Суспільство
Лікарні Полтавщини отримали обладнання на 22 млн грн завдяки платформі United24
Медичні заклади Полтавської області отримали обладнання на понад 22 млн грн завдяки глобальній ініціативі United24.
Про це повідомили у пресслужбі Полтавської обласної державної адміністрації.
За інформацією, упродовж останніх п’яти місяців закупили чимало медапаратури, зокрема:
- 2 наркозно-дихальні апарати та рентген установка для обласної лікарні,
- 7 портативних апаратів ШВЛ для екстреної медичної допомоги,
- апарат штучної вентиляції легень для новонароджених для пренатального центру Кременчука,
- 4 наркозні станції для лікарень Лубен і Кременчука,
- 2 операційні столи для міських лікарень Полтави та Кременчука,
- 2 апарати вакуумної терапії ран та більш як 550 комплектів апаратів зовнішньої фіксації плечової кістки для 20 закладів Полтавщини.
Операційний стіл німецького виробництва
Понад місяць в першій міській лікарні Полтави на новому операційному столі німецького виробництва проводять лапароскопічні операції. Медики розповідають, що на цьому столі вже зроблено близько 100 хірургічних втручань.
Він використовується для надання невідкладної та планової меддопомоги всім пацієнтам хірургічного профілю. З появою цього обладнання набагато спростилася робота хірурга. Стіл відповідає усім сучасним вимогам оперативних втручань.
Читайте також: «Побачив ціль – натиснув кнопку». Як працює український застосунок «єППО», що допомагає ЗСУ збивати ракети окупантів
Подібних операційних столів до цього у лікарні не було. Завдяки обладнанню скорочується термін тривалості операції, використовується менше наркозу, що більш сприятливо для пацієнта та його стану.
Наявність зручного дистанційного керування й функціональних особливостей столу дозволяє нам змінювати положення тіла, підлаштовувати положення пацієнта під технічні умови й особливості виконання операції. Пульт дозволяє комбінувати близько 30 варіантів положень столу.
Також у Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф завдяки UNITED24 нещодавно отримали 7 портативних апаратів ШВЛ, французького виробництва.
Деякі вже встановили у «швидкі» класу Б, що не оснащені таким обладнанням. 2 апарати передадуть на Кременчуцьку станцію, адже такі сучасні, легкі в користуванні апарати ШВЛ спрощують роботу фельдшера.
Окрім того, у Полтавській обласній лікарні імені М.В. Скліфосовського встановили 2 нові наркозно-дихальні апарати (Бельгія). Вони теж закуплені за кошти UNITED24. Тепер у закладі 6 сучасних апаратів для анестезіології.
Завдяки цьому обладнанню, вдається скоротити час будь-якої операції, проводити загальну анестезію в економному режимі. Інгаляційна забезпечує хорошу вентиляцію легень під час операції. Це комплексний апарат, апарат ШВЛ окремо не потрібний.
Про UNITED24
Платформа UNITED24 надає можливість зробити донат в один клік із будь-якої країни світу. Її завдання — стати головним вікном для збору пожертв на підтримку України в час війни. Кошти надходять на рахунки Національного банку України та спрямовуються профільними міністерствами на найголовніші потреби за трьома напрямами: оборона і розмінування, медична допомога та відбудова України.
Читайте також: Спа для собак-переселенців. Грумерка із Сєвєродонецька відкрила студію в Івано-Франківську
Відповідно ці напрями закріплені за профільними відомствами: Міноборони, Міністерство охорони здоров’я та Мінінфраструктури. Лікарні в свою чергу роблять заявки на обладнання, якого не вистачає закладам.
За 5 місяців роботи фандрейзингової платформи UNITED24 загалом на підтримку України було зібрано понад 5 млрд гривень зі 110 країн світу.
Нагадаємо, українці у Данії передали Калуській громаді фуру меддопомоги.
Також Лікарі Світу передали громаді на Дніпропетровщині сучасне медобладнання.
Фото: adm-pl.gov.ua.
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі