Технології
Київська компанія презентувала нову розробку для української артилерії (ФОТО)
Київська компанія “Укрспецтехніка” розробила малогабаритні контрбатарейні радари та їх імітатори, що можуть суттєво покращити спроможність та ефективність артилерії ЗСУ в контрбатарейній боротьбі. Про це повідомляє defence-ua.com.
Як зазначається, минулого року київська компанія вперше представила РЛС “Бісквіт – КБ”, що призначена для ведення радіолокаційної розвідки позицій мінометів, ракетних систем залпового вогню, великокаліберної артилерії, автоматизованої видачі радіолокаційної інформації по каналах зв’язку на перспективні комплекси засобів автоматизації та автоматизовані командні пункти.
Читайте також: Новий український ударний безпілотник показали в деталях (ВІДЕО)
Технічні характеристики
Український контрбатарейний радар виконаний на базі цифрової активної фазованої антенної решітки (ФАР) та має невеликі розміри (вага – 80 кг), що дає можливість його встановлення на бронетехніку, автомобілі або стаціонарно. При цьому РЛС від “Укрспецтехніки” (за даними виробника) здатна виявляти вогонь зі 120 мм мінометів на відстані до 15 км, а постріли з великокаліберних артилерійських систем (152/155 мм) та РСЗВ на відстані до 20 км.
“Бісквіт – КБ”, який був вперше публічно представлений на виставці “Зброя та безпека-2019”, за своїми характеристиками є аналогом відомих американських радарів AN/TPQ-48, які перебувають на озброєнні ЗСУ й добре зарекомендували себе в ході бойових дій за російськими окупаціними військами на Донбасі. Однак, на відміну від американських радарів, в яких перед постачанням в Україну “обрізали” функцію коригування вогню артилерії, у “Бісквіті” програмне забезпечення своє, і ефективність бойового застосування може бути значно вищою.
Основне призначення
За словами вітчизняних зброярів, їх розробка не має аналогів на пострадянському просторі (зокрема не мають таких систем й окупаційні російські війська на Донбасі), а також не поступається, а за рядом параметрів перевершує закордонні контрбатарейні РЛС. Потреба Збройних сил України в подібних системах становить десятки одиниць.
Окрім самої РЛС, ХК “Укрспецтехніка” створює й імітатори подібних радарів. Виявити контрбатарейну РЛС досить легко (по випромінюванню під час сканування), і за допомогою імітатора, що працює в тому ж діапазоні, можна заплутати противника, не дозволивши йому визначити місце роботи справжнього радара.
Усі фото: defence-ua.com
Технології
Як змінити мову Geminі
- Відкрити на пристрої застосунок Google.
- Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
- Оберіть українську мову.
Коментарі