У застосунку «Київ Цифровий» стартувало нове опитування про волонтерську діяльність і донейти, присвячене Міжнародному дню волонтерів, який відзначають 5 грудня.
Про це повідомляється в додатку «Київ Цифровий».
Киянам пропонують відповісти на сім питань, зокрема про участь у волонтерстві, частоту донейтів, пріоритетні збори, а також розповісти про випадки шахрайства під виглядом волонтерства.
Учасники також можуть висловити свою думку щодо підтримки волонтерів з боку міста, обравши серед варіантів: організація навчань, інформаційна підтримка, надання приміщень і транспорту, залучення бізнесу та міжнародної допомоги. Можливість вказати власні пропозиції також передбачена.
Опитування триватиме до 29 листопада у розділі «Електронна демократія» додатку. Міська влада прагне ефективніше підтримувати волонтерський рух, враховуючи думки мешканців.
Нагадаємо, що у столиці проведуть благодійну барахолку для студентів: збір грошей на ЗСУ.
Також ми повідомляли, що у Києві відбудеться ХІІІ Всеукраїнський форум розвитку громадянського суспільства: як потрапити.
4-й механізований батальйон Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького (ОПБр) продовжує утримувати позиції біля села МакіївкаЛуганської області. За чотири місяці підрозділ знешкодив 2000 росіян, 90% з них — ударними дронами. Зараз у батальйоні продовжують збирати на БПЛА.
Про це повідомляють представники ОПБр.
Як батальйону допомагають дрони: статистика
Аеророзвідка виявляє противника на етапах висування та підходу до позицій та завчасно завдаває ударів FPV-дронами, «Мавіками» зі скидами та важкими дронами типу «Вампір».
2000 ворожих солдатів — це еквівалентно шістьом батальйонам піхоти або одній бригаді росіян. Ось детальна статистика втрат противника за чотири місяці:
За словами командира з позивним «Суми», попри те, що свіжі сили постійно підвозять, росіяни не встигають адаптуватися:
«Окупантів посилають у бій без жодної орієнтації щодо місцевості чи ситуації на фронті. Ми неодноразово знаходили документи ліквідованих солдатів, у яких дата призову була лише на тиждень раніше», — розповів командир.
Батальйон утримує оборону біля села Макіївка Луганської області з липня 2024 року. Захисники продовжують збирати кошти на безпілотники. Підтримати їх можна за реквізитами:
Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/511kxcPkm9
Номер картки банки: 5375 4112 2128 5542
Про ОПБр
Окрема президентська бригада імені гетьмана Богдана Хмельницького (ОПБр, в/ч A0222) — механізована військова частина Сухопутних військ Збройні сили України. Бригада носить почесну назву на честь 1-го українського козацького полку імені гетьмана Богдана Хмельницького полку часів Перших визвольних змагань.
З початку широкомасштабного вторгнення росії у 2022 році Президентський полк розширився до бригади і став на захист України. Підрозділи Окремої президентської бригади залучені до оборони Києва, а також виконували завдання на найбільш відповідальних напрямках на сході: Сватівський напрямок, Харківщина, Бахмут та Соледар, Покровський, Вугледарський та Авдіївський напрямки.
Нагадаємо, що в Україні створюють національну підтримку оборонців держави.
Броварська компанія «Політехносервіс» розробила інноваційну функцію «повербанк» для тролейбусів з автономним ходом.
Про це повідомив dev.ua директор підприємства Микола Кугут.
Про розробку
Нові тролейбуси оснащені високовольтною батареєю та перетворювачем, що дозволяє заряджатися як від контактної мережі, так і від розетки на 380 V. Завдяки цьому транспортний засіб може долати до 30 кілометрів без підключення до мережі.
Ця функція дозволяє використовувати тролейбус як джерело живлення під час відключень електрики — наприклад, для забезпечення лікарень. На маршруті, коли закінчується контактна мережа, тролейбус автоматично складає струмоприймачі та переходить на батарейний хід, що одночасно дозволяє заряджати акумулятор під час руху.
Нагадаємо, що український розробник створив сервіс знайомств для людей з інвалідністю.
Уже незабаром стартує Digital State UA — платформа, яка стане єдиним центром для всіх українських ініціатив у сферах GovTech, IT та Tech на міжнародному рівні. Її мета — полегшити співпрацю з міжнародними партнерами, залучати інвестиції та зміцнити бренд України у світі.
З 2019 року Україна активно впроваджує провідні цифрові рішення, такі як Дія, Дія.City, uResidency, Дія.Бізнес, Дія.Освіта, CodeUA та інші. Тож створення єдиної платформи для об’єднання всіх цифрових проєктів стало важливим і логічним кроком.
Коментарі