Суспільство
Луцький бренд створює унікальні дощовики-пончо для воїнів ЗСУ (ФОТО)
Луцький бренд Parasol’ka розробив унікальні дощовики для українських військових. Перша партія з 50 водонепроникних пончо вже вирушила до наших бійців.
Про це повідомляє видання Район.Луцьк.
Бренд Parasol’ka у 2019 році заснувала переселенка з Криму Вікторія Денищенко. Виробництво стартувало з виготовлення чохлів для одягу. Утім за три роки асортимент розширився: Parasol’ka почала відшивати тренчі, косметички, органайзери та портпледи.
«Мій бренд народився з власної потреби. Я – людина, яка практично прожила багато років у корпоративних відрядженнях. Тож, завжди мала проблему, в чому перевезти з собою ділову сукню чи костюм. Але я не могла закрити свою потребу тим, що пропонували на ринку. На жаль, більшість чохлів були короткотривалого використання. Мені стало цікаво, чому ідея лежить на поверхні, а нею ніхто не займається», – розповідає Вікторія.
З початком повномасштабної війни справа Вікторії – як і будь-який інший бізнес – призупинив свою роботу. Навіть згодом, коли керівники країни закликали підприємців працювати, Вікторія сумнівалася, чи доречно буде продавати чохли та плащі під час війни.
«Ми розуміли, що яскравий жовтий дощовик чи портплед одягу мирному населенню навряд чи зараз потрібні. Ми не знали, що роботи з нашим брендом. Нас навіть ковід так не злякав. Хоча органайзери для подорожей ми запустили за чотири місяці до того, як почалася пандемія», – додає дизайнерка бренду Катерина Яценюк.
Та зрештою бажання допомагати країні переважило будь-які сумніви: бізнес переорієнтувався на створення дощовиків для ЗСУ. Із дефіцитними на той час матеріалами мілітарних кольорів допомогли польські партнери, передавши частину тканин абсолютно безкоштовно.
А ось над дизайном довелося попрацювати. Вікторія разом із Катериною перелопатили чи не весь інтернет у пошуках справді ідеального та зручного фасону майбутнього дощовика. Зрештою, зійшлися на варіанті дощовика-пончо. Він виявився найзручнішим, крім того, пончо перетворюється на плащ-палатку і може стати елементом захисту вже для декількох людей.
«Ми розробили лекала капюшона з урахуванням розміру шолома. Для дощовика пошили футляр, як і просили військові. Адже складати його незручно, а переносити в чомусь треба. Ми приробили додаткові петлі-кріплення, щоб чохол легко вішався на амуніцію, а також петлі для розвантаження. Продумували усе до дрібниць, намагалися кожен сантиметр використати з користю», – говорить Вікторія.
Бренду вже вдалося створити 50 унікальних дощовиків загальною вартістю 75 тисяч гривень. Через волонтерів водонепроникні пончо вже вирушили до військових, а команда Parasol’ka продовжує свою роботу.
Нагадаємо, декораторка-переселенка з півдня створила благодійний проєкт, аби допомогти воїнам ЗСУ.
Також ми розповідали, як 17-річний активіст з Луганщини допомагає переселенцям з рідної Кремінної.
Усі фото: lutsk.rayon.in.ua.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі