Суспільство
Луганська філармонія двічі відроджувалася з попелу, бо не хотіла співпраці з окупантами (ВІДЕО)
Луганська філармонія — колектив, які двічі втратив усе, але не пішов на співпрацю з окупантами. Вони 9 років не були вдома, але невпинно доносять світові: «Луганськ — це Україна!».
Про колектив, який залишився без документів, нот, музичного обладнання та інструментів, і, найболючіше, без рідного дому, однак не втратив віру та любов до України, розповідає ШоТам.
«Для нас війна почалася у 14-му році, і вона для нас не припиняється», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.
Луганська обласна філармонія до 2014 року виступала по всьому світу: в Європі, Китаї, Японії. Коли Луганськ окупували, в оркестрі сподівалися, що це тимчасово, але вийшло інакше… Колектив почав виїжджати з міста. Нинішній директор Ігор Шаповалов теж ухвалив це складне рішення.
Але Луганщини не покинули — перебралися до Сєвєродонецька, почали з нуля набирати музикантів. Дехто з артистів філармонії знайшов іншу роботу, але більшість повернулася до рідного колективу.
Філармонії довелося наново робити документи, бо колишня директорка стала на бік окупантів і не віддавала їх. Потроху життя в Сєвєродонецьку налагоджувалося, фінансування збільшувалося, колектив зростав.
Музиканти відновили концерти: об’їхали весь захід України, виступали в Італії та Польщі. Ще ввечері 23 лютого 2022 року в музикантів була репетиція. А зранку почалася велика війна.
Музиканти виїхали в евакуацію. Майже всі місця в їхніх автівках зайняли інструменти. А Ігор забрав найважливіше: документи, печатки та жорсткий диск із бухгалтерією. Завдяки колегам зі Львівського органного залу луганці знайшли новий прихисток у рідній Україні.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
«Ми лишилися без нічого, скажемо так. І без нот, і без деякого обладнання. Дякувати Богу, вдалося евакуювати інструменти частково», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.
Філармонії довелося наново збирати техніку, музичну апаратуру та інструменти. У Львові луганцям віддали для виступів та репетицій органну залу та гуртожиток для проживання.
І незламна Луганська філармонія почала відроджуватись уже вдруге.
«У нас усі, хто були тут хлопці, всі працювали волонтерами. І на вокзалі, і на завантаженні-розвантаженні гуманітарки», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.
Уже незабаром колектив почав брати участь у заходах Львова, а нині має по 6–7 концертів на місяць. Філармонія стала амбасадором «Спільноти відновлення» та лауреатом відзнаки «Незламні зі сходу».
Дивіться відео: Легендарний Ленні Кравіц має українське коріння
Нині в колективі 35 осіб. Серед них все ще є ті, хто в філармонії з 2014. Музиканти дають благодійні концерти для Збройних Сил України. Та мріють знову зіграти у вільному українському Луганську!
«Ми впевнені в тому, що дійсно переможемо. І Україна буде вільна. Повністю», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.
Нагадаємо, аеророзвідник облаштував на фронті музичну студію і пише пісні.
Також ШоТам розповідав, як колумбійський музикант просуває у світі українські повстанські пісні.
Окрім того, дивіться відео, як Квітка Цісик дала нове життя українській пісні.
Суспільство

У Києві на станції метро «Вокзальна» задля покращення доступності 18 червня почали монтувати пандуси на сходах при вході та виході.
Про це повідомили в КМДА.
Першу конструкцію вже встановили вночі 18 червня. Завершити монтаж другого пандуса планують до кінця тижня. Роботи виконують у нічний час, щоб не заважати пасажирам. У КМДА зазначили, що всі пандуси відповідають сучасним будівельним нормам і вимогам безбар’єрності.
Також в адміністрації нагадали про можливість замовити супровід для пасажирів з інвалідністю та інших маломобільних груп. Для цього слід зателефонувати за номером (044) 238-55-11, бажано за годину до поїздки, і повідомити час та маршрут. У травні такою послугою скористалися майже 950 пасажирів.


Нагадаємо, що під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО).
Раніше ми писали, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).
Фото: сайт КМДА
Суспільство

У Львові з’явився новий простір для ветеранів, молоді та всієї громади — муніципальний тир «Стрільниця». Його відкрили 17 червня в будівлі колишнього стрілецького товариства.
Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.
Це перший в Україні простір, що поєднує спортивну підготовку, допомогу ветеранам та навчання молоді. «Стрільниця» вже стала частиною спільноти UNBROKEN.
У хабі облаштували сучасний 50-метровий тир, також тут є центр для молоді, де вчать надавати першу допомогу, збирати й розбирати зброю та стріляти з лазерної та пневматичної зброї.
Читайте також: У Львові відкриють перший в Україні центр для постраждалих від полону та тортур
Для ветеранів облаштували окрему зону з бібліотекою, кав’ярнею, кардіозалою і простором для зустрічей. А на даху створили місце для стрільби з лука, занять йогою та тренінгів.
Усі приміщення зробили доступними для людей з інвалідністю: є ліфт до даху, зручні санвузли, душові кабіни та підіймач для крісел колісних.





Нагадаємо, що у Львові запускають проєкт з адаптивної стрільби з лука для людей із порушеннями зору.
Фото: сайт Львської міської ради
Суспільство

Відома українська співачка Jerry Heil долучилася до благодійної кампанії UNITED24 «Вартові неба». У травні її студія, де записували пісні «На килимі» та #AllEyesOnKids, зазнала пошкоджень через ракетний удар росії.
Про це повідомили в UNITED24.
Що відомо про турелі
«Вартові неба» працюють з використанням штучного інтелекту. Після синхронізації з радарами та встановлення на бойових позиціях система самостійно виявляє цілі, визначає їхню траєкторію та розраховує момент для пострілу.
Турелі враховують швидкість дронів, напрямок і силу вітру, можуть обертатися на 360 градусів, змінювати кут нахилу кулемета та швидко переміщуватися завдяки мобільному причепу. Це робить їх надзвичайно ефективними в боротьбі з повітряними загрозами.
Долучитися до збору на турелі можна за посиланням.
Читайте також: Фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну
Jerry Heil приєднується до збору UNITED24 «Вартові неба». Будівля позаду неї, де вона записала свої пісні «На килимі» та #AllEyesOnKids, була пошкоджена у травні внаслідок одного з російських ракетних ударів. Сьогодні вночі росія знову здійснила атаку на мирних мешканців, які мали б у цей час спокійно спати. Тиха ніч — це не розкіш, а право, яке росія намагається відібрати в українців. Саме тому Jerry Heil підтримує збір «Вартові неба» на 10 ШІ-керованих турелей, які захищатимуть українців від безпілотників і ракет — нейтралізовуватимуть їх ще до того, як вони влучать у домівки. Щоб діти могли спокійно спати, а замість сирен лунали колискові. Приєднуйтесь! Допоможіть захистити небо України: https://send.monobank.ua/jar/66GXEm45Hk ___________________________ Jerry Heil is joining UNITED24’s Sky Sentinel fundraiser. She recorded her songs NA KYLYMI and #AllEyesOnKids in this very building, which was damaged during one of russia’s missile strikes in May. Tonight, russia struck again—attacking civilians when they should be safe and at rest. But when the sky is under constant attack, peace and comfort become impossible. Relaxing nights shouldn’t be a luxury—they’re a right. A right that russia keeps trying to take away from Ukrainians. That’s why Jerry Heil is supporting our fundraiser for Sky Sentinels—10 turret systems that stop Shahed drones and missiles before they hit homes. So children can sleep safely, and lullabies won’t have to compete with air raid sirens. Join in. Help protect Ukraine’s sky: https://u24.gov.ua/uk/sky-sentinel?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=sky-sentinel
Опубліковано United24 Вівторок, 17 червня 2025 р.
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 15-річний хлопець із Канади завдяки стрижкам збирає кошти на відбудову України (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24