Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Кияни створили стартап і виготовляють повербанки для ЗСУ з використаних е-цигарок

Опубліковано

Пʼятеро киян з початку повномасштабного вторгнення організували свій стартап на допомогу ЗСУ.

Про це пише Вечірній Київ.

Команда вже шостий місяць складає повербанки, живильним елементом яких є використані електронні сигарети. Ці гаджети безкоштовно передають військовим. Загалом команда уже відправила на фронт 471 повербанк різної потужності.

Як виникла ідея?

З початку широкомасштабної війни кияни переїхала на захід України. У Карпатах вони стежили за новинами, допомагали кіберфронту, донатили на ЗСУ, але цього здавалося.

Військові розповідали, що дуже потрібні повербанки, які тоді розкупили в магазинах і ціни на них підскочили у рази. Тоді волонтери закупили всі комплектуючі і почали складати повербанки самотужки.

Читайте також: «План народився просто в дорозі». Як компанія «ТАНА» з Луганщини евакуювала не лише виробництво, а й всю команду

Про повербанк із використаних акумуляторів

Натхненником нового проєкту став Іван Волинець. Він розповідає, що повербанк із використаних акумуляторів не перший його винахід. Раніше він створював прототипи приладів нічного бачення для військових.

Після різних експериментів з корпусами, «футляром» для повербанку стала звичайна каналізаційна труба, яку нарізають залежно від потрібної потужності повербанків.

Читайте також: Даруємо оргазми та підтримуємо ЗСУ. Львівська секс-крамниця Hotmamas задонатила на армію вже понад 300 тис. грн

Кришки-заглушки для неї закуповують у будівельних магазинах, а от кришку у якій є спеціальні роз’єми під зарядку для рацій почали друкувати на 3-Д принтері, бо таких на ринку не було.

«Привезли в евакуацію найцінніше — 3-Д принтер. І він дуже став нам у пригоді», — розповідає Іван.

На начинку для перших повербанків вистачило своїх запасів електронних сигарет. А потім завдяки соцмережам люди почали надсилати свої використані е-цигарки.

Процес складання акумуляторів пішов значно швидше, коли у команди з’явилася група підтримки — місцеві, студенти з Ірпеня та підлітки, які фактично щодня приходили і допомагали розкручувати та сортувати елементи сигарет.

В «асортименті» команди є повербанки двох видів. Менші — на 17 тисяч мАмпер/год та більші — на 34-тис. мАмпер/год. Їхньою особливістю стало те, що вони обладнані гніздом для підзарядки рацій — і це виявилося знахідкою для військових.

Читайте також: «Важливо виглядати гарно, щоб жити далі». Волонтерка-стилістка з Харкова одягає переселенців по всій Україні

Друзі перебували на Заході України до кінця весни, а потім повернулися у Київ. Питання чи продовжувати працювати навіть не стояло — потреба у гаджетах не зменшилася.

Через впізнаваність проєкту у соціальних мережах почали звертатися дедалі більше військових та волонтерів.

Перспективи стартапу

Нині команда налагоджує виробництво нових і набагато потужніших заряджувальних пристроїв, що мають орієнтовно 125 тисяч мАмпер/год.

Вони мають 2 «фірмові» роз’єми для рацій, а також ним можна підзарядити ноутбук та одразу 5 мобільних телефонів. Через інвертор до цього повербанку можна підключити будь-який інструмент, що працює на електриці, поки в межах 1 кв. Для військових це дуже важливо, бо не всюди є можливість використовувати генератори, оскільки вони досить гучні.

Друзі впевнені, що навіть після війни такі прилади будуть потрібні у побуті. А також команда розуміє, що сьогодні чимало електронних цигарок просто викидають у сміття, а потім вони потрапляють на полігони, отруюючи землю. Саме тому вже ведуться перемовини про збір цигарок у різних великих та малих бізнесах України.

Нагадаємо, 15-річний львів’янин виготовив для військових універсальний генератор.

Також ШоТам повідомляв раніше, як в Україні створили дронарню, де звичайні БПЛА переробляють на бойові.

Фото: vechirniy.kyiv.ua.

Коментарі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Опубліковано

Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.

Про це повідомляє dev.ua.

Що таке VIRSHI?

Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.

«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Як це працює?

Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.

Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура16 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...