, опиняється в епіцентрі конфлікту могутніх людських держав. На плечі юного княжича Янна лягає важкий обов’язок: відновити спадкове право, встановити мир на рідній землі та припинити винищення одноплемінників. Але вижити у світі, де на полі бою повстають мертві, а живі керують монстрами, — це завдання геть не просте, бо вороги плетуть інтриги, а союзники вимагають завеликої плати за допомогу.

Замок із кришталю. Книга 1. Зірки й кістки. Ірина Грабовська

“Зродились ми великої години… ОУН і УПА”. Упорядник Вахтанг Кіпіані

Про що книжка?

Вивільний рух XX століття, зокрема діяльність ОУН і УПА, є одним із малодосліджених явищ минулого, яке варто розглядати як важливий приклад боротьби за незалежність не лише в українській історії, а й у світовому контексті.

У цьому виданні зібрані тексти від впливових науковців, журналістів, громадських діячів та дисидентів. Вони використовують мову фактів, свідчень, спогадів, деталей з побуту і навіть філософських роздумів, щоб відповісти на гострі питання і знайти правду про відважних борців за українську державність – про бандерівців, які часто опинялися у складних ситуаціях.

"Зродились ми великої години... ОУН і УПА". Упорядник Вахтанг Кіпіані

Доречі, в самому видавництві закликали підтримати тпографію, адже на ній друкувалось безліч книжок.

“Зараз розгорніть свої книжки на останніх сторінках — і гляньте, скільки з них надруковані у Фактор-друк. Обіцяємо, ви будете здивовані, як їх багато. Якщо хочете підтримати типографію — сфотографуйте ці книжки і викладіть у своїх соцмережах. Видавництва і книгарні можуть також долучатися. #фактордрук“.

Суспільство

Вийшов тизер фільму «Гойдалки»

Опубліковано

Режисер Сергій Малик випустив тизер короткометражного фільму «Гойдалки».

Про це повідомляє swing.short.film.

«Гойдалки» – це історія про людей, які постійно говорять, але не чують одне одного. Це історія про людей у ті періоди їхнього життя, коли вони не знають, чого хочуть, або коли хочуть одне від одного надто багато», – каже Малик.

Головні ролі у фільмі виконали актор театру імені Івана Франка Віталій Ажнов і Тарас Цимбалюк, якого ви можете знали за роллю Карпа Кайдаша у серіалі «Спіймати Кайдаша». До короткометражного фільму ввійшла частина подій зі сценарію до повнометражної картини, для якої наразі шукають партнерів.

Про фільм

Це історія про людей, які говорять, говорять, говорять, говорять, але одне одного не чують. Це історія про людей у ті періоди їхнього життя, коли вони не знають, чого одне від одного хочуть, або коли хочуть одне від одного надто багато.


Це історія про двох людей на пляжі. Ми не знаємо ані того, як і коли вони туди потрапили, ані того, навіщо вони там залишаються. Але вони там залишаються. І розмови, які між ними там відбуваються, схожі не на ті, що до рухаються кудись, а на ті, які рухаються туди-сюди, як безкінечні гойдалки.

Скоро «Гойдалки» почнуть свій фестивальний сезон. 

Тизер за посиланням.

Нагадаємо, у Чернівцях навчатимуть жінок, як створити власний бізнес.

Читати далі

Суспільство

У парку Партизанської слави врятували лося, який потрапив у пастку

Опубліковано

В Дарницькому районі Києва, у парку Партизанської слави врятували дикого лося, який опинився в металевій пастці. 

Про це повідомили представники комунального об’єднання “Муніципальна Охорона”.

У парку Партизанської слави лось вибіг на стадіон та потрапив у пастку: фото

Ввечері, 25 червня, дикий лось прибіг у парк, проломив огорожу футбольного поля та заплутався у металевій сітці. Муніципальні охоронці помітили тварину та викликали службу порятунку. Також вони оточили місце події та обмежили доступ відвідувачів парку до спортивного поля “щоб від непередбачуваних дій дикої тварини не постраждали люди”. 

Читайте також: Епічну роботу українського танкового екіпажу по росіянах зняли з дрона

У парку Партизанської слави врятували лося, який проломив огорожу та потрапив у пастку: фото

Прибувши на місце, зоорятувальники разом з охоронцями помістили лося на брезентову устілку та перенесли в безпечне місце. Наразі життю тварини нічого не загрожує.

Нагадаємо, раніше ми писали, як виглядає історична будівля на Великій Васильківській після демонтажу рекламного банера.

Фото: “Муніципальна Охорона”

Читати далі

Суспільство

Вступна кампанія 2024. Які спеціальності мають особливу підтримку держави

Опубліковано

У 2024 році держава надає спеціальну підтримку окремим спеціальностям під час вступу на них. Особлива увага приділяється 13 галузям знань, які вважаються суспільно важливими.

Серед цих галузей можна виділити безпеку, освіту, будівництво та архітектуру, військові науки, аграрні та природничі дисципліни, транспорт, електричну інженерію та інші.

Держава визнає деякі спеціальності як ключові для країни та суспільства і надає їм особливу підтримку для привернення уваги абітурієнтів. Це виявляється у підвищенні їхніх конкурсних балів, що є важливим стимулом для вступу на ці спеціальності.

Для досягнення цієї мети використовуються два механізми:

  1. Галузевий коефіцієнт. При вступі на спеціальності з підтримкою, якщо ви вкажете їх у заяві як пріоритет 1 чи 2 (тобто виберете їх як найбільш бажані), ваш конкурсний бал буде помножений на 1,02 — галузевий коефіцієнт.
  2. Додаткові бали за підготовчі курси. Якщо ви відвідували підготовчі курси в університеті у рік вступу та подаєте заяву на спеціальність з державною підтримкою, то вашому конкурсному балу можуть додати ще 0−10 балів, залежно від успішності завершення таких курсів. Ця оцінка позначається у формулі конкурсного бала як ОУ.

Читайте також: В Україні стартувала реєстрація е-кабінетів для вступників після 9 класів

Які спеціальності мають особливу підтримку від держави

  • Освіта: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (Математика), Середня освіта (Біологія та здоровʼя людини), Середня освіта (Хімія), Середня освіта (Географія), Середня освіта (Фізика), Середня освіта (Інформатика), Середня освіта (Трудове навчання та технології), Середня освіта (Природничі науки), Захист Вітчизни, Професійна освіта (За спеціалізаціями).
  • Природничі науки: Хімія, Науки про Землю, Фізика та астрономія, Прикладна фізика та наноматеріали.
  • Математика та статистика: Математика, Статистика.
  • Механічна інженерія: Прикладна механіка, Матеріалознавство, Галузеве машинобудування, Авіаційна та ракетно-космічна техніка, Суднобудування, Металургія.
  • Електрична інженерія: Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, Енергетичне машинобудування, Атомна енергетика, Теплоенергетика, Відновлювальні джерела енергії та гідроенергетика.
  • Хімія та біоінженерія: Хімічні технології та інженерія.
  • Електроніка, автоматизація та електронні комунікації: Електроніка, Електронні комунікації та радіотехніка, Авіоніка, Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, Інформаційно-вимірювальні технології, Мікро- і наносистемна техніка.
  • Виробництво та технології: Харчові технології, Технології легкої промисловості, Технології захисту навколишнього середовища, Гірництво, Нафтогазова інженерія та технології, Деревообробні та меблеві технології.
  • Архітектура та будівництво: Будівництво та цивільна інженерія, Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології.
  • Аграрні науки та продовольство: Агрономія, Захист та карантин рослин, Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство, Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, Лісове господарство, Садово-паркове господарство, Водні біоресурси та аквакультура, Агроінженерія.
  • Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону: Державна безпека, Безпека державного кордону, Військове управління (за видами збройних сил), Забезпечення військ (сил), Озброєння та військова техніка.
  • Цивільна безпека: Пожежна безпека, Цивільна безпека.
  • Транспорт: Морський та внутрішній водний транспорт (крім спеціалізації Навігація і управління морськими суднами), Авіаційний транспорт, Залізничний транспорт, Автомобільний транспорт, Транспортні технології (крім спеціалізації Транспортні технології (на морському та річковому транспорті), Транспортні технології на повітряному транспорті).

Нагадаємо, Україна офіційно починає перемовини про вступ до ЄС.

Фото: Освіта

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство7 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: