Мінагрополітики запровадило новий електронний сервіс «еРослинництво» для прозорого контролю у сферах насінництва та розсадництва.
Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики.
Які дані будуть доступні
Фахівці створять електронну систему реєстрів у цій галузі. Однією зі компонентів цієї системи буде База даних сортів, яка складатиметься з таких ресурсів:
реєстру заявок;
державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні;
державного реєстру патентів на сорти рослин;
реєстру представників з питань інтелектуальної власності на сорти рослин.
Постанову про створення системи «еРослинництво» прийняв Кабмін відповідно до законів України «Про насіння і садивний матеріал», «Про охорону прав на сорти рослин».
Як вказують у відомстві, створення цього сервісу є виконанням Україною міжнародно-правових зобов’язань у сфері європейської інтеграції.
Також в електронній формі Мінагрополітики надасть такі реєстри:
Реєстр суб’єктів насінництва та розсадництва;
Реєстр аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів);
Реєстр сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал;
Реєстр органів з оцінки відповідності.
Вони необхідні для того, аби бази даних насінництва та розсадництва повноцінно функціонували.
Нагадаємо, що раніше ми писали про берегиню української квасольки: як Іванка Білоус врятувала реліквійні сорти під час війни (ВІДЕО).
З допомогою електронного підпису вже давно можна подати документи до школи, купити квитки до театру чи авторизуватися на державних порталах. Команда, що працює над КЕПом, хоче зробити його ще простішим і зручнішим, тому запускає опитування для користувачів.
Українська компанія Uklon може додати до свого застосунка новий сервіс — автобусні перевезення.
Про це в інтерв’ю Forbes розповів співзасновник компанії Сергій Смусь.
Як працюватиме сервіс
Новий формат планують реалізувати як маркетплейс, який об’єднає автобусних перевізників. За словами Смуся, пасажири зможуть обирати перевізників за рейтингами та відгуками інших користувачів, що зробить подорожі зручнішими та надійнішими.
На початку Uklon зосередиться на найпопулярніших маршрутах. Серед закордонних напрямків особливу увагу приділили Польщі, з якої планують почати. З часом компанія розширить перелік напрямків як в Україні, так і за її межами.
Нагадаємо, що український стартап створює кабінет для психологів, щоб оцінювати ментальний стан військових.
На платформі Anima створюють спеціальний кабінет для військових психологів. Завдяки новітній технології фахівці зможуть оцінювати рівень тривожності, депресії та стресостійкості людини. Стартап започаткували підприємець Роман Гавриш та нейробіолог Сергій Данилов.
Про це повідомили творці платформи.
Як працює технологія
На платформі створили спеціальний трекер, який під час проходження тесту відстежує рух очей. Тест можна пройти онлайн з використанням камери.
Під час тестування військовим демонструють два типи зображень:
нейтральні (пейзажі, тварини, міські види);
тригерні (окопи, поранення, зруйновані міста, понівечені тіла тощо).
Платформа зможе визначити, чи уникає людина погляду на загрозу або зосереджується на ній. Програмне забезпечення аналізуватиме, як людина реагує на кожен тип зображення.
Результати тестів на платформі
Усі результати військових кодуються та зберігаються в кабінеті терапевта. Anima не зберігає дані та не записує відео чи зображення під час проходження тесту. Також під час реєстрації військові можуть використовувати тільки своє псевдо.
«Тепер у терапевтів з’явиться можливість вести облік підопічних, призначати зустрічі/сесії, проводити скринінги й опитування та зберігати історію стану. Також додасться можливість використовувати ШІ-асистента, спеціально натренованого на психологічних даних, для допомоги у визначенні стану підопічного, складанні плану лікування та супервізії»‚ — написали розробники.
«На фронті важливо відрізнити природну реакцію на сильний стрес від справжнього розладу, адже вони часто виглядають дуже схоже, але вимагають різного підходу. Anima допомагає військовим психологам і командирам точніше діагностувати стан бійців, дає змогу чітко побачити, хто потребує оперативної допомоги на місці, а кому необхідна спеціалізована підтримка поза гарнізоном», — зазначив офіцер-психолог 3 ОШБр та співзасновник нейротехнологічної компанії Beehiveor Віктор Комаренко.
Для військових користування платформою безплатне. Також доступ до кабінету можуть отримати терапевти. Для цього військові психологи можуть написати на електронну скриньку military@anima.help, а терапевти — на therapists@anima.help.
Нагадаємо, що українська компанія створила 3D-протези для відновлення пальців.
Раніше ми писали, що в Україні запустили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя.
Коментарі