Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Київський «Будинок з комахами» внесли до Держреєстру пам’яток

Опубліковано

У Києві «Будинок з комахами» внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

«МКІП внесло “будинок з комахами” Марії Станіславської в Києві до Держреєстру нерухомих пам’яток України», – йдеться в повідомленні.

У Міністерстві додали, що КМВА було доручено проінформувати власника пам’ятки культурної спадщини про занесення пам’ятки до Державного реєстру, а також протягом 2023 року забезпечити приведення облікової документації на пам’ятку у відповідність.

Читайте також: Не все залежить від іноземних вкладень, або Чому ми не помічаємо своїх інвесторів

Довідка

«Будинок з комахами» – історичний будинок в Києві на Володимирській вулиці, 93, збудований у 1893 році. Він має охоронний статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Особливість інтер’єру будинку – плафон сходової клітки, який оздоблений ліпними зображеннями рослин і комах, серед яких – гігантські мухи.

Активіст Дмитро Перов 13 квітня 2023 року повідомив, що цей будинок вирішили знести. Він зазначив, що у 2021 році Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс будинок до Переліку пам’яток м. Києва за Голосіївським районом. Відомо, що у 2022 році Окружний адміністративний суд міста Києва позбавив будинок цього статусу, однак рішення у справі 640/22099/21 так і не набрало чинності.

Згодом на повідомлення відреагували на сторінці Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації. Там закликали припинити будь-які роботи на об’єкті.

Нагадаємо, київські активісти разом із комунальниками привели до ладу пам’ятку архітектури – 120-річну садибу Баккалинського.

Також ми повідомляли, що у Києві облаштовують громадський простір у памʼятці архітектури «Будинок з комахами».

Фото: з відкритих джерел

Суспільство

ГУР та МЗС евакуювали останню українку з дітьми із табору в Сирії

Опубліковано

Українська розвідка спільно з Міністерством закордонних справ успішно провели складну евакуаційну операцію із сирійського табору Родж. Завдяки цьому вдалося повернути останню громадянку України, яка перебувала там понад шість років, та її двох дітей.

Про це повідомили в ГУР.

Жінка перебувала в таборі фактично як полонянка в непридатних для життя умовах. Зараз врятована українка разом із дітьми вже перебуває на території України, де її зустріли рідні.

Табір Родж відомий тим, що там опинилися українські жінки, зокрема з Криму, які колись виїхали до Сирії в пошуках кращого життя, але потрапили в складні життєві обставини. За весь період евакуацій в Україну повернули 14 жінок та 41 дитину — усіх, хто висловив бажання на евакуацію.

«Громадянки, яких вдалось успішно евакуювати з сирійського табору, здебільшого виказують жаль, що колись вирішили покинути рідну Україну», — написали в ГУР.

Читайте також: Після переслідувань і тортур 25-річний Денис із Енергодара зміг вибратися з окупації

Нагадаємо, що українську вчительку врятували з окупації після чотирьох років полону: спецоперація ГУР.

Фото: фейсбук-сторінка ГУР

Читати далі

Суспільство

Добро в дії: як пост в тіктоці допоміг маленькому видавництву знайти читачів на «Книжковій країні»

Опубліковано

Фестиваль «Книжкова країна» на ВДНГ у Києві цьогоріч зібрав понад 72 тисячі читачів. Коли біля стендів великих книгарень стояли черги, до стенду пана Юрія з невеликого видавництва «Сітон» підходили дуже рідко. Чоловік радів кожному гостю та допомагав читачам знайти свої книги. 

Серед покупців була й піарниця видавництва «Ранок» Богдана Богельська. Вона поширила в тіктоці публікацію про Юрія Ковальського, яку за ніч переглянули більше 30 тисяч користувачів. Уже наступного дня коло «Сітону» були люди.

Камерне видавництво ентузіастів

Включно з головним редактором Юрієм у «Сітоні» працюють троє людей. Чоловік жартує, що в невеликому видавництві він може бути й вантажником, і водієм, а директор веде бухгалтерію та не виділяє для себе окремої зарплати. Коректорів і верстальників у штаті немає — їх запрошують попрацювати за угодою. 

За словами Юрія, видавництво створювали на ентузіазмі у 2011 році, й тоді засновник починав цей бізнес як хобі. Сам редактор прийшов у «Сітон» в кризовий період ковіду — на той момент видавництво взяло паузу.

В одному накладі «Сітон» випускає щонайбільше тисячу примірників. Низькі ціни Ковальський пояснює невеликою кількістю працівників та любов’ю до своєї справи:

«У нас маленькі зарплати, але завдяки цьому книжки недорогі. Хочемо їх випускати більше, а для цього потрібно швидше продавати. Якщо ж книжка буде дешевшою, це зробити легше». 

Керівник редакції говорить, що для їхнього видавництва важливо знаходити хороших авторів. Наприклад, нещодавно відкриттям стала режисерка Національного театру імені Івана Франка Ліана Михайлова. Тираж її оповідання швидко знайшов свого читача, тому твір не змогли представити на «Книжковій країні». 

«Письменників, які стали майже сучасними класиками, не друкуємо — ми як правило відкриваємо нові імена, намагаємося відкривати. Цікаво працювати з молодими авторами. Сподіваюся, що частіше ми вгадуємо, хто пише добре, а потім буде робити це ще краще».

Головний редактор пригадує, як одна читачка зауважила, що з продуманим маркетингом книга їхнього видавництва могла б стати геніальною.

«Рекламувати ми не вміємо, тому вдячні Богдані за цю допомогу. Як редактор можу сказати, що ще й пише вона дуже добре». 

Фото з посту Богдани у тіктоці

Юрій та Богдана обмінялися контактами, а піарниця навіть обіцяла проконсультувати видавництво щодо продажів.

Не конкуренція, а партнерство 

Богдана Богельська розповіла, що на фестивалі не лише виконувала роботу для свого видавництва, а й була зацікавленою читачкою. Увагу піарниці привернув скромний стенд пана Юрія: 

«Я захотіла підтримати його й підійшла, поцікавилась асортиментом. Він не намагався мені щось продати. Як піарниця, навчена швидко ловити сенси, я відразу відчула, що розмова не рекламна, а натхненна: він захоплено ділився історіями написання, цікавинками з біографій авторів. Юрій просто ніби дихав цими книгами. Саме це мене спонукало купити в нього книжку».

Богдана придбала книгу для своєї доньки, а Юрій подарував ще одну для читачки-мами. «Ну хто ще так робить на «Книжковій країні», коли продажі очевидно не йдуть?» — поділилася подивом Богдана.  

Далі вона зробила фото для допису, в якому розповіла про роботу Юрія та його колег. Піарниця планувала поширити пост серед друзів, але вже наступного ранку в нього було понад 30 тисяч переглядів. Юрій каже, що в останній день фестивалю до нього прийшло в чотири рази більше читачів, ніж зазвичай. 

Після успіху в тіктоці Богдана ще раз зустрілася з Юрієм, аби записати коментар читачам, які відгукнулися. Для тих, хто не зміг побувати на фестивалі, книги обіцяли відправити «Новою поштою». І тут не обійшлося без щедрості видавців — разом із замовленими примірниками вони клали одну книгу в подарунок. Юрій пояснив, що так хотіли частково компенсувати кошти за доставку. 

Богдана вважає, що всі видавництва мають одну глобальну місію — популяризацію читання. У Threads вона підсумувала, що загалом ця історія про підтримку невеликих ініціатив — видавництв, авторів, бізнесів, ідей:

«Ми повинні частіше звертати увагу на маленькі видавництва та навіть самвидав, бо часто там ховаються отакі скарби, які просто не знають усіх способів заявити про себе або ж не мають належних ресурсів. Сподіваюся, ця історія надихне читачів на те, щоб давати шанс усім, хто живе своєю справою, — а це як великі, так і маленькі команди».

Богдана планує завантажити книжки видавництва у власний телеграм-канал, аби підтримувати «Сітон» і надалі.

Фото надала Богдана Богельська

Читати далі

Суспільство

UAnimals презентували нову колекцію, присвячену зникненню дельфінів (ФОТО)

Опубліковано

29 квітня благодійний бренд Animalism by UAnimals представив капсульну колекцію «ТІНІ ХВИЛЬ», присвячену проблемі зникнення дельфінів під час війни.

Про це повідомили в UAnimals.

Про нову колекцію

«Колекція називається “ТІНІ ХВИЛЬ”, адже дельфіни гинуть та фактично зникають з різних причин – зокрема й через війну. Коректної статистики про це до закінчення бойових дій, за словами науковців, немає та не може бути. Але якщо не зупинити екоцид, з часом дельфіни можуть стати тінями хвиль майже у буквальному сенсі», — зазначила керівниця Animalism Анастасія Юрко.

До нової лінійки увійшли: оверсайз футболка із зображенням звукової доріжки голосу дельфіна, лонгслів із силуетами зникаючих дельфінів, хустка, металевий кулон-жетон, шкарпетки та гольфи з принтами дельфінів, а також чашка, на якій дельфіни проявляються при нагріванні.

Зараз на дельфінів впливають численні фактори: пуски ракет із надводних і підводних суден, забруднення моря паливом, хімічні отруєння, акустичні травми від російських радарів. Крім того, через втечу риб у безпечніші зони дельфіни змушені слідувати за ними і можуть гинути у рибальських сітках.

Щоб привернути увагу до проблеми, до презентації колекції долучилися актори «Молодого театру» Ілля Чопоров і Дар’я Грачова. У проморолику вони передають емоції та атмосферу моря під час війни.

Читайте також: Поблизу «Вернадського» українці вперше зняли з дрона антарктичного смугача (ВІДЕО)

@animalism.shop

Animalism by UAnimals запустив капсульну колекцію «ТІНІ ХВИЛЬ» — про зникнення дельфінів під час війни. Дякуємо акторам «Молодого театру» @Ілля Чопоров та Дарʼї Грачовій за участь у презентації колекції. Шукайте капсульну колекцію «ТІНІ ХВИЛЬ» за посиланням у шапці профілю. Увесь прибуток бренду йде в громадську організацію @UAnimals .

♬ оригінальний звук – animalism

Довідка

Бренд Animalism by UAnimals створили для того, щоб розповідати про вразливість природи та підтримувати тварин України, які постраждали від війни. Всі речі виготовляють локальні виробники, а прибуток від продажу колекції «ТІНІ ХВИЛЬ» спрямують на допомогу тваринам через громадську організацію UAnimals.

Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.

За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.

Нагадаємо, що «МУР» та Animalism випустили благодійний дроп для допомоги тваринам (ВІДЕО).

Також ми писали, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.

Фото: UAnimals

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо1 тиждень тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство2 тижні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура2 тижні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...