Суспільство
Лікар-герой із Дніпра провів 300 операцій в оточеній Азовсталі (ВІДЕО)
Знаючи, що Маріуполь уже оточили, він добровольцем полетів на Азовсталь лікувати наших захисників. Про героїчного хірурга Євгена Герасименка розповідає ШоТам.
Євген Герасименко — 61-річний хірург, який півтора місяця рятував захисників в оточеній Азовсталі. Він провів близько 300 операцій у надважких умовах, пережив полон, а тепер знову поїхав на фронт.
«Щитом Маріуполя, щитом заводу Ілліча, заводу Азовсталь стала медична служба», — Євген Герасименко, військовий хірург.
Усе своє життя Євген Герасименко віддав медицині. Лікував людей в Афганістані, Сьєрра-Леоне та колишній Югославії. А потім обіймав посаду провідного хірурга медичного центру Східного регіону.
2016 року Євген за віком залишив посаду, але продовжив працювати як лікар-хірург. Початок повномасштабної війни застав його на чергуванні.
Коли окупанти оточили Маріуполь, у березні, не вагаючись, погодився летіти до наших хлопців. Досвідчений лікар очолив групу медиків і вирушив у дорогу.
«Прибули до аеродрому нашого і звідти близько 3-ї години ночі ми вирушили гелікоптерами до Азовсталі», — Євген Герасименко, військовий хірург.
Аби лишитися непоміченими, летіли небезпечно низько — всього за 10 метрів над землею. Далі був темний бункер і жахливі умови роботи: Євген потрапив на Азовсталь.
Ворог несамовито намагався знищити українців, які боронили завод. А Євген відповідав на їхні обстріли своєю зброєю: скальпелем та лікуванням бійців.
Дивіться відео: Як командир 92 бригади ім. Івана Сірка захищає Харків від окупантів
За 50 днів роботи в бункері наші медики врятували більше тисячі життів.
«Були такі багатообласні поранення, які поєднували і поранення грудної клітини, і поранення живота, і тазу, і верхніх, і нижніх кінцівок», — Євген Герасименко, військовий хірург.
Коли ж наші герої, виконавши наказ, припинили оборону, Євген виходив до росіян одним із останніх. Опинившись в Оленівці, він та ще 650 полонених перебували в бараку на 150 осіб.
Спали на цементній підлозі, харчувалися вкрай погано та вже поховали всі мрії про звільнення. Аж раптом 20 вересня стався обмін. Євген потрапив до однієї групи з командуванням Азову.
Схудлий, знесилений, але вільний: героїчний лікар повернувся додому.
«Пройшов курс реабілітаційного лікування. Готовий до виконання бойових завдань за призначенням», — Євген Герасименко, військовий хірург.
Євген продовжує нести службу та рятувати захисників України.
Нагадаємо, у Києві створили мурал на підтримку полонених захисників «Азовсталі».
Раніше ми розповідали, що вийшов трейлер документального фільму «Сталеві птахи» про подвиг українських пілотів.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі