Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

5 кейсів впливу контенту ШоТам на українське суспільство у 2023 році

Опубліковано

Герої в ШоТам надихають і мотивують інших на дії. Часом ми не тільки розповідаємо про них, а й поєднуємо читачів, представників громад, влади чи локального бізнесу.

Ми обрали п’ять прикладів того, як ШоТам єднає українців через контент.

Громади діляться досвідом з іншими

Куликівська ТГ розташована в самому центрі Чернігівської області. Протягом лютого-березня 2022 року населенні пункти опинилися під російськими обстрілами. Цілі вулиці були знищені вщент, якісь із них — пошкоджені через авіабомби.

«Ми чекали на допомогу держави, але не могли сидіти, склавши руки», — розповідає голова Куликівської сільської ради Юлія Постернак. 

Громаді вдалося отримати понад 30 грантів на 33 мільйони гривень. Після публікації історії відбудови в ШоТам, Куликівська ТГ прийняла в себе делегацію громад з Житомирської області. Як повідомила команді голова пресслужби Куликівської селищної ради Лідія Чобітько, вони ділилися досвідом співпраці з міжнародними донорами, зокрема, про кейс реновації Куликівського ліцею та дитячого садочка «Ромашка».

Читайте або дивіться історію в ШоТам.

Снігурівська громада Миколаївщини, про яку ми також розповідали в межах проєкту про відбудову, нині консультує тимчасово окуповані та новодеокуповані громади Запорізької області. Начальник Снігурівської військової адміністрації Іван Кухта ділиться досвідом того, як документувати руйнування, співпрацювати з державою, донорами та міжнародними організаціями. 

Читайте або дивіться історію в ШоТам.

Бібліотекарка, яка врятувала книжки від росіян, отримала нові від нашої читачки

Ми розповідали, як у Тростянецької громаді Сумської області бібліотекарка Валентина Ганцева врятувала понад 1000 книжок під час російських обстрілів у березні 2022 року. Разом з чоловіком Валентина вивезла в мішках для зерна на старенькому «Запорожці» не тільки майже всі книжки, а й техніку та навіть олівці.

«Звичайно, небезпечно було — цілий день літали ворожі літаки й стріляли, не всі люди навіть виходили з домівок. Але страху в мене не було — залишити книжки отак ми не могли», — розповідає бібліотекарка.

Ця історія так розчулила наших українців, що одна з читачок за нашого сприяння домовилась із керівництвом бібліотеки та подарувала їм книги. Жінка вирішила надіслати зі Львова літературу українською мовою з власного книжкового фонду.

Читайте або дивіться історію в ШоТам.

Історія про переселенку в кріслі колісному спонукала владу Львова облаштувати в її будинку пандус

Майстриня манікюру Алла Палагута евакуювалася зі Слов’янська до Львова у квітні 2022-го. Переселенка в кріслі колісному живе в найтуристичнішому місті країни, але досі жодного разу не бачила ні легендарних львівських вуличок, ні соборів, а також не пила каву з видом на Високий замок, адже в будинку Алли немає підйомника.

«І я спускаюся так: мама простеляє на сходах ковдру, я пересідаю з крісла на сходи й так на сідничках спускаюся — пум-пум-пум-пум — сім сходинок, — розповідає Алла. — Тому на вулиці я буваю нечасто — десь два рази на місяць. Коли холодає, то не виходжу зовсім. Я як той підсніжник, знаєте — з’являюся навесні».

Після публікації ШоТам Львівська міська рада відреагувала на ситуацію переселенки з інвалідністю. Наразі до Алли додому приходила комісія, аби оцінити можливість встановити в її будинку пандус. 

«Наразі маємо такі результати: ми облаштуємо там зручний пандус, щойно дозволять погодні умови. Щодо встановлення підйомника в цьому будинку: Алла не зареєстрована за цією адресою і не планує цього робити. Якщо питання з реєстрацією не буде вирішене, ми будемо шукати меценатів, аби все ж встановити підйомник у цьому будинку, щоб Аллі там було зручно проживати», — розповіла заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

Читайте історію в ШоТам.

Нові партнерства після публікації відео

Даніель Боду з Миколаєва після початку повномасштабного вторгнення започаткував власну справу — виготовляє павербанки та зарядні пристрої на 3D-принтері. За рахунок державної програми єРобота він отримав 250 000 гривень, уже має команду та нові верстати.

Після того, як у ШоТам опублікували відео про хлопця, низка всеукраїнських та місцевих компаній звернулися до нього, аби налагодити співпрацю. Зокрема, наразі герой веде перемовини з Ukrainian Maker Association, представники якої самі запропонували працювати над спільним проєктом.

Дивіться історію в ШоТам.

Завдяки ШоТам клієнти дізналися, що фермерка знову працює 

«Завдяки сюжету моя компанія ожила як фенікс для багатьох фермерів. Оскільки з першого дня вторгнення в нас не було ні електрики, ні зв’язку, а телефони були вкрадені, то наші клієнти логічно вирішили, що виробництво зупинилося», — говорить підприємиця Ксенія Костенко з Київщини.

Жінка поєднувала одразу два аграрні бізнеси: вирощування зернових та овочів і виготовлення унікальних органічних добрив. На початку повномасштабної війни окупанти розікрали обладнання та спалили транспорт, а поля ще довго лишалися замінованими. 

Та коли її історію опублікували, фермери, які раніше співпрацювали з Ксенією, знайшли її, написали слова підтримки й запропонували відновити співпрацю.

Читайте або дивіться історію в ШоТам.

Коментарі

Суспільство

У Києві на Подолі з’явився мурал із зображенням Кирила Буданова

Опубліковано

На Подолі, біля кінотеатру «Жовтень», з’явився новий мурал, на якому зобразили Кирила Буданова, очільника Головного управління розвідки України.

Про це повідомили художниці Мішель та Ніколь Фельдман на своїй сторінці в Instagram.

Мурал розташований на вулиці Введенській, 6. На ньому зображено чоловіка з вусами та борідкою, характерними для Буданова.

Читати також: Театр на Подолі провів безбарʼєрну виставу з аудіодискрипцією: коли наступна

Він у чорному кітелі з погоном генерал-лейтенанта, тримає кота, а навколо нього — ромашки, пташка та символ ГУР — сова з мечем.

Фото: NV.

Сестри Фельдман зазначили, що їхня робота присвячена українським військовим, особливо «герою України, який не боїться викликів і несе величезну відповідальність у важкий час».

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету, присвячену логістам Збройних Сил України (ФОТО).

Фото: NV.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Бучі відкрили перший інклюзивний дитячий майданчик

Опубліковано

У Бучі Київської області з’явився перший інклюзивний дитячий майданчик, побудований за британськими стандартами.

Про це повідомляє Бучанська міська рада.

Майданчик оснащений спеціальними доріжками для зручного пересування на кріслах колісних, а зони навколо ігрових елементів мають жовті позначки для безпеки.

Читати також: Театр на Подолі провів безбарʼєрну виставу з аудіодискрипцією: коли наступна

Міська влада зазначила, що це перший з багатьох подібних проєктів, які планують реалізувати в Бучі.

Нагадаємо, що у Києві облаштовують нову зону відпочинку: що там буде.

Фото: Бучанська міська рада.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Театр на Подолі провів безбарʼєрну виставу з аудіодискрипцією: коли наступна

Опубліковано

Театр на Подолі у тестовому режимі показав виставу з аудіодискрипцією для глядачів з порушенням зору.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

Як все пройшло?

На виставу «Вільні люди» прийшли 12 людей з інвалідністю та їх супроводжувачі. Унікальність події полягала в тому, що глядачі слухали спеціальний голосовий супровід через навушники. Це дозволило їм краще зрозуміти те, що відбувається на сцені — описувалися декорації, дії акторів та інші деталі.

Після вистави відбулася дискусія, на якій обговорювали створення безбар’єрного театрального простору.

Читати також: Нацбанк випустив монету, присвячену логістам Збройних Сил України (ФОТО)

Коли наступна вистава?

Наступну виставу з аудіодискрипцією в Театрі на Подолі проведуть 31 жовтня. Це буде спектакль «Сніг у квітні» за твором Теннессі Вільямса. Окрім цього, театр тестує систему титрування для людей з порушенням слуху.

Наступна така вистава — 8 листопада, де покажуть «Шановні безумці» Жана Жироду.

Керівниця відділу політики безбар’єрності МКСК Леся Хемраєва відзначила, що Театр на Подолі показує чудовий приклад доступності культури для всіх, і все більше театрів в Україні долучаються до цього руху.

Нагадаємо, що Фагот прочитав лист незаконно ув’язненого Богдана Зізи (ВІДЕО).

Фото: Театр на Подолі.

Коментарі

Читати далі