Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Виробників овочів і фруктів запрошують до проєкту USAID «Безпечність харчових продуктів»

Опубліковано

 

Проєкт USAID з аграрного і сільського розвитку (USAID АГРО), спільно з Українською плодоовочевою асоціацією (УПОА), започатковують програму «Безпечність харчових продуктів».

Про це пише agri-gator.com.ua.

Участь у Програмі можуть взяти мікро-, малі та середні підприємства (ММСП)-виробники плодоовочевої та м’ясо-молочної продукції, свійської птиці, кондитерських виробів та крафтових продуктів, а також підприємства, що працюють в сегменті аквакультури.

 

Мета програми

Метою програми є надання допомоги щодо впровадження вимог міжнародних стандартів стосовно систем управління безпечністю харчових продуктів, які базуються на принципах НАССР. За умовами програми, підприємства зможуть отримати 50%-ву компенсацію за отримання консультативних послуг щодо запровадження вищевказаних стандартів.  Детальніше про умови участі у програмі – читайте на AgriGator.

Як зазначає директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва, термін дії програми розрахований на наступні 1,5 роки. Вона охопить 100 ММСП в усіх регіонах України.

Умови програми

Згідно з умовами Програми, загальний бюджет якої становить 7 млн грн, послуги щодо отримання міжнародного стандарту:

  • ISO 22000 зможуть отримати 60 підприємств,
  • стандарту FSSC 22000 – 20 підприємств,
  • IFS – 5 підприємств,
  • BRC – 5 підприємств.

Крім того, 10 підприємств зможуть отримати послуги із стандартизації  GLOBALG.A.P.

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь у Програмі, зацікавлене підприємство заповнює та подає на адресу адміністратора Програми – УПОА чи компанії «Органік Стандарт» – відповідну форму, яка буде надана проєктом USAID з аграрного і сільського розвитку .

З питань впровадження стандарту ISO 22000 потрібно звертатися до адміністратора програми від УПОА Альони Гудзовської (тел. +38(093) 430 6981, e–mail: foodsafety.agro@gmail.com). 

Читайте такожЯк молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka

З питань впровадження стандартів FSSC 22000, IFS, BRC та GLOBALG.A.P. треба звертатися до фахівця компанії «Органік Стандарт» Максима Чемериса (тел. +38 (067) 230 0490, e-mail:  foodsafety@organicstandard.ua).

Адміністратор підписує договори з визначеними консультантами, щоб встановити параметри їх роботи щодо впровадження міжнародних систем управління безпечністю харчових продуктів у рамках Програми.  Договори мають містити інформацію про найменування стандартів, фіксовану суму плати за послуги консультанта, графік звітності з переліком необхідних документів.

Підприємство обирає консультанта та підписує з ним договір на надання послуг щодо впровадження системи безпечності харчових продуктів. При цьому підприємство протягом дії договору співпрацює з консультантом та самостійно оплачує його послуги.

Консультант подає проміжні звіти Адміністратору згідно графіку виконання робіт, визначеного у договорі між консультантом та підприємством, із зазначенням назви етапу та статусу виконання (виконано/не виконано/в процесі). Консультант повинен також подати Адміністратору заключний звіт про завершення робіт про впровадження міжнародних систем управління безпечністю харчових продуктів та копії документів про оплату послуг консультанта підприємством.

На наступному етапі Програми підприємство самостійно подає заявку на проведення сертифікації відповідним органом та проходить її після чого надає адміністратору документ, що підтверджує успішне проходження сертифікації.

Читайте такожЗ бурштином, тропічними фруктами чи травами: вісім українських виробників чаю

За умов надання усіх необхідних документів, підприємство зможе отримати 50% компенсацію за консультаційні послуги щодо сертифікації за стандартами безпечності харчових продуктів. При цьому, згідно з умовами Програми, одне підприємство може отримати лише одну компенсацію.

Нагадаємо, в Україні запустили платформу для крафтових виробників.

Як ми повідомляли раніше, ПриватБанк запустив маркетплейс українських крафтових продуктів.

Головне фото: agrotimes.ua.

Економіка

На Одещині пробурили нафтову свердловину

Опубліковано

 

У Саратському районі Одещині пробурили нафтову свердловину глибиною 2 825 метрів.

Про це пише Радіо Свобода.

Роботи тривали близько двох місяців, нині свердловина проходить етап випробувань.

 

Робота над свердловиною розпочалась у липні 2021 року.

Нині тривають її випробування. Потрібно ще кілька місяців, щоб отримати результати і зрозуміти запаси нафти.

Читайте такожСвоя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства

Аналізи покажуть не лише запаси, але також те, наскільки «важка» нафта на різних горизонтах буріння. Крім нафтових пластів, у свердловині є невелика кількість розчиненого газу.

Зазначається, що у випадку, якщо буде вирішено видобувати на Одещині нафту, проблем із інфраструктурою по доставці нафти не буде.

Нагадаємо, Україна вперше почала транспортувати британську нафту.

Як ми повідомляли раніше, на Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу.

Головне фото: golos.com.ua.

Читати далі

Економіка

Хіміки-бізнесмени: як українці створили одну з найбільших хімкомпаній Європи

Опубліковано

 

В Україні успішно функціонує одна з найбільших хімкомпаній Європи «Єнамін», яка виготовляє і продає хімічні сполуки на 500 млн гривень щороку.

Про це пише biz.liga.net

Керівник компанії Олексій Чекотило і інтерв’ю розповів, що підприємство розташоване на східній околоці Києва. Саме там мільйони складних хімічних сполук, які синтезують і модифікують, купують усі великі фармкомпанії світу.

 

Читайте такожІсторія успіху тернопільського підприємця, який у 40 років опанував нову справу (ВІДЕО)

«Ми виробляємо паливо для всієї світової фарми», – директор «Єнаміну» Олексій Чекотило.

За його словами, таке «паливо» – хороший бізнес, адже за минулий рік дохід «Єнаміну» склав понад пів мільярда.

Як працює бізнес?

Компанія займається синтезом різноманітних хімічних сполук. 90% продукції купує світова фарміндустрія, 10% – агрокомпанії та інші.

«У нас найбільша в світі бібліотека скринінгових сполук – за час існування ми синтезували близько 3 млн. Також у нас великі наробки щодо білдинг-блоків – будівельних елементів для скринінгових сполук. Останні можуть бути, наприклад, новими ліками», – каже Олексій.

Керівник компанії розповів, як працює його підприємство. Наприклад, один із замовників знаходить речовину, яка показала активність. Вони хочуть її модифікувати. У такої «базової» сполуки можуть бути токсичні властивості, низька проникність через мембрану, низька водорозчинність і багато чого іншого.

Тож фармкомпанії купують в українського підприємства чимало скринінгових сполук, щоб проводити різноманітні тести.

Як заснували компанію?

У 80-90-х роках процес винаходу та створення лікарських препаратів помітно вдосконалився завдяки появі високопродуктивного скринінгу, який дав можливість досліджувати на біологічну активність набори із тисяч речовин.

Читайте такожЯк майстриня створила бізнес на прикрасах без капіталу і бізнес-плану (ВІДЕО)

Засновник «Єнаміну» – хімік з Інституту органічної хімії НАН Андрій Толмачов. Тоді він був провідним спеціалістом у цій галузі. На початку 90-х він з колегами отримав кілька перших грантів і комерційних замовлень. Тоді заснували «Єнамін», але у формі приватного підприємця.

«У 1999 році ми почали працювати з дуже великою компанією, і їм потрібна була більш зрозуміла організаційна форма нашого підприємства. Тоді ми заснували ТОВ “Єнамін”», – розповідає Олексій.

За його словами, на підприємстві наука та комерція йдуть паралельно.

Читайте також: Збираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження

«Якби була лише комерція, то без науки конкуренти б давно нас з’їли. Якби лише наука, коштом чого б ми існували?». – впевнений керівник компанії.

За даними Contragent, дохід ТОВ «Наукове-виробниче підприємство “Єнамін”» за 2020 рік склав понад пів мільярда гривень, а прибуток – 240 млн грн.

Нагадаємо, USAID починає програму менторської підтримки підприємців зі Сходу України.

Як ми повідомляли раніше, Україна випередила Румунію, Росію та Індію у світовому рейтингу інноваційності.

Усі фото: biz.liga.net.

Читати далі

Економіка

Нова пошта отримає €13 млн від ЄБРР на масштабний логістичний проєкт

Опубліковано

 

Європейський банк реконструкції і розвитку виділить 13 млн євро кредиту українській компанії Нова пошта на проєкт будівництва нового автоматизованого терміналу сортування посилок у Дніпрі.

Про це пише news.finance.ua.

Йдеться про забезпечений корпоративний кредит із переважним правом вимоги на суму до 13 млн євро, який буде надано у вигляді мультивалютної кредитної лінії, доступної для виплати у гривнях і євро, повідомили в ЄБРР.

 

Читайте також«Ця робота змінила моє життя». Чому молодь їде в села і маленькі міста на два роки?

Проєкт з будівництва автоматизованого терміналу є частиною довгострокової стратегії зростання Нової пошти, який передбачає трансформацію її логістичної моделі для задоволення зростаючого ринкового попиту, оптимізації ланцюжка поставок і підвищення якості обслуговування клієнтів.

Загальна вартість проєкту становить 28,5 млн євро, з них 14 млн євро піде на проектування і будівництво терміналу.

Ще 11,9 млн євро піде на придбання сортувальної лінії та іншого обладнання, і ще 2,6 млн євро — на непередбачені витрати, уточнили в банку.

Нагадаємо, до кінця року «Нова пошта» створить найбільшу мережу поштоматів у Європі.

Як ми повідомляли раніше, «Нова пошта» почала доправляти товари з онлайн-магазинів Туреччини.

Головне фото: rau.ua.

Читати далі