Суспільство
Київський дизайнер створив шрифт для назви станції метро «Звіринецька» (ФОТО)
Київський дизайнер Богдан Гдаль показав один із варіантів шрифту нової назви станції метро «Дружби народів», яку Київрада перейменувала на «Звіринецьку».
Про це Гдаль написав у своєму фейсбуці.
Перший варіант шрифту дизайнер створив, надихнувшись літерами Сашка Ком’яхова, які той робив на основі написів Трапезної церкви Києво-Печерської Лаври.
«Звісно, чистої в’язі тут не вийде, бо вона буде нечитабельною, але самі літери цікаві. Хоча, поки що вони не відчуваються як остаточний варіант. Ще я хотів би, щоб своє бачення запропонувала Наталія Ком’яхова. Бо вона в цій темі дуже крута», – написав Гдаль.
Зазначимо, не перший шрифт, створений дизайнером для станцій столичного метрополітену. Зокрема раніше Гдаль презентував свої варіанти для станції «Площа Українських Героїв» (колишня Площа Льва Толстого).
Читайте також: «Ми – русофоби, які пропагують українську культуру». Як перетворити книгарню на успішний бізнес? Кейс київського закладу «Сенс»
Хто такий Богдан Гдаль
Гдаль народився в 1982 році у Києві. З 1999 до 2004 року навчався в Національному педагогічному університеті на політолога. Опісля працював в пресі як кореспондент (газета «Слово Просвіти», «5 канал», «24 канал»). Протягом цього часу зацікавився дизайном, фотографією.
Із 2007 року з невеликою перервою на роботу на «Громадському телебаченні» (2015 рік) киянин займався здебільшого створенням веб-сторінок. Згодом на передній план почали інші підвиди творчої роботи, зокрема створення логотипів, брендів компаній, малювання на стінах, створення шрифтів.
«Я сповідую принцип, що створення «культурних» проектів – це також політика. І через якісні позивні проекти ми змінюємо сприйняття дійсності у людей, додаємо гармонії і надії в їхнє життя. Тому я жорстко не прив’язуюся до якихось напрямків», – розповідає сам Гдаль.
Нагадаємо, у Києві 18 травня перейменували 26 міських об’єктів, зокрема три станції метро.
Окрім того, у Києві радянський герб на монументі «Батьківщина-Мати» замінять на тризуб.
Фото: facebook.com/viterzbayraku.
Суспільство
- від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
- від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.
Коментарі
Суспільство
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik.
Коментарі