Економіка і бізнес
Киянка заснувала стартап із виробництва безглютенових хліба і солодощів
Киянка Олена Тронько створила виробництво «глютен фрі» для людей, хворих на діабет, пише seeds.org.ua.
Зазначається, що в Україні зареєстровані лише два «безглютенові» виробництва, що працюють, і ті виготовляють борошно, а не готовий продукт.
Відсутність необхідного харчування тягне за собою певні обмеження для людей в харчуванні: діти не можуть поїхати в санаторій або літнього табору, вагітні жінки — лягти до пологового будинку. Навіть у школах і лікарнях відсутнє спеціальне безглютенове харчування.
Ідея створення виробництва «глютен фрі» хліба й солодощів з’явилась в Олени після того, як її донька, якій діагностували діабет, сказала: «Мамо, я не хочу жити в цій країні — мені тут нічого їсти». Замість того, щоб змінювати країну проживання, Олена вирішила змінювати країну, в якій живе.
Разом із партнерами жінка організувала ініціативу під назвою «Джонатан Лівінгстон — безглютенова пекарня». Творці позиціюють себе як соціальний стартап із розробленим бізнес-планом і лінійкою продукції. У пекарні виготовлятимуть безглютеновий хліб і солодощі.
«Джонатан Лівінгстон — ім’я головного героя в оповіданні американського письменника Річарда Баха. Нам близькі за духом цілі, які ставив перед собою Джонатан: він розірвав усі шаблони й стереотипи у своєму суспільстві, а завдяки своїй працелюбності та наполегливості досяг мети. Ми хочемо спростувати стереотипи, які вкоренились у нашому суспільстві, довести, що діти й підлітки з інвалідністю також талановиті, неординарні, а головне — повноцінні, як і всі інші. Просто їм треба допомогти», — розповіла засновниця ініціативи.
Уся випічка й кондитерські вироби в пекарні будуть адаптовані під потреби дітей і дорослих із цукровим діабетом та харчовими алергіями. Для цього в кав’ярні буде працювати меню-конструктор, завдяки якому одну й ту саму страву можна буде зібрати з різних інгредієнтів з урахуванням індивідуальних потреб кожного гостя.
Читайте також: Печиво замість знижок та інтер’єр із відходів. Як працює вінницька екокав’ярня PicNic
«Це не буде класична пекарня. Ми плануємо відкрити кав’ярню нового покоління з мініпекарнею та інклюзивним простором, комфортним для людей із будь-якими обмеженнями — в їжі або в пересуванні. Також у кав’ярні буде окрема локація для грудного вигодування дітей, вимірювання тиску й рівня цукру в крові, з можливістю безпечного проведення інсулінотерапії для компенсації спожитих вуглеводів», — зауважила пані Олена.
На даний час стартап знаходиться в пошуку інвесторів.
«Через коронакризу запуск виробництва й пошук приміщення було відкладено. Однак ми використали цей час із користю: створили аккаунт для спілкування з нашою цільовою аудиторією, відвідали курси з ведення соціального бізнесу, розробили спеціальне меню, у якому є хліб без глютену, бургери, піца, мафіни й навіть брауні», — зазначила авторка ідеї.
Першим продуктом, запущеним у виробництво, за словами організаторів, стане хліб.
Нагадаємо, двоє хлопців-атовців створили молочну ферму.
Як ми повідомляли раніше, виробників овочів і фруктів запрошують до проєкту USAID «Безпечність харчових продуктів».
Головне фото: ogorodniki.news.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі