

Суспільство
Лікарні Полтавщини отримали обладнання на 22 млн грн завдяки платформі United24
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Медичні заклади Полтавської області отримали обладнання на понад 22 млн грн завдяки глобальній ініціативі United24.
Про це повідомили у пресслужбі Полтавської обласної державної адміністрації.
За інформацією, упродовж останніх п’яти місяців закупили чимало медапаратури, зокрема:
- 2 наркозно-дихальні апарати та рентген установка для обласної лікарні,
- 7 портативних апаратів ШВЛ для екстреної медичної допомоги,
- апарат штучної вентиляції легень для новонароджених для пренатального центру Кременчука,
- 4 наркозні станції для лікарень Лубен і Кременчука,
- 2 операційні столи для міських лікарень Полтави та Кременчука,
- 2 апарати вакуумної терапії ран та більш як 550 комплектів апаратів зовнішньої фіксації плечової кістки для 20 закладів Полтавщини.
Операційний стіл німецького виробництва
Понад місяць в першій міській лікарні Полтави на новому операційному столі німецького виробництва проводять лапароскопічні операції. Медики розповідають, що на цьому столі вже зроблено близько 100 хірургічних втручань.
Він використовується для надання невідкладної та планової меддопомоги всім пацієнтам хірургічного профілю. З появою цього обладнання набагато спростилася робота хірурга. Стіл відповідає усім сучасним вимогам оперативних втручань.
Читайте також: «Побачив ціль – натиснув кнопку». Як працює український застосунок «єППО», що допомагає ЗСУ збивати ракети окупантів
Подібних операційних столів до цього у лікарні не було. Завдяки обладнанню скорочується термін тривалості операції, використовується менше наркозу, що більш сприятливо для пацієнта та його стану.
Наявність зручного дистанційного керування й функціональних особливостей столу дозволяє нам змінювати положення тіла, підлаштовувати положення пацієнта під технічні умови й особливості виконання операції. Пульт дозволяє комбінувати близько 30 варіантів положень столу.

Також у Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф завдяки UNITED24 нещодавно отримали 7 портативних апаратів ШВЛ, французького виробництва.
Деякі вже встановили у «швидкі» класу Б, що не оснащені таким обладнанням. 2 апарати передадуть на Кременчуцьку станцію, адже такі сучасні, легкі в користуванні апарати ШВЛ спрощують роботу фельдшера.

Окрім того, у Полтавській обласній лікарні імені М.В. Скліфосовського встановили 2 нові наркозно-дихальні апарати (Бельгія). Вони теж закуплені за кошти UNITED24. Тепер у закладі 6 сучасних апаратів для анестезіології.
Завдяки цьому обладнанню, вдається скоротити час будь-якої операції, проводити загальну анестезію в економному режимі. Інгаляційна забезпечує хорошу вентиляцію легень під час операції. Це комплексний апарат, апарат ШВЛ окремо не потрібний.
Про UNITED24
Платформа UNITED24 надає можливість зробити донат в один клік із будь-якої країни світу. Її завдання — стати головним вікном для збору пожертв на підтримку України в час війни. Кошти надходять на рахунки Національного банку України та спрямовуються профільними міністерствами на найголовніші потреби за трьома напрямами: оборона і розмінування, медична допомога та відбудова України.
Читайте також: Спа для собак-переселенців. Грумерка із Сєвєродонецька відкрила студію в Івано-Франківську
Відповідно ці напрями закріплені за профільними відомствами: Міноборони, Міністерство охорони здоров’я та Мінінфраструктури. Лікарні в свою чергу роблять заявки на обладнання, якого не вистачає закладам.
За 5 місяців роботи фандрейзингової платформи UNITED24 загалом на підтримку України було зібрано понад 5 млрд гривень зі 110 країн світу.
Нагадаємо, українці у Данії передали Калуській громаді фуру меддопомоги.
Також Лікарі Світу передали громаді на Дніпропетровщині сучасне медобладнання.
Фото: adm-pl.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві відкрили Подільський міст для спецтранспорту з метою забезпечення життєдіяльності міста під час воєнного стану.
Про це повідомив у телеграмі міський голова Києва.
«Сьогодні ми відкрили рух спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусне сполучення для пасажирів з лівого берега на правий Подільсько-Воскресенським мостовим переходом», — йдеться у повідомденні.
На першому етапі тут працюватиме автобусний маршрут №111 за напрямком «Станція метро «Площа Українських Героїв» – станція метро «Лівобережна».
Читайте також: Не ігнорувати нову реальність. Експерти про те, як бізнесу комунікувати в кризу
Подільсько-Воскресенський мостовий перехід – це найбільший з обʼєктів транспортної інфраструктури Києва та України. Протяжність мостового переходу – понад 10 км.
Водночас будівництво цього мостового переходу триває. Адже це важливий об’єкт для життєдіяльності міста, а також для його обороноздатності.
Наступним етапом будуть роботи, які забезпечать проїзд на вул. О. Бальзака.

Про міст
Подільсько-Воскресенський мостовий перехід – мостовий перехід, що споруджується в Києві через річку Дніпро та має з’єднати Поділ з лівобережними районами Воскресенка та Райдужний масив.
Після добудови Подільсько-Воскресенський міст має стати найбільшим арковим мостом у Європі. На мосту буде облаштовано шість смуг для автомобільного руху та дві колії метро.
Нагадаємо, у 2020 році стало відомо, що Подільсько-Воскресенський міст у Києві почнуть асфальтувати.
Також у 2020 році на Подільсько-Воскресенському мосту забетонували перші шарніри для арки.
Фото: t.me/vitaliy_klitschko.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Комунальне підприємство «Вінницяміськтеплоенерго» отримало мобільну котельню від Проєкту енергетичної безпеки USAID.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Твердопаливна мобільна котельня оснащена котлом, необхідними насосами, системами очищення води, електропостачання і дренажу. Котельня працюватиме на біомасі, і навіть має резервне джерело живлення – генератор.
Зазначається, що передана мобільна котельна – ще один вагомий внесок у стале функціонування комунального підприємства не тільки впродовж цього, а й на майбутні опалювальні сезони.
У випадку надзвичайних ситуацій та блекауту вона забезпечуватиме теплом заклади соціальної сфери.
Читайте також: Українські бренди переосмислюють етнічну спадщину України. Ось чому це нормально і правильно
З минулої зими Проєкт енергетичної безпеки USAID передав «Вінницяміськтеплоенерго» 41 генератор, 1 екскаватор для виконання аварійно-ремонтних робіт, труби, арматуру і 200 т промислової солі. Загальна вартість допомоги, наданої USAID для «Вінницяміськтеплоенерго», становить 5,2 млн грн.
Про USAID в Україні
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року. Нині 42 проєкти USAID сприяють вирішенню нагальних потреб і довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надав 16,75 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, 1,4 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 1 млрд доларів допомоги на розвиток.
Нагадаємо, Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні для проходження зими в умовах війни, та готують нові такі поставки.
Також у Бучі на Київщині побудували нову котельню, яка забезпечить теплом 14 багатоповерхівок.
Раніше ми повідомляли, що Миколаїв отримав три блочно-модульні котельні від Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
Фото: facebook.com/usaidesp.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Ця історія кохання почалася зі шкільної парти, а дійшла до весілля на фронті.
Про історію кохання Анатолія і Наталії розповідає ШоТам.
Анатолій і Наталія, навчаючись у школі, не наважувалися зізнатися в почуттях одне одному.
Випускний розлучив їх на роки, однак у 2021 доля звела їх знову: випадково зустрілися на пляжі в Скадовську. Відтоді вони почали спілкуватися, а згодом і зустрічатися.
Коли почалася повномасштабна війна, Наталія була першою, кому зателефонував Анатолій. Він запропонував дівчині жити разом і спільно проходити всі випробування. Кохана погодилася.
Анатолій вступив до бригади «Лють», аби захищати країну. Саме тоді закохані вирішили, що весілля відбудеться на фронті. Військова форма та білосніжна сукня нареченої — все відбулося за фронтовими традиціями.
Читайте також: Замість Tinder – вечорниці. Як залицялися та фліртували наші предки? (ТЕСТ)
Відтепер Анатолій боронить від ворогів не тільки рідну землю, а й законну дружину.
Про проєкт
Ця історія є частиною проєкту про кохання українців під час війни «Я тебе … війна». Попри всі спроби ворога знищити нашу націю, ми не лише завзято боремося, а й продовжуємо любити і закохуватися всупереч усьому! І проєкт «Я тебе … війна» — це 100 історій про любов, які варті, аби про них почули.
Нагадаємо, українські військові врятували подружжя за допомогою дрона.
Також ШоТам розповідав, як хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті.