

Суспільство
Львівська мерія показала проєкт нової вулиці
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Львівське комунальне підприємство «Інститут просторового розвитку» розробило проєкт нової вулиці, що з’єднає вул. Суботівську з мікрорайоном Рясне. Будувати її планують уже всередині наступного року, повідомляє ZAXID.NET.
Що відомо про будівництво?
Як йдеться у повідомленні, нова вулиця протяжністю 2,5 км буде складатися з двох частин: продовження вул. Суботівської та Ряшівської. Проектувальники розглядали й варіант продовження вул. Широкої, однак варіант із продовженням вул. Суботівської виявився дешевшим у реалізації.

Як розповів ZAXID.NET проєктант «Інституту просторового розвитку» Ростислав Білинський, у першій черзі збудують дві смуги руху, по одній у кожному напрямку. Таку конфігурацію вулиця матиме аж до перехрестя з вул. Шевченка, в районі вул. Бузинової та Калинової, де запланували облаштувати квазі-кільце.
Читайте також: У Києві біля ЦУМу встановлюють острівець безпеки

«Це кільце матиме зовсім інший принцип роботи, ніж на Залізничній – Левандівській: якщо там є пріоритет громадського транспорту, то у цьому випадку транспорт буде рухатись по колу», – розповідає Ростислав Білинський.
У межах кільця будуть два регульовані перехрестя, де облаштують велокільця. Саме квазі-кільце запроектували таким чином, аби вулицею міг їздити тролейбус і розвертатись на кільці.
Читайте також: У Харкові встановлять 1000 камер на дорогах

Тунельних шляхопроводи під залізничною станцією «Клепарів» у першій черзі буде також два: один для автомобілів, інший для пішоходів і велосипедистів. За генпланом уся вулиця повинна була б мати три смуги руху в кожному напрямку, одна з яких – для громадського транспорту. Втім наразі на цій частині буде дві смуги, але ширина тунелю у майбутньому дозволятиме облаштувати там три смуги. За словами, Ростислава Білинського, після будівництва нової вулиці нею поїде 35-40% пасажиропотоку з Рясного, решта транспорту й далі їхатиме по вул. Шевченка.
З велодоріжкою та деревами
Уздовж всієї вулиці буде відокремлена двостороння велодоріжка. Другою чергою передбачається, що велодоріжка буде двосторонньою по обидва боки. Між проїжджою частиною і велодоріжкою, а також між велодоріжкою і тротуаром будуть зелені зони, де прокладуть комунікації та висадять дерева.
Нагадаємо, у 2018 році виконком ЛМР затвердив стратегію розвитку громади Рясного, у які передбачили прокладання нової вулиці до мікрорайону. Того ж року виконком погодив будівництво нової вулиці та визначив кілька варіантів її траєкторії.
Нагадаємо, що в Україні набрали чинності зміни до Правил дорожнього руху (ПДР).
Фото: zaxid.net, the-village.com.ua

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Гвардійці підрозділу боротьби з БПЛА захопили та знищили 5 ворожих мавіків і 1 Фантом-4.
Про це повідомляє пресслужба Нацгварції.
«Основним засобом боротьби з БпЛА у гвардійців є антидронова система, яка використовується в комплексі з різноманітними оптичними приладами візуального виявлення», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що головною задачею є виявлення та перехоплення ворожих спостерігаючих БпЛА, які виявляють побратими на бойових позиціях, а також виявлення і знищення БпЛА, які несуть на собі бойові заряди.
«Національна гвардія України спільно зі Збройними Силами України та іншими складовими сектору безпеки й оборони, попри перевагу противника в живій силі та озброєнні, забезпечує надійний захист України від збройної агресії Російської Федерації», – наголошують у Нацгвардії.
Нагадаємо, військовослужбовці 3-ї бригади оперативного призначення «Спартан» Нацгвардії спільно з 44 артбригадою ЗСУ виявили та знищили вантажний автомобіль окупантів, який підвозив боєприпаси на Бахмутському напрямку.
Крім того, легендарний загін спецпризначення став бригадою Нацгвардії.
Фото: facebook.com/NGUmainpage
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
«Нова пошта» запустила виклик кур’єрів по всій території Польщі для адресного забору відправлень.
Про це повідомляють на сайті перевізника.
Послуга діє по всій території Польщі, навіть у тих містах, де немає відділень Nova Post. Вартість виклику кур’єра – 43 грн (5 PLN) та оплачується додатково до послуги доставки.
Зазначається, що кур’єри приймають до відправлення документи або посилки до 30 кг.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Щоб замовити адресний забір, потрібно заповнити заявку на сайті та оплатити доставку. Також необхідно перевірити вміст посилки на наявність заборонених товарів та самостійно її запакувати, адже кур’єр не перевіряє вміст відправлення.
Після оформлення заявки на сайті із відправником зв’яжеться оператор контакт-центру Nova Post для перевірки даних та узгодження дати прибуття кур’єра. Кур’єрська служба працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00, додали в компанії.
Нагадаємо, «Нова Пошта» запустила оновлений «Сейф-сервіс» у мобільному додатку. Відтепер покупцеві не потрібно сплачувати передзамовлення, а продавцеві платити за повернення.
Також ми повідомляли, що «Нова Пошта» запустила новий формат відділень у Києві, а саме поєднання вантажного відділення із коворкінгом для роботи.
Фото: facebook.com/nova.poshta.official
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Мінцифри передало ЗСУ 300 дронів Mavic 3T від «Армії дронів».
Про це повідомляє міністерство.
«Військові в найгарячіших ділянках отримали 300 нових “пташок”: 160 коптерів відправили на схід, 85 – на запорізький напрямок та ще 55 – на херсонський», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що безпілотники придбали завдяки спільному збору monobank, Олега Гороховського та Ігоря Лаченкова на Армію дронів у межах ініціативи UNITED24.
Також повідомляється, що кожен DJI Mavic 3T Thermal оснащений тепловізором і камерою із зумом, що дозволяє проводити розвідку навіть уночі. Завдяки цим дронам військові можуть коригувати артилерію і знищувати російську техніку.
Довідка
Mavic 3 – це комерційний квадрокоптер, одна з найновіших моделей китайської компанії DJI, адже вийшла на ринок лише у 2021 році.
Він добре підходить для розвідки завдяки дуже тихим гвинтам та датчикам, що фіксують перешкоди на відстані до 200 м. Крім того, дрон оснащений камерою, здатною знімати відео у форматі 4К, а також тепловізором для нічної зйомки.
Основні характеристики DJI Mavic 3
- максимальна швидкість: 75 км/год;
- швидкість набору висоти: 5 м/с;
- максимальна висота: 6 км;
- час польоту: 31 хв;
- радіус дистанційного керування: 5 км;
- відео: 15 км;
- злітна маса: 905 г;
- акумулятор: 5000 мАг.
Нагадаємо, українські прикордонники затрофеїли російський дрон із тепловізором DJI Mavic 2 Enterprise, який намагався розвідувати позиції наших захисників.
Крім того, український інженер Михайло Дронов зібрав новий дрон-бомбардувальник для ЗСУ.
Фото: t.me/zedigital