Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua Resize 7brvFBOcKkOoAFe0 imgonline com ua Resize 7brvFBOcKkOoAFe0

Технології

“Блогери принесли нам $40 тисяч за добу”. Історія українського стартапу наплічників Pix

Опубліковано

Перший у світі рюкзак, на поверхню якого можна виводити анімацію і передавати свій настрій! Або й розміщувати власні картинки, які можна змінити одним кліком! Це все про дивовижний український рюкзак Pix, який масово скуповують у США, Європі та Азії. А коштує він $260.

Стартаперам вже вдалось зібрати на Kickstarter $150 000, отримати більше тисячі предзамовлень та налагодити виробництво в Китаї. Як? Ми розпитали у співзасновниці Маргарити Рімек

Маргарита Рімек – співзасновниця Pix

Як працює рюкзак

По факту, це звичайний міський рюкзак.  Ми довго працювали над тим, щоб це була зручна та стильна річ. На зовнішній стороні рюкзака є LED-екран, на який можна вивести анімацію чи статистичні картинки.

Управляти рюкзаком можна зі свого смартфону завдяки безкоштовному додатку

Екран працює через портативний зарядний пристрій, який підключений через USB-дріт всередині рюкзака. 

Читайте також: Це не жарт: український стартап готує колонізацію Місяця

Фішкою нашої розробки є те, що людина може створювати свою унікальну картинку. Такий аксесуар є чудовим інструментом для того, щоб змінювати свій зовнішній вигляд і відображати на екрані емоції буквально за секунди. 

Для велосипедистів в розробці Pix є контролер за допомогою якого на екрані можна показувати поворотники і сигнал стоп

До того ж, наш анімований наплічник не боїться ніяких механічних впливів. Навіть якщо ви потрапили під дощ – не турбуйтесь, бо електроніка всередині повністю захищена. Рюкзак виготовлений з нейлонової тканини та має обсяг 27 літрів.

Kickstarter приніс $150 000 завдяки блогерам

Минулого року ми запустили кампанію на Kickstarter, де зібрали понад $150 тис. А предзамовлень отримали близько 1200 одиниць з двох платформ. Як нам це вдалось? За рахунок піару. Спочатку ми знімали лайфстайл та продакшн-відео. 

До та після запуску Kickstarter ми активно співпрацювали з іноземними блогерами.  Ми висилали їм нашу продукції і вони робили відео- та текстовий огляди. Це спричинило хайп навколо. Стало зрозуміло, що можна пропіарити себе і без рекламного агентства. Наш рюкзак оглядали всюди: Америка, Канада, Емірати, Бразилія і тд. 

Читайте також: Бізнес на закрутках, або як підкорити діаспору консервованим борщем

Одним із найефективніших стали огляди ютуберів. До речі. жодному з них ми не платили.  Один із оглядів вийшов на ютуб-каналі Unbox Therapy з 14 млн підписників. Спочатку ми боялись дивитись відео, бо думали, що там багато критики. Але ні, все було добре і завдяки цьому блогеру у першу добу ми отримали предзамовлень на $40 тисяч, а саме відео набрало чотири мільйони переглядів.  

Після Kickstarter ми перенесли свій продукт на Indiegogo. Там зібрали ще $165 000. Ці дві платформи доповнюють одне одного, але Indiegogo є більш зручним для обробки попередніх замовлень та дозволяє кампанії бути активною довгий час. І плюс, він зорієнтований на Європу та Азію, що допомагає відкривати нові ринки. 

Чому в Китаї вигідніше виробляти

Ми налагодили виробництво в Китаї. Чому не в Україні? На це є ряд причин.

  • Краща якість
  • Вдвічі дешевше, ніж в Україні
  • Потужність і об’єми виробництва значно вище
  • Вся електроніка, яку ми використовуємо в продукті, виготовляється в Китаї, тому ми звернулись до першоджерела
  • Відправляти з Китаю товар за кордон набагато простіше і швидше

Ми шукали найкращих виробників і по якості, і по ціні. Знайшли в Китаї 10 фабрик, але вибрали ту одну, яка була зацікавлена у співпраці з нами. В Україні якість та обсяги виробництва таких рюкзаків кульгають. Якщо в Китаї можуть зробити 1000 рюкзаків за тиждень, то тут – набагато довше Щодо відправки, то з України відправляти значно довше, бо товар може тижнями бути на кордоні.

Прогоріли з першим стартапом – створили рюкзак

Ідея створити рюкзаки Pix у нас виникла ще в 2016 році і вже останній рік ми ретельно працюємо над розвитком бренду та продажем по всьому світу. Заснували проект втрьох: Я, Сергій Єздін та Іван Каунов, який поки відійшов від проекту. Зараз з нами працює Андрій Гліжинський, який живе в Китаї і відповідає за виробництво там.

Читайте також: Іграшки з Дружківки підкорили Італію та потужні корпорації. Історія бренду “Denata Toys”

Спочатку ми працювали над іншим проектом – розумний нашийник для тварин. Але поки займались розробкою, то на ринку вже з’явилось щось схоже. Потім ми почали думати, де використовувати наші інноваційні рішення, бо ми придумали класну технологію, яка дозволила б економити батарею. 

Ми довго експерементували і те, що є сьогодні – це більш, ніж 15-та версія рюкзака”

Перші півтора роки ми працювали над проектом як хобі. Вклали власних коштів – $10 тисяч. А згодом нас проінвестував IoT Hub, який викупив свою долю за $50 тисяч.

Прогадали з цільовою аудиторією

Одна з перших наших помилок, яку ми зробили ще на етапі інвестицій власними коштами – це цільова аудиторія. Ми були впевнені, що Pix буде цікавий для дітей. Розробили логотип, айдентику і дизайн. Витратили на це $1500. На той момент це були великі гроші для нас. 

Читайте також: Шедеври з непотребу: хто купує перероблений брухт за $2000

Ми їздили різними виставками та зустрічали вау-ефект на наші рюкзаки. Згодом провели аналітику і зрозуміли, що наш клієнт – це молоді амбіційні люди 25-36 років, які люблять гаджети і їм цікаво виражати себе таким шляхом. Але для дітей зараз також розроблили наплічник, який адаптований для маленьких клієнтів. Pix Mini коштує $130, а на Kickstarter цей дитячий наплічник зібрав більше $46 500.

І США, і Азія носять українські рюкзаки

Наш ринок – це США.  Про нас дізнались і в Азії, тому туди наші наплічники також регулярно відправляються. Там дуже люблять щось яскраве і оригінальне. 

Поки в Україні купують мало, але сподіваємось, що замовлення збільшуватимуться.

Ціна нашого першого рюкзака –  $260. А другий прототип коштуватиме дешевше – $130, але буде доступний у продажу лише з жовтня. 

Технології

Українські розробники представили інноваційні системи лазерних симуляторів MILES

Опубліковано

Українська компанія U-Force презентувала передові системи лазерних симуляторів Multiple Integrated Laser Engagement System (MILES), які вже активно використовуються для навчання українських військових.

Про це повідомляє компанія розробників U-Force.

Тренажери з технологією MILES забезпечують значну економію ресурсів та підвищують рівень підготовки. Система використовує лазерні пристрої та приймачі, які кріпляться до зброї та тренувального спорядження військових, що дає можливість бійцям відпрацьовувати стрілецькі навички, тактичні маневри та штурмові дії.

Читати також: Brave1 залучив $200 000 на дрон для виявлення вибухонебезпечних предметів

Ефективність та економія

Тренажери MILES використовують програмне забезпечення з математичними моделями, що симулюють погодні умови, поведінку набоїв (рикошети та балістику). За даними інструкторів з підготовки особового складу, використання цих систем знижує ймовірність поранення військових у бою на 60-70%.

Крім стрілецької зброї, компанія U-Force розробила тренажери для навчання різних навичок, включаючи лазерні системи для бронетехніки, гранатометів, гранат, протипіхотних та протитанкових мін. Вартість використання цих систем дорівнює ціні використаної електроенергії, що допомагає заощаджувати справжні боєприпаси, які використовуються для навчання. Після таких тренувань військовим достатньо 1-2 рази попрактикуватися з реальною зброєю, щоб відточити свої навички.

Також компанія розробила лазерну систему для тренування пілотів ударних FPV-дронів, що додає ще більше можливостей для підготовки українських військових до різних бойових умов.

Нагадаємо, що українські розробники оголосили про створення новітньої зброї для ЗСУ з дальністю ураження до 1000 км.

Фото: U-Force.

Читати далі

Технології

В «Резерв+» додали актуальні дані про статус бронювання: як це працює

Опубліковано

У застосунку «Резерв+» зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа. Послуга доступна лише для працівників критично важливих для держави підприємств і тих, які забезпечують потреби сил оборони.

Про це повідомляє Міністерство оборони.

Заброньовані громадяни отримуватимуть push-повідомлення про появу статусу бронювання в реєстрі військовозобов’язаних Оберіг. Щоб отримати актуальний статус після отримання сповіщення, необхідно:

  1. Натиснути на кнопку з трьома крапками на головному екрані.
  2. У спадному меню вибрати «Оновити документ».

Читати також: Чи будуть електронні повістки у «Резерв+»: відповідь Міноборони

«Працівникам критично важливих підприємств та ВПК більше не потрібно носити паперові документи про бронювання. Вони можуть показати інформацію у застосунку Резерв+ на смартфоні. Статус бронювання можна отримати легко, зручно та без жодних черг і паперової рутини», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко.

Електронне бронювання на порталі Дія запрацювало з 17 липня. Понад 55 тисяч співробітників критично важливих підприємств вже заброньовано онлайн.

«Резерв+» продовжує оновлюватись. Команда активно працює над новими функціями, зокрема автоматичними відстрочками для певних категорій громадян.

Нагадаємо, що за тиждень в «Дії» забронювали понад 55 тисяч працівників критично важливих підприємств.

Фото: «Резерв+».

Читати далі

Технології

Реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl перенесено: названі нові дати

Опубліковано

Розробники повідомили, що реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, який спочатку планували на 5 вересня, перенесено на 20 листопада 2024 року.

Про це повідомляють розробники.

Вони презентували новий трейлер гри та пояснили, що їм потрібні ще два місяці для виправлення «багів».

Читати також: На ВДНГ відкрили фан-зону: там можна подивитися Олімпійські Ігри 2024

Команда також анонсувала відео S.T.A.L.K.E.R. 2 Developer Deep Dive, яке вийде на медіамайданчиках Xbox 12 серпня. У цьому відео будуть інтерв’ю, нові відеоматеріали та повне проходження одного з квестів гри.

Про гру

Дії S.T.A.L.K.E.R. 2 відбуваються у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Гра поєднує елементи шутера, горора й імерсивного симулятора. Основний сюжет гри триває приблизно 40 годин і має варіантивність у проходженні, що призводить до чотирьох різних кінцівок.

GSC Game World обіцяє додаткові анонси влітку 2024 року, де буде представлено більше інформації про шутер.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Читати далі