Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/q-urwus7Yt0SSSSSS

Суспільство

Луганська філармонія двічі відроджувалася з попелу, бо не хотіла співпраці з окупантами (ВІДЕО)

Опубліковано

Луганська філармонія — колектив, які двічі втратив усе, але не пішов на співпрацю з окупантами. Вони 9 років не були вдома, але невпинно доносять світові: «Луганськ — це Україна!».

Про колектив, який залишився без документів, нот, музичного обладнання та інструментів, і, найболючіше, без рідного дому, однак не втратив віру та любов до України, розповідає ШоТам.

«Для нас війна почалася у 14-му році, і вона для нас не припиняється», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.

Луганська обласна філармонія до 2014 року виступала по всьому світу: в Європі, Китаї, Японії. Коли Луганськ окупували, в оркестрі сподівалися, що це тимчасово, але вийшло інакше… Колектив почав виїжджати з міста. Нинішній директор Ігор Шаповалов теж ухвалив це складне рішення.

Але Луганщини не покинули — перебралися до Сєвєродонецька, почали з нуля набирати музикантів. Дехто з артистів філармонії знайшов іншу роботу, але більшість повернулася до рідного колективу.

Філармонії довелося наново робити документи, бо колишня директорка стала на бік окупантів і не віддавала їх. Потроху життя в Сєвєродонецьку налагоджувалося, фінансування збільшувалося, колектив зростав.

Музиканти відновили концерти: об’їхали весь захід України, виступали в Італії та Польщі. Ще ввечері 23 лютого 2022 року в музикантів була репетиція. А зранку почалася велика війна.

Музиканти виїхали в евакуацію. Майже всі місця в їхніх автівках зайняли інструменти. А Ігор забрав найважливіше: документи, печатки та жорсткий диск із бухгалтерією. Завдяки колегам зі Львівського органного залу луганці знайшли новий прихисток у рідній Україні.

Читайте також«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

«Ми лишилися без нічого, скажемо так. І без нот, і без деякого обладнання. Дякувати Богу, вдалося евакуювати інструменти частково», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.

Філармонії довелося наново збирати техніку, музичну апаратуру та інструменти. У Львові луганцям віддали для виступів та репетицій органну залу та гуртожиток для проживання.

І незламна Луганська філармонія почала відроджуватись уже вдруге.

«У нас усі, хто були тут хлопці, всі працювали волонтерами. І на вокзалі, і на завантаженні-розвантаженні гуманітарки», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.

Уже незабаром колектив почав брати участь у заходах Львова, а нині має по 6–7 концертів на місяць. Філармонія стала амбасадором «Спільноти відновлення» та лауреатом відзнаки «Незламні зі сходу».

Дивіться відеоЛегендарний Ленні Кравіц має українське коріння

Нині в колективі 35 осіб. Серед них все ще є ті, хто в філармонії з 2014. Музиканти дають благодійні концерти для Збройних Сил України. Та мріють знову зіграти у вільному українському Луганську!

«Ми впевнені в тому, що дійсно переможемо. І Україна буде вільна. Повністю», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.

Нагадаємо, аеророзвідник облаштував на фронті музичну студію і пише пісні.

Також ШоТам розповідав, як колумбійський музикант просуває у світі українські повстанські пісні.

Окрім того, дивіться відео, як Квітка Цісик дала нове життя українській пісні.

Суспільство

Дія поповнює свою команду: які вакансії пропонують

Опубліковано

Команда “Дія” поповнює свою програму та шукає нових співробітників.

Так, на офіційному сайті “Дії” опублікували низку актуальних вакансій.

Які вакансії пропонують

  • Комунікаційник міжнародник

Основне завдання комунікації — перетворити бренд Дії в світовий, щоб про нас знали усі. Тож ідеальний кандидат має розумітись на якісному піарі, вміти домовлятися з будь-яким світовим виданням, а також розуміти де ми потребуємо підсилення. Ви експерт, що має за плечима хороший досвід з реалізації PR-проєктів, вміє працювати з комплексними продуктами — приєднуйтесь до команди. 

Кардинально змінюємо підхід до комунікації державних органів. Готові змінювати систему та відповідати за комунікацію Дії, продукту, яким користується 19 мільйонів українців. 

Читайте також: 144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

Основне завдання комунікації — пояснити максимальній кількості людей, куди ми рухаємося, на що спрямовані реформи, транслювати шлях трансформації та збирати зворотний зв’язок.

«Залучати» — сутність усієї стратегії комунікації. Залучати для отримання якісного зворотного зв’язку і створення команди «амбасадорів» проєкту. 

Шукаємо володаря текстів та майстра слів, професіонала, який зможе перекласти текст з бюрократичної людяною мовою.

Основне завдання — доносити цінність роботи Мінцифри. Лаконічно, інформативно й чітко. Добирати інформацію, структурувати пропозиції, викидати непотрібні слова та добиватися ясності, підвищувати довіру читачів.

Ми, команда Diia Company, IT-компанія Міністерства цифрової трансформації України і саме зараз шукаємо системного/технічного адміністратора.

З більшим переліком вакансій можна знайомитися за посиланням.

Нагадаємо, Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Українська гімнастка Вікторія Онопрієнко стала героїнею документального фільму МОК

Опубліковано

Одна з найперспективніших українських гімнасток останніх років Вікторія Онопрієнко стала героїнею документального фільму, який зняв Міжнародний олімпійський комітет.

Про це повідомляє видання sport24.

20-річна Онопрієнко тішить українських прихильників своїми результатами. Лише за останній рік гімнастка здобула бронзову нагороду на чемпіонаті світу та стала чемпіонкою Європи у вправах з обручем. Тому очевидно, що саме Вікторія потрапила до серії відео присвячених шляху до Олімпіади-2024.

У відео показали кадри не лише з виступів українки, але й життя спортсменки під час війни, тренування у бомбосховищах та рідкі зустрічі з батьком-військовим.

Читайте також: Те, що об’єднує нас усіх: вийшов другий трейлер фільму «Тісто»

“Через російське вторгнення в Україну Онопрієнко була змушена покинути Україну в березні 2022 року. Відтоді вона живе і тренується в Італії. Вона також втратила важливих людей у своєму житті внаслідок війни та була змушена покинути рідну країну. Молода спортсменка знаходить підтримку і силу в спорті, а тому продовжує тренуватися заради своєї мети – Олімпійських ігор 2024 року в Парижі”, – йдеться в описі документалки.

Нагадаємо, НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків.

Фото: sport24

    Читати далі

    Суспільство

    Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

    Опубліковано

    Уряд Латвії схвалив передачу Україні нового пакету озброєння. До нього ввійдуть, зокрема, зенітні установки та безпілотники.

    Про це заявила прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня в соцмережах.

    Так, офіційна Рига передасть на потреби Сил оборони зенітні установки NBS (імовірно — Mantis) і тактичні безпілотні системи спостереження. За словами посадовиці, це допоможе Україні «покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні можливості».

    Читайте також: Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

    Кожною поставкою ми показуємо нашу підтримку народові України в боротьбі проти росії, яка є найбільшою загрозою для миру та безпеки у світі. Латвія виділяє 0,25% свого ВВП на рік на військову допомогу Україні. Ми продовжимо підтримувати Україну як на двосторонньому рівні, так і разом із нашими союзниками», — підкреслила прем’єрка Латвії.

    Нагадаємо, Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”.

    Фото: Мілітарний

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство17 години тому

    «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

    «Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

    Суспільство2 тижні тому

    «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

    «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

    Суспільство4 тижні тому

    Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

    Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

    Суспільство4 тижні тому

    «Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

    У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

    РЕКЛАМА: