

Економіка
Литовська LTG Cargo відкрила представництво в Україні
Литовський вантажний оператор LTG Cargo відкрив компанію в Україні.
Про це пише Railinsider.
Очікується, що LTG Cargo Ukraine розвиватиме діяльність поступово – на першому етапі компанія пропонуватиме оренду рухомого складу, експедирування та інші послуги з перевезення вантажів.
Читайте також: Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів
“Наший новий напрямок діяльності – запланований стратегічний крок у міжнародному розвитку в Східній і Центральній Європі, за допомогою якого ми прагнемо розширити спектр діяльності та підвищити конкурентоспроможність у регіоні. Запропонувавши сучасні і надійні послуги вантажних перевезень залізницею, ми можемо стати сполучною ланкою між литовськими й українськими підприємствами та сприяти економічному співробітництву між країнами. Ми також плануємо зробити свій внесок в розвиток залізниці в Україні, де обсяг перевезених вантажів один із найбільших в регіоні”, – заявив гендиректор LTG Cargo Егідіюс Лазаускас.
Читайте також: Створення індустріальних парків на Донеччині: що вже зробили
У компанії очікують у довгостроковій перспективі стати перевізником міжнародних вантажів в Україні, де щорічні обсяги залізничних вантажних перевезень сягають близько 300 млн тонн – у 6 разів більше, ніж у Литві.
Нагадаємо, ветерани Франківщини отримають фінансування для своїх бізнес-проєктів.
Як ми повідомляли раніше, українська лоукост-авіакомпанія SkyUp відкриває три нові рейси в Польщу.
Головне фото: railinsider.com.ua.

Економіка

Завод «Дніпроважмаш» освоїв випуск нового виду продукції – машин для перевезення сталі. Про це повідомляє SpecMachinery.com.ua.
Повідомляється. що АТ «Дніпроважмаш» вперше виготовив і відвантажив сталевоз – новий для себе тип продукції із лінійки заводського технологічного транспорту. Замовником устаткування виступив металургійний комбінат Євраз НТМК.
Сталевоз СС-175-2500 призначений для транспортування навантажених і порожніх сталерозливних ковшів місткістю 175 тонн в киснево-конвертерному цеху. Він становить собою самохідну платформу, що складається з рами, яка спирається на два приводи пересування. Сталевоз також обладнаний автозчепленням із дистанційним механізмом розчеплення та скребковим пристроєм для очищення рейкового шляху від викидів металу і шлаку.
Читайте також: У Харкові показали, як випробовують іонно-плазмовий двигун для космосу
Особливий акцент був зроблений на його надійності і безпеки в процесі експлуатації. Середній термін експлуатації виробу – 15 років.
Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, раніше «Дніпроважмаш» традиційно виготовляв інші види заводського технологічного транспорту: шлаковози, чавуновози, штовхачі металургійні, платформи і візки різного призначення. Так, окрім сталевоза, за минулий рік підприємство поставило своїм замовникам 1 вагоноштовхач, 3 штовхачі металургійних, 2 чавуновози і 11 шлаковозів.
Нагадаємо, на Закарпатті добудують сміттєпереробний завод.
Фото: specmachinery.com.ua
Економіка

Нафтогаз встановив нове обладнання, яке допоможе збільшити видобуток газу.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
“«Нафтогаз Розвідка та Видобування» продовжує застосовувати нові технології для підвищення видобутку газу на «старих» родовищах. У межах цієї програми вдалося збільшити добовий видобуток газу на 30% та конденсату більше ніж на 40% зі свердловини №8 Валюхівського родовища у Полтавській області”, – йдеться у повідомленні.
Такого ефекту вдалося досягти завдяки встановленню обладнання для вилучення рідини зі свердловини. Операцію виконали шляхом встановлення плунжерного ліфту на глибині 5 148 м, що є найбільшим показником у Європі.
Читайте також: “Нафтогаз” запустив перше родовище газу щільних порід
Наявність води та конденсату під час видобутку суттєво знижує кількість та якість газу. Плунжерний ліфт допомагає забрати зайву воду, збільшити обсяги видобутку газу та конденсату, що залишилися у продуктивному горизонті, та продовжити термін експлуатації свердловини.
Подібне обладнання використовується Нафтогазом для стабілізації видобутку з 2017 року. Зокрема на свердловині № 211 Опішнянського родовища продуктивність свердловини завдяки цій технології підвищилась на 50%. Окупаються подібні проєкти досить швидко – від 6 до 12 місяців.
Читайте також: На Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу
У 2021 році практика встановлення плунжерних ліфтів продовжиться. Де саме буде встановлено таке обладнання, фахівці визначатимуть за станом кожної свердловини.
Фото: digitaloceanspaces.com
Економіка

У селі Старокозаче, що на Одещині, побудували вітроелектростанцію потужністю 40 МВт.
Про це повідомляє culturemeter.od.ua.
Зазначається, що проєкт за Дністровським лиманом реалізувала компанія Elementum Energy.
Станція має 10 вітроенергетичних установок. Наразі фахівці тестують і налаштовують техніку.

Читайте також: Під Маріуполем побудують вітроелектростанцію потужністю 800 МВт
Очікується, що обсяг податків від енергетики в громаді зросте до 8-9 мільйонів грн на рік. Соціальні інвестиції компанії в розвиток регіону складуть близько 2 млн євро.
Вітрову електростанцію планують ввести в експлуатацію навесні 2021 року.
Нагадаємо, на Запоріжжі будуватимуть найбільшу в Європі берегову вітрову електростанцію.
Фото: culturemeter.od.ua