Суспільство
Логотип мелодії “Щедрик” став головним культурним брендом Вінниччини (ВІДЕО)
На Вінниччині презентували відеовізуалізацію логотипу «Щедрик» – мелодія Вінниччини». Він став головним культурним брендом регіону, пише “День”.
Як розробляли логотип і що він символізує?
Зазначається, що упродовж кількох місяців науковці, дослідники творчості Миколи Леонтовича, мешканці територій, де жив і творив композитор, працювали над створенням головного культурного бренду Вінниччини – «Щедрика». Він поєднує символи, які асоціюються з цією мелодією, як в Україні, так і за кордоном – це ластівка і сонце, дзвоники і нотний стан, і, звичайно ж, – перші чотири ноти твору, за якими «Щедрик» впізнають в усьому світі.
«Різноманіття кольорів і супровідних змістів створюють логотипу широке варіативне коло, не змінюючи суті. Він може трансформуватися як в афішу, так і в мурал, як в поліграфічний продукт, так і в сувенірну продукцію. Таке функціональне багатство робить його універсальним, – йдеться у дописі групи «Культура Вінниччини». – Наш «Щедрик» лунає в усьому світі, вражає кожного і резонує з мільйонами сердець. «Щедрик» об’єднує країни і континенти, але варто пам’ятати, що мелодія, як і її автор Микола Леонтович, народилися на Вінниччині, і ввібрали в себе все багатство музичної палітри рідного краю».
Навіщо це потрібно?
Розробка логотипу «Щедрик», як головного компоненту маркетингової стратегії культури Вінниччини, – це лише перший етап культурної ідентифікації Вінниччини на рівні держави. У майбутньому цей логотип має стати символом культурних подій всеукраїнського та міжнародного масштабу, які відбуватимуться на теренах області.
Крім цього, у планах у розробка туристичних маршрутів «Шляхами Леонтовича» та вшанування історичної спадщини композитора у селі Шершні, де провів свої дитячі роки Леонтович. Попри те, що батьківський будинок не зберігся, пам’ять про композитора можна використати як ресурс для розвитку громади.
Читайте також: Український «Щедрик» пролунав на найвищій вежі Канади
Про пісню
“Щедрик” — одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, а й в усьому світі під назвою “Дзвінка колядка, Колядка дзвонів”.
Читайте також: Одеський музей випустив власну настільну гру
Перша її редакція була написана до 1901–1902 рр., а п’ята аж у 1919-му.
Уперше “Щедрика” виконав хор Київського університету 1916 року.
5 жовтня 1921 року “Щедрик” вперше виконали на концерті в Карнегі-Холі в Нью-Йорку.
Головне фото: vezha.ua
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі