Технології
Кияни створили стартап і виготовляють повербанки для ЗСУ з використаних е-цигарок
Пʼятеро киян з початку повномасштабного вторгнення організували свій стартап на допомогу ЗСУ.
Про це пише Вечірній Київ.
Команда вже шостий місяць складає повербанки, живильним елементом яких є використані електронні сигарети. Ці гаджети безкоштовно передають військовим. Загалом команда уже відправила на фронт 471 повербанк різної потужності.
Як виникла ідея?
З початку широкомасштабної війни кияни переїхала на захід України. У Карпатах вони стежили за новинами, допомагали кіберфронту, донатили на ЗСУ, але цього здавалося.
Військові розповідали, що дуже потрібні повербанки, які тоді розкупили в магазинах і ціни на них підскочили у рази. Тоді волонтери закупили всі комплектуючі і почали складати повербанки самотужки.
Читайте також: «План народився просто в дорозі». Як компанія «ТАНА» з Луганщини евакуювала не лише виробництво, а й всю команду
Про повербанк із використаних акумуляторів
Натхненником нового проєкту став Іван Волинець. Він розповідає, що повербанк із використаних акумуляторів не перший його винахід. Раніше він створював прототипи приладів нічного бачення для військових.
Після різних експериментів з корпусами, «футляром» для повербанку стала звичайна каналізаційна труба, яку нарізають залежно від потрібної потужності повербанків.
Читайте також: Даруємо оргазми та підтримуємо ЗСУ. Львівська секс-крамниця Hotmamas задонатила на армію вже понад 300 тис. грн
Кришки-заглушки для неї закуповують у будівельних магазинах, а от кришку у якій є спеціальні роз’єми під зарядку для рацій почали друкувати на 3-Д принтері, бо таких на ринку не було.
«Привезли в евакуацію найцінніше — 3-Д принтер. І він дуже став нам у пригоді», — розповідає Іван.
На начинку для перших повербанків вистачило своїх запасів електронних сигарет. А потім завдяки соцмережам люди почали надсилати свої використані е-цигарки.
Процес складання акумуляторів пішов значно швидше, коли у команди з’явилася група підтримки — місцеві, студенти з Ірпеня та підлітки, які фактично щодня приходили і допомагали розкручувати та сортувати елементи сигарет.
В «асортименті» команди є повербанки двох видів. Менші — на 17 тисяч мАмпер/год та більші — на 34-тис. мАмпер/год. Їхньою особливістю стало те, що вони обладнані гніздом для підзарядки рацій — і це виявилося знахідкою для військових.
Читайте також: «Важливо виглядати гарно, щоб жити далі». Волонтерка-стилістка з Харкова одягає переселенців по всій Україні
Друзі перебували на Заході України до кінця весни, а потім повернулися у Київ. Питання чи продовжувати працювати навіть не стояло — потреба у гаджетах не зменшилася.
Через впізнаваність проєкту у соціальних мережах почали звертатися дедалі більше військових та волонтерів.
Перспективи стартапу
Нині команда налагоджує виробництво нових і набагато потужніших заряджувальних пристроїв, що мають орієнтовно 125 тисяч мАмпер/год.
Вони мають 2 «фірмові» роз’єми для рацій, а також ним можна підзарядити ноутбук та одразу 5 мобільних телефонів. Через інвертор до цього повербанку можна підключити будь-який інструмент, що працює на електриці, поки в межах 1 кв. Для військових це дуже важливо, бо не всюди є можливість використовувати генератори, оскільки вони досить гучні.
Друзі впевнені, що навіть після війни такі прилади будуть потрібні у побуті. А також команда розуміє, що сьогодні чимало електронних цигарок просто викидають у сміття, а потім вони потрапляють на полігони, отруюючи землю. Саме тому вже ведуться перемовини про збір цигарок у різних великих та малих бізнесах України.
Нагадаємо, 15-річний львів’янин виготовив для військових універсальний генератор.
Також ШоТам повідомляв раніше, як в Україні створили дронарню, де звичайні БПЛА переробляють на бойові.
Фото: vechirniy.kyiv.ua.
Коментарі