

Економіка і бізнес
Киянка заснувала стартап із виробництва безглютенових хліба і солодощів
Киянка Олена Тронько створила виробництво «глютен фрі» для людей, хворих на діабет, пише seeds.org.ua.
Зазначається, що в Україні зареєстровані лише два «безглютенові» виробництва, що працюють, і ті виготовляють борошно, а не готовий продукт.
Відсутність необхідного харчування тягне за собою певні обмеження для людей в харчуванні: діти не можуть поїхати в санаторій або літнього табору, вагітні жінки — лягти до пологового будинку. Навіть у школах і лікарнях відсутнє спеціальне безглютенове харчування.
Ідея створення виробництва «глютен фрі» хліба й солодощів з’явилась в Олени після того, як її донька, якій діагностували діабет, сказала: «Мамо, я не хочу жити в цій країні — мені тут нічого їсти». Замість того, щоб змінювати країну проживання, Олена вирішила змінювати країну, в якій живе.
Разом із партнерами жінка організувала ініціативу під назвою «Джонатан Лівінгстон — безглютенова пекарня». Творці позиціюють себе як соціальний стартап із розробленим бізнес-планом і лінійкою продукції. У пекарні виготовлятимуть безглютеновий хліб і солодощі.
«Джонатан Лівінгстон — ім’я головного героя в оповіданні американського письменника Річарда Баха. Нам близькі за духом цілі, які ставив перед собою Джонатан: він розірвав усі шаблони й стереотипи у своєму суспільстві, а завдяки своїй працелюбності та наполегливості досяг мети. Ми хочемо спростувати стереотипи, які вкоренились у нашому суспільстві, довести, що діти й підлітки з інвалідністю також талановиті, неординарні, а головне — повноцінні, як і всі інші. Просто їм треба допомогти», — розповіла засновниця ініціативи.
Уся випічка й кондитерські вироби в пекарні будуть адаптовані під потреби дітей і дорослих із цукровим діабетом та харчовими алергіями. Для цього в кав’ярні буде працювати меню-конструктор, завдяки якому одну й ту саму страву можна буде зібрати з різних інгредієнтів з урахуванням індивідуальних потреб кожного гостя.
Читайте також: Печиво замість знижок та інтер’єр із відходів. Як працює вінницька екокав’ярня PicNic
«Це не буде класична пекарня. Ми плануємо відкрити кав’ярню нового покоління з мініпекарнею та інклюзивним простором, комфортним для людей із будь-якими обмеженнями — в їжі або в пересуванні. Також у кав’ярні буде окрема локація для грудного вигодування дітей, вимірювання тиску й рівня цукру в крові, з можливістю безпечного проведення інсулінотерапії для компенсації спожитих вуглеводів», — зауважила пані Олена.
На даний час стартап знаходиться в пошуку інвесторів.
«Через коронакризу запуск виробництва й пошук приміщення було відкладено. Однак ми використали цей час із користю: створили аккаунт для спілкування з нашою цільовою аудиторією, відвідали курси з ведення соціального бізнесу, розробили спеціальне меню, у якому є хліб без глютену, бургери, піца, мафіни й навіть брауні», — зазначила авторка ідеї.
Першим продуктом, запущеним у виробництво, за словами організаторів, стане хліб.
Нагадаємо, двоє хлопців-атовців створили молочну ферму.
Як ми повідомляли раніше, виробників овочів і фруктів запрошують до проєкту USAID «Безпечність харчових продуктів».
Головне фото: ogorodniki.news.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay