Суспільство
«Малюємо особисті кордони»: Благодійний фонд «Сильні» та «Київський олень» вчать відстоювати особисті кордони у коміксах
Благодійний фонд «Сильні» спільно з художником Олександром Калібердою («Київський олень») створили освітньо-розважальний проєкт «Малюємо особисті кордони». Кампанія складається з серії коміксів про випадки порушення особистих кордонів та інформації про те, як ми можемо їх відстоювати.
Про це повідомляє ШоТам.
До проєкту увійшло 10 коміксів, де проілюстровані різні життєві ситуації: прийом у лікаря, знайомство на вулиці, побачення з додатків для знайомств, посиденьки у родичів тощо. Кожен окремий комікс розповідає та показує те, як у щоденному житті можуть порушувати наші особисті кордони, часом навіть непомітно для нас. А також розповідає, як на свою користь можна виходити із таких ситуацій.
«В нашому суспільстві повага до особистих кордонів є скоріше винятком, аніж правилом, на усіх рівнях – від кордонів політичних до родинних стосунків. Важливо нагадувати, а часом і навчати людей, що кожен заслуговує на особисту безпеку та комфорт, а спілкування має бути екологічним та з повагою», – розповідає співзасновниця фонду «Сильні» Ярина Вишенська.
Над проєктом працювала команда благодійного фонду «Сильні», ілюстратор Олександр Майборода («Київський олень») та автор текстів Хелен Заремба. Творці проєкту хотіли нагадати, що кожна людина є окремою особистістю і всі ми заслуговуємо на повагу до свого тіла, часу, простору.
Читайте також: «Дорослі зазвичай кажуть, що ми повернули їх у дитинство». На Дніпропетровщині працює козина ферма, яка веде (не)сімейний бізнес
За словами художника Олександра Каліберди, поведінка, яка порушує чужі кордони, досі сприймається як прояв сильного, «пробивного» характеру. У цьому ж проєкті команда хотіла донести, що порушення чужих кордонів – це насилля. Водночас відсутність реакції на таку поведінку, разом зі стигматизацією та забороною про це говорити відкрито, легалізують насилля.
«Після звільнення Бучі від окупантів виплили численні випадки сексуального насилля. І не всі постраждалі знають, куди звертатись за допомогою. У цьому проєкті ми поєднали дві дуже важливі цілі – розповіли про організацію, де можна отримати допомогу після пережитого сексуального насилля. А також – інформували суспільство про здорові кордони, що є надзвичайно важливо», – каже автор текстів Хелен Заремба.
Також у кінці кожного епізоду є коротка інформація про фонд «Сильні» та про те, як можна отримати допомогу.
Нагадаємо, благодійна ініціатива Frontline.Care створила благодійні комікси «Кошмари», щоб придбати 4 комплекси «Мара» для підрозділів ЗСУ.
Окрім того, у Дніпропетровській області презентували дитячий комікс «Хроніки безбар’єрності» у стилі аніме.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі