Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Дорослі зазвичай кажуть, що ми повернули їх у дитинство». На Дніпропетровщині працює козина ферма, яка веде (не)сімейний бізнес

Опубліковано

«Оферма» на Дніпропетровщині є місцем, де виготовляють органічні продукти з козиного молока, та домом для понад двох сотень кіз. З початку повномасштабного вторгнення з ферми возили молоко для військових та для дітей в дитячих будинках. А ще в перші місяці великої війни на ферму безкоштовно могли прийти всі охочі, аби перезавантажитись та провести час з тваринами.

За півтора року ферма стала популярним місцем серед відвідувачів, а кози – їхніми особистими терапевтами. Маркетингова директорка «Оферми» Анастасія Бондарєва розповіла ШоТам про роботу господарства під час повномасштабної війни, який запах має козине молоко насправді та чому відвідувачі вважають цей бізнес сімейним, хоча це не так.

Анастасія Бондарєва

Маркетингова директорка «Оферми».

Смачно, органічно та без ГМО 

Я працюю на фермі з кінця 2021 року, коли змінилось керівництво і відбувся ребрендинг. Сама «Оферма» була створена 2016 року, але не було розвитку маркетингу, тому мали проблеми зі збутом продукції, хоча об’єми виробництва вже були великі. Тоді на фермі було майже 200 кіз різних порід – нубійської, альпійської та зааненської.

Головне завдання нашої ферми – просувати локальний продукт, який має бути якісним, органічним та не поступатись магазинній молочці за смаковими характеристиками та пакуванням. Ми за сучасне фермерство – виробляємо органічний продукт і впевнені в його користі та безпечності, адже маємо сертифікації та не додаємо консервантів, барвників чи ГМО. В наших продуктах є натуральне козине молоко, закваска та сіль. Вони в красивому пакуванні, приємні за текстурою та дуже смачні.

В складі продуктів: натуральне козине молоко, закваска та сіль. Фото: ШоТам.

Після 24 лютого віддавали молоко військовим та дітям

Коли почалось повномасштабне вторгнення, це стало для нас шоком, як і для всіх інших. Зазвичай ми приймаємо замовлення до вівторка, у середу і четвер готуємо сири, а щоп’ятниці розвозимо кур’єрською доставкою по Дніпру та надсилаємо Новою Поштою. Такий цикл роботи дозволяє нам завжди надсилати клієнтам свіжий готовий продукт, бо ми його готуємо фактично перед замовленням

24 лютого вранці, а це був четвер, ми скасували всі замовлення на той та наступний тиждень, адже не були впевнені, що зможемо їх виконати. Ми тоді були в стані шоку, морально занепали і ніхто не знав, що далі, все було ніби в тумані. Потім почали думати про те, як можемо допомагати. 

Спочатку ми віддавали молоко військовим, а потім почали шукати контакти дитячих будинків, щоб передавати продукцію їм, адже козине молоко дуже корисне для дітей. Ми привозили молоко в кілька притулків, але вже через кілька днів нам дзвонили з проханнями не возити більше продукції, бо всього є вдосталь.

Читайте також: «62 тонни печериць ми віддали безкоштовно». Сімейна ферма на Київщині працює попри війну та продовжує грибну справу

Через два тижні ми з керівницею вирішили відновити роботу ферми, аби забезпечувати наших працівників заробітком та продовжувати доглядати за нашим стадом. Ми вирішили залишатися в Україні та потрохи налагоджувати процеси роботи. 

Так на другий тиждень повномасштабної війни зробили першу доставку, хоча обсяги виробництва продукції були невеликими. Нас рятувало те, що ще до початку великої війни ми зрозуміли, що маємо робити ставку на продажі онлайн і були на прямому зв’язку з нашими споживачами, а не залежали від посередників. А ще тоді був період окотів, тому мусили доглядати за маленькими козенятами.

Відновили роботу ферми, щоб доглядати за стадом. Фото: ШоТам.

Наші екскурсії відвідало понад 600 туристів

У 2021 році ми планували запустити екотуризм, адже в нас дуже красива територія на фермі, тому бачили в цьому потенціал. Зробити туристичний сезон хотіли навесні 2022 року. Повномасштабна війна внесла свої корективи, ми не мали моральних сил налаштовувати процеси як планували, але відкрили ферму для безкоштовного відвідування і запрошували людей приїхати, побути з тваринами та перезавантажитись. 

Через пів року, коли приїжджало все більше туристів, ми почали брати символічні кошти за вхід на територію ферми. Взимку почали готуватись до літнього туристичного сезону, який повноцінно запустили цього року. Відвідувачі можуть бути на фермі скільки бажають та контактувати з тваринами. За цей час ферму відвідали понад 600 людей, які замовляли екскурсії, але ще були люди, які приїжджали та гуляли самостійно чи робили фотосесії. 

Прогулянки на «Офермі» мають терапевтичний ефект для відвідувачів

Екскурсії на фермі проводжу я. Спершу знайомлю гостей з усіма тваринами, які досить контактні та люблять, коли їх чухають за вушком. Я показую відвідувачам всіх тварин, деякі породи люди можуть погодувати самостійно, а я розповідаю про ведення господарства, виготовлення сиру, збирання молока. Потім робимо дегустацію всієї продукції, яка в нас є, – просто неба на сіні. Його заготовляємо самі з наших полів. Під час дегустації я розповідаю про особливі характеристики козиного молока та наголошую, що воно не має тхнути та мати специфічний запах, якщо коза здорова та добре харчується. Часто для людей це несподіванка. 

Молоко не має тхнути та мати специфічний запах, якщо коза здорова та добре харчується. Фото: ШоТам.

Далі у вільний час можна повернутись до тварин чи піти на пасовище, яке є в нас позаду ферми. Ми створили таку програму, аби не перевантажувати людей і не перетворювати екскурсію в лекцію. Основний наш задум в тому, щоб люди провели час з тваринами та якісно відпочили.

За весь час, відколи в нас є відвідувачі, ми не отримали жодного негативного відгуку. Люди часто зауважують, що ми дуже любимо те, що робимо. Дорослі зазвичай кажуть, що ми повернули їх у дитинство, адже в багатьох бабусі та дідусі жили в селах та мали своє господарство. Ми переконані, що прогулянки на «Офермі» мають для гостей терапевтичний ефект, можна трохи вимкнути думки та подихати свіжим повітрям на повні груди.

Прогулянки на «Офермі» мають для гостей терапевтичний ефект. Фото: ШоТам.

Господарство – це те, чим дихає наша країна

Зараз в нас працює десять людей. Є двоє сироварів, які виготовляють всю продукцію з козиного молока. Другого фахівця ми взяли на роботу вже під час повномасштабної війни, адже значно збільшилась кількість сировини. Ще в нас працюють двоє чоловіків, які доглядають за фермою та дві жінки, що піклуються про самих кізочок. Зараз на фермі маємо 228 кіз! За їхнім здоров’ям слідкує наш лікар, який ще виконує обов’язки тракториста. В нас велика проблема з кадрами, особливо на полі, тому іноді мені здається, що наступного року сама їздитиму на тракторі. В нас є директорка Оксана, а також маю колегу, яка допомагає розвивати маркетинг ферми. І ще в нас працює зоотехнік, який, щоправда, зараз на фронті захищає нас всіх.

Ми плануємо масштабуватись, підвищувати збут та знаходити нових клієнтів. Паралельно ведемо перемовини і, можливо, в майбутньому з’явимось на полицях супермаркетів. Але більше орієнтуємось на продажі онлайн, бо тоді ми ні від кого не залежимо та є ближчими до споживачів. Також хочемо проводити наші екскурсії взимку з трохи видозміненою програмою. В майбутньому плануємо запустити в продаж сир з пліснявою. Зараз технологи над цим ретельно працюють, адже ми хочемо бути абсолютно впевненими в смаку та якості продукту. Хочемо продовжувати розвивати нашу ферму, аби отримувати стабільний якісний продукт, а також робимо все для того, аби нашим кізочками було максимально комфортно.

Цей бізнес відображає повернення до витоків. Фото: ШоТам.

«Оферма» є моєю душею. Цей бізнес відображає повернення до витоків, адже я завжди хотіла займатись чимось таким, що пов’язане з сільським господарством. Для мене хліборобство та фермерство – це те, чим дихає наша країна. Ми розвиваємо сучасний органічний продукт, який є корисним і відповідаємо за високий рівень якості. «Оферма» є для мене дуже рідним місцем і часто наші відвідувачі думають, що це в нас сімейний бізнес, тому ми про нього так дбаємо. Але між нами нема родинних зв’язків, ми всі є найманими працівниками, але дуже любимо це місце та працюємо заради наших кізочок, заради кожного з нас та країни загалом.

Суспільство

Українцям нагадали, як захистити від “зламу” сторінки в соцмережах

Опубліковано

У Міністерстві юстиції України радять встановлювати багатофакторну автентифікацію або двоетапну перевірку. Ця функція безпеки допомагає додатково захистити ваш акаунт від шахраїв.

Як це працює?

Під час налаштування такої функції для входу до вашого акаунту, крім логіна та пароля, потрібно зазначити електронний ключ або код підтвердження, що повинен надійти на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток. Це необхідно робити в тих випадках, коли вхід до вашого акаунту здійснюватиметься з невідомого браузера або мобільного пристрою.

Читайте також: Румунія готується передати Україні системи ППО Patriot

Як багатофакторна автентифікація захищає від шахраїв? Навіть якщо шахрай дізнався ваш пароль, він все ще не зможе отримати доступ до вашого облікового запису без додаткового підтвердження. Шукайте таку функцію в налаштуваннях або переходьте за посиланнями та налаштовуйте багатофакторну автентифікацію до своїх акаунтів:

Нагадаємо, в Україні запустили грантову програму для бізнесу на €480 тисяч.

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

Суспільство

Кримінальна драма Олега Сенцова «Носоріг» вийшла онлайн: де можна переглянути

Опубліковано

Кримінальна драма українського режисера та військового Олега Сенцова «Носоріг» вийшла на українських онлайн-стримінгах.  Фільм розповідає історію, засновану на реальних подіях 90-х в Україні, про героя на прізвисько Носоріг. 

Про це повідомляє видання village.

Що відомо про фільм

За сюжетом, він потрапляє до кримінального світу й починає свій шлях, який приведе його «зовсім не туди, куди він очікував». У головній ролі – актор і тепер військовий Сергій Філімонов. 

Читайте також: Вийшов трейлер фільму «Буча», знятого за сприяння ГУР

Знімання проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року. Світова прем’єра фільму відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти», українська – восени 2021-го на Київському тижні критики. Стрічку визнали найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі, а з травня 2022 року вона також доступна для перегляду на Netflix. 

Де можна переглянути

Це другий повнометражний ігровий фільм Сенцова про 90-ті роки. Тепер він доступний для перегляду на Sweet.TV, Megogo«Київстар ТБ» й Takflix.

Фото: Скріншот із фільму

Читати далі

Суспільство

Благодійна конференція “Вчасно.Кращі Незламні” обʼєднає найкращі практики цифровізації бізнесу

Опубліковано

Переможці премії “Вчасно.Кращі Незламні” поділяться успішними кейсами діджиталізації під час благодійної онлайн-конференції. Премія відзначає провідні українські компанії за досягнення у сфері автоматизації та цифрових рішень

Конференція благодійна, участь у ній може взяти кожний. Разом з Фондом Сергія Притули організатори премії збирають кошти на розмінування деокупованих територій України. 

Особливий запрошений гість – комік та волонтер Василь Байдак із сольним стендап виступом на підтримку України та вільних незламних українців

Коли: 21 червня 10:00

Де: онлайн

Організатор: сервіс цифрових рішень для бізнесу “Вчасно”

Читайте також: У ВМС показали, як відбувається знищення мін, які знаходять у Чорному морі

Премія «Вчасно.Кращі» – це відзнака для бізнесів, які попри всі труднощі активно впроваджують цифрові сервіси та стають прикладом для всього ринку. За результатами роботи 2023-го року були відібрані та презентовані показові кейси провідних українських компаній. А спеціалізоване журі із 300 кейсів обрало 12 найуспішніших. 

Учасники обговорять такі теми:

  • Як цифровізація сприяє розвитку бізнесу та робить його незламним
  • Досвід впровадження провідними українськими компаніями найефективніших діджитал-сервісів: електронний документообіг, ПРРО, цифровий підпис, еTTH та технології EDI
  • Цифрова екосистема в бізнесі та її переваги

Серед спікерів конференції:

  • Маргарита Жукова, керівниця департаменту операційних технологій ДТЕК
  • Анна Каніна, керівниця юридичного департаменту мережі магазинів «Аврора Мультимаркет»
  • Єлизавета Шевчук, директорка департаменту контрактної логістики в ДП «Кюне і Нагель»
  • Антон Скоков, керівник цифрових сервісів для бізнесу «Вчасно»
  • Ірина Ворохоб, спеціалістка відділу адміністрування та цифровізації процесів офісного управління Lifecell 

Ознайомитися з повною програмою та зареєструватися можна за посиланням.

Нагадаємо, у Києві відновили мініскульптуру “Гелікоптер Сікорського”.

Фото надали організатори

Читати далі