Суспільство
“Тепер я не ходжу в аптеки”. Як український стартап економить час та гроші пацієнтів
Лікар виписав мені ліки, я вже пів міста об’їхав, але ніде не знайшов. Знайомо? Більше вам цього робити не потрібно, а ваш аптечний марафон закінчиться натиском пари кнопок на смартфоні. В Україні запрацював сервіс Liki24.com, який доставить вам ліки додому, а ще й відшукає препарати з низькою ціною.
Нещодавно компанія залучила $1 млн інвестицій від Genesis Investments і TA Ventures, а їх річний обіг складає $2 млн в рік. Як їм це вдалось? Ми розпитали у засновника Антона Авринського.
Антон Авринський
Засновник Liki24.com
Закінчив Національний технічний університет України за спеціальністю комп’ютерні науки. Працював на різних посадах в корпорації Інформаційні технології. У 2017 році вирішив заснувати компанію Liki24.com, яка займається доставкою ліків
Як це працює?
Liki24.com допомагає людям економити гроші та час. Ми шукаємо та доставляємо клієнту необхідні медикаменти. Замовник обирає на сайті все, що йому необхідно і після цього система автоматично пропонує йому два варіанти: доставка, або заберу сам.
Наші кур’єри збирають замовлення з різних аптек. Але фішка в тому, що ми шукаємо одні з найдешевших ліків у місті. Це унікальна функція і аналогів не існує. Ти можеш бути впевнений в тому, що всі необхідні ліки привезуть, ще й за низькою ціною. А коштує доставка 50-70 гривень.
Читайте також: Бізнес на палаючому поліні. Власник Vogner про те, як поєднати прибуток та екологічність
А якщо клієнт хоче забрати сам ліки, то наша система показує йому, в якій аптеці поряд з ним є все необхідне, суму замовлення та ще й робимо знижку. В середньому покупці економлять 20-30% від вартості препаратів.
Унікальне комплексне рішення
Прямих конкурентів у нас немає, навіть у США. Але, щоб працювати там, нам необхідно отримати ліцензію. Там дозволені інтернет аптеки, але ніхто не пропонує такі комплексні рішення, як ми. Найближчим часом плануємо запускатись в Польщі, або в одній із європейських країн.
Зараз ми є в Україні у п’яти великих містах: Київ, Одеса, Харків, Львів та Дніпро. А функцією “заберу сам” можна користуватись повсюдно. До нас підключено вже 3500 аптек.
Зараз у нас більше 35 000 клієнтів, а сумарний обіг складає $2 млн на рік.
Читайте також: Це не жарт: український стартап готує колонізацію Місяця
Інвестиції в $1 млн
Нещодавно ми залучили $1 млн інвестицій. Лід-інвесторами виступили TA Ventures і Genesis Investments, також в раунді взяли участь Mission Tech Михайла Пузракова і кілька бізнес-ангелів.
Тут не проста історія. Ще восени 2018 року ми виграли конкурс стартапів IT-Арена. Після того нас запрошували на різні події, де ми і познайомились з інвесторами. Вони вісім місяців детально нас аналізували, перевіряли. Так ми і отримали ці інвестиції.
Кошти плануємо витратити на розвиток технологічної платформи, посилення команди та розширення географії сервісу. Я думаю ми отримали інвестиції тому, що саме ростемо, даємо ринку інноваційні рішення, а також вирішуємо проблеми клієнтів. До того ж, у нас є п’ять напрямків роботи: кінцеві споживачі (b2c), аптеки та магазини, страхові компанії, лікарі і фармвиробники (b2b).
Читайте також: “Блогери принесли нам $40 тисяч за добу”. Історія українського стартапу наплічників Pix
Проблеми, які вирішуємо
Проблема №1: Різниця в ціні на ліки в різних аптеках
Для звичайних покупців ми вирішуємо три основні проблеми. Перша стосується саме ціни. В одній аптеці препарат може коштувати 400 гривень, а в іншій ті самі ліки, того самого виробника і навіть тієї ж партії може коштувати 180 гривень. Різниця у два-три рази.
Чому так? Є два фактори:
- Розташування аптеки. Якщо аптека знаходиться в віддаленому районі і має дешеву оренду, то це впливає на собівартість. Ситуація навпаки з аптеками, які можуть знаходитись в центрі міста.
- Домовленість з фармвиробниками. Аптеки мають домовленість з виробником, згідно якої обіцяють великий об’єм продажу за рахунок низької ціни продукту, а виробник доплачує бонус. Наприклад, аптека може купити препарат у дистриб’ютора за 300 гривень, а продати його в мінус за 220 і отримати бонус 100 гривень.
Стосовно першого фактору, то тут система аналізує і дає відповідь, що такий-то препарат вигідніше купити у цій аптеці, а такий-то в іншій. Після цього надсилається бронювання в аптеки. Цей процес займає буквально одну хвилину. І кур’єр миттєво отримує завдання на свій смартфон в які аптеки йому їхати. Кожні 5 хвилин у нас оновлюється понад 40 млн цін.
Читайте також: “Страусенят можна купити по 100 доларів”. Як АТОвець заробляє на страусиній фермі
Багато хто цікавиться, яка вигода для аптек. Ми маємо домовленість з аптеками, вони через нас продають товар дешевше і отримують бонус, а ми допомагаємо їм продати багато. А ще вони можуть давати знижки Клієнтам, які замовляють через Liki24.com. Якщо ти прийдеш з вулиці, то купиш ліки за 400 гривень, а якщо замовив через Liki24.com, то за 300, або менше.
Проблема №2: Порожні полиці в аптеках
Якщо у вас є список ліків, то не все з цього списку можна купити в одній аптеці. Ти приходиш, стоїш в кілометровій черзі і потім тобі провізор каже “Вибачте, у нас цього немає”. Потрібно бігати містом і шукати де ж є все необхідне.
Liki24.com це все зробить за вас. Система приймає замовлення, аналізує в якій аптеці це краще купити, бронює і дає завдання кур’єру. Вони збирають всі препарати по аптеках, комплектують і доставляють. Все це відбувається в день замовлення. Кур’єр працює в своїй зоні міста, що дозволяє робити йому 50-60 доставок в день.
В деяких випадках, наша доставка може, навіть, рятувати життя. Коли ми лише починали, то до нас зателефонувала лікарка з реанімації і сказала про те, що людині вже пів дня не можуть розпочати робити операцію, бо родичі не знаходять препарати. Ми за пару хвилин знайшли в двох аптеках і через 45 хвилин вони були вже у реанімації.
Проблема №3: Відсутність доставки ліків
Обмеження зручного інструменту доставки з аптеки – це проблема для хворих, які не можуть вийти на вулицю, чи навіть елементарно, якщо ти просто зайнятий і не маєш часу бігати по аптеках.
Читайте також: Каберне Совіньйон за 90 гривень. Власник винарні про те, як роблять справжнє вино
За законом аптеки не можуть продавати віддалено. Але є і легальний варіант, якщо людина не може сама прийти купити, то за неї це може зробити знайомий, родич, або соціальний працівник. Але якщо їх немає, що робити?
Liki24.com не є аптекою ми нічого не продаєм. По суті, ми є тим соціальним робітником, якому ви доручаєте від вашого імені сходити в аптеку, купити ліки, і принести його. Це абсолютно законна модель роботи.
Завдяки нам страхові заощаджують 15%
Ми співпрацюємо з страховими компаніями та клініками. Коли лікар виписує пацієнту ліки, то телефонує в страхову, яка починає шукати, де ці препарати можна купити і шляхи їх доставки. Все це відбувається в телефонному режимі і займає близько 30 хвилин! Весь цей час ви сидите і чекаєте.
Що зробили ми? Ми скоротили цей час до 2-5 хвилин. Тобто співробітник страхової компанії дивиться на Liki24.com де є ці ліки і Клієнт може забрати сам, або замовити доставку. Це колосальна економія. До того ж, на 5-15% скорочуємо витрати страхової на медикаменти. А якщо враховувати, що зазвичай замовлення не дешеві – до 1000 гривень, то на виході це великі суми.
Також ми налагодили співпрацю з мережею лікарень Into-Sana. Коли лікар виписує ліки, то тобі приходить повідомлення в месенджер зі списком аптек, де точно є ці препарати, або з пропозицією замовити доставку.
Наркотики не привозимо
Є ліки, для яких є спеціальні температурні режими зберігання. Такі ми доставляємо в спеціальних термобоксах. Це навіть краще для клієнта, бо поки він їде з аптеки в автобусі, то не дотримується цього режиму. А кур’єр дотримується.
Ми принципово не привозимо вакцини, суворо рецептурні препарати, або наркотичні. Їх можна лише забрати в режимі “заберу сам”.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі