Суспільство
Львівські тероборонці розробили систему Zvook, що акустично виявляє крилаті ракети
Українські військовослужбовці спільно з львівськими фахівцями в IT, створили апаратно-програмний комплекс Zvook, що акустично виявляє крилаті ракети, гелікоптери, дрони та винищувачі ворога на малих та середніх висотах.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці 125-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ.
В основі лежить технологія машинного навчання, що розпізнає звуки двигунів ворожих повітряних цілей.
Читайте також: 5 кейсів впливу контенту ШоТам на українське суспільство у 2023 році
Як пише АрміяІнформ, крилаті ракети, гелікоптери та БПЛА російських загарбників було важко виявити на низьких висотах під час польоту в українському повітряному просторі. До розв’язання цієї проблеми долучилися львівські фахівці ІТ-технологій, які з початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну вступили до лав Сил територіальної оборони ЗСУ.
Проєкт «Звук» — це апаратно-програмний комплекс, який за допомогою акустичного способу виявляє ворожі цілі, зокрема крилаті ракети, ворожі гелікоптери та БПЛА на малих і середніх висотах. Станції розгорнуто вже в декількох областях України.
«Якщо мікрофон відчуває повітряну ціль, він передає цей сигнал у захищену військову мережу комунікації, де центри обробки даних класифікують ці повітряні цілі та виявляють їхній рух у повітряному просторі України, а потім їх знищують», — розповів співорганізатор проєкту «Звук» військовослужбовець Мар’ян Сулим.
За його словами, комплекс складається з певних наборів дзеркал, високочутливих мікрофонів та автоматизованого робочого (АРМ). Ціна цієї розробки не висока, сягає декілька десятків тисяч гривень, що дозволяє за такий кошт боротися з дорогою зброєю, яку випускають росіяни по території нашої держави.
Читайте також: Жінки в науці вже не дивують? Але їм досі радять «просто вийти заміж». Як українки виборюють своє місце в «чоловічій» професії
«Загальний наш задум щодо нашого проєкту був вкладений у побудову так званої загальноукраїнської мережі, де кожен так званий сенсор має дальність виявлення цілі до 7 кілометрів, але загальна така мережа не дозволить проникати ворожим цілям у наш простір», — зазначив військовослужбовець.
Військовослужбовцям проєкту вдається виготовляти близько 50 таких комплексів щомісячно.
Нагадаємо, в Україні розробили бронепробивний боєприпас для FPV-дронів.
Також українська компанія Frendt представила безпілотник для виявлення мін, який не підривається у разі наїзду на міну.
Фото: АрміяІнформ.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі