

Суспільство
Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей
Гроші мають робити гроші, а не муляти під периною чи згорати від інфляції. Погоджуєтесь? Пропонуємо варіанти, як вигідно вкласти у власну справу. Із цим допоможе впоратися франчайзинг. Можна купити готову модель бізнесу у розкручених брендів, або підприємців, які пройшли весь шлях і за гроші готові поділитися працюючими моделями, контактами, порадами.
Часто, компанії готові надати обладнання і дозвіл працювати під своїм брендом, аби таким чином залучати в свою мережу якомога більше клієнтів. За шалені кошти можна навіть придбати франшизу відомого ресторану фастфуду KFC чи спорттоварів Columbia.
Ми обрали шість найцікавіших видів бізнесу, представлених на ринку України. Рейтинг розташовується по зростанню інвестицій у франшизу.
Яблука в карамелі та фрукти в шоколаді
Найдешевший, найекзотичніший та найменш затратний по ресурсах вид бізнес – яблука в карамелі. Десерт, який зручно їсти на вулиці, прийшов зі Штатів. Там мало кого здивуєш такими ласощами. Тому українських покупців підкупить ще й “вау-ефект” та новизна.
Українська компанія Food For Good пропонує інвестувати у готовий бізнес від $380. У вартість входить візок-трансформер, із вмонтованим необхідним обладнанням для приготування їжі. Гарантію дають на 5 років. У вартість також входить сайт, для інтернет-продажів, рекламна підтримка, налаштована під Ваше місто, навчання, а також інші “плюшки”.

За прогнозами, такий бізнес окупиться вже за 20 днів. Мінімальний щомісячний дохід, за умови вибору гарного місця, становитиме від 35 тисяч гривень.
Окрім яблук в карамелі, компанія Food For Good пропонує підприємцям-початківцям спробувати продавати інші фрукти, але в шоколадній глазурі. А також робити “фруктовий шашлик”. Тоді максимальна сума інвестицій становитиме $1350.
Із переваг: цей вид франшизи компанія надає без паушального внеску (вступний одноразовий платіж) та щомісячних роялті. Крім того, візок із фруктами можна встановлювати як для торгівлі у ТЦ, так і на вулиці. Не будете обмежені локаціями.
Кукурудза в стаканчиках
Доволі популярним продуктом “вуличної їжі” стала кукурудза в стаканчиках. Компанія “Corn house” пропонує придбати готовий бізнес. Це стенд площею 2-3 м², у якому вмонтоване спеціальне обладнання для зберігання свіжомороженої та парового підігріву кукурудзи.
Взяти у франшизу такий бізнес можна, сплативши $5700. Великий профіт від покупки – немає жодних подальших відрахувань компанії. Бо всі “членські внески” сплачуються одразу. Проте окупність прогнозують вже за 2-5 місяців. Для просування такого виду бізнесу достатньо буде 1-2 людей персоналу, що дозволяє суттєво економити на видатках.

Але можна зекономити. На сайті startup.ua пропонують придбати обладнання візок-кукурудзоварку, морозилку-скриню (240 л) за $700. На обладнання дається гарантія.
Кава
Україна унікальна тим, що у нас з кожним роком все більше зростає культура споживання кави. За підрахунками компанії POSTER, українці випивають 100 чашок напоїв на рік поза домом. Найчастіше, купують “з собою”. Тому ідеальний варіант – міні-кофейня або вуличний продаж кави.

Дешевший варіант бізнесу – мобільна кава, коли напої роблять на вулиці у переобладнаному під це авто. Сервіс FranchBiz пропонує за 160 тисяч гривень придбати переобладнаний під “кавомобіль” Renault, Citroen, Fiat чи Peugeot. Допоможуть також із вибором місця, підбором персоналу, надаватимуть сервісне обслуговування машини, отримаєте доступ до оптових закупівель та юридичну підтримку 24/7. Крім того, після підписання контракту, бізнесменом станете вже через 7 днів.
Читайте також: Топ-6 відверто дивних ідей для бізнесу в Україні
Можна приєднатися до гігантів ринку, зокрема, мережі кав’ярень Aroma Kava. За 250 тисяч гривень бренд надає франчайзинг, у який входить бокс-острівець площею 6-9 м², який найкраще розташовувати у великих торгових центрах. Від моменту підписання контракту, вже за місяць отримаєте власний бізнес. У вартість франчайзингу входить: навчання персоналу та спеціальна уніформа, брендовий посуд, обладнання, рецепти приготування, технології, алгоритм обслуговування.
Щомісячні виплати роялті компанії становитимуть 2%. Одноразовий додатковий внесок становитиме 75 тисяч гривень. Термін окупності такого закладу обіцяють вже через 6 місяців.
Готова квест-кімната
Ідея, яка здатна приносити солідні щомісячні прибутки. Суть гри полягає в тому, що 2-5 людей закривають у кімнаті із завданнями та загадками. Команда має за годину розгадати все, щоб вибратися.
Читайте також: Квест-кімната як бізнес. Історія з Маріуполя
Компанія “Под Замком” пропонує франчайзинг готових квест-кімнат. На запуск потрібно від $10 тисяч. Компанія повністю обладнає орендоване Вами приміщення. Надасть готовий сценарій гри та всі загадки. Крім того, у вартість франчайзингу входить якісна реклама закладу і просування у соціальних мережах. А також власний сайт квест-кімнати, навчання персоналу (операторів, адміністраторів), юридичний супровід.

Одноразовий внесок становить від 22 до 55 тисяч гривень, в залежності від міста, де плануєте відкрити квест-кімнату цього бренду. Щомісяця доведеться сплачувати компанії від 10 до 15% з проданих на квест квитків.
Щоб бізнес був прибутковим, середній спільний чек відвідувачів квест-кімнати має становити 400-600 гривень. Організатори квест-кімнат кажуть, що такий бізнес окупиться вже через 6-12 місяців, при середній відвідуваності 80-100 команд щомісяця. Дохід прогнозують на рівні 40-60 тисяч гривень на місяць.
Окремо доведеться платити за оренду приміщення (якщо воно не у Вашій власності) та зарплату персоналу, який працюватиме на квесті.
Раніше ми писали історію успіху маріупольця, якому вдалося відкрити квест-кімнату, вклавши у це 6 тисяч гривень. Доведеться самому багато попрацювати та підключити своїх друзів.
Відкрити хостел
Компанія DREAM Hostels пропонує підприємцям вкладатися у вигідний бізнес – хостели. Нині проекти працюють вже у Харкові, Одесі та Запоріжжі. Незабаром відкриються у ще трьох містах.

За 200 тисяч гривень можна відкрити “квартирний хостел”, розміром 100-200 м². Додатково потрібно сплатити вступний внесок 60 тисяч гривень. У сплачену суму входитиме підтримка і розвиток Вашого проекту командою професіоналів, підбір локацій, реклама, навчання персоналу, персональний менеджер та дизайн-проект приміщення (щоб усі стандарти та норми були дотримані).
Роялті на рівні 4%. Дохід обіцяють від 20 тисяч до 150 тисяч гривень на місяць. Період окупності 9-30 місяців.
Магазин для дорослих
Пікантний бізнес з високою дохідністю пропонує компанія Happy Sex Shop. Доведеться залучати аудиторію 18+, яка відкрита до експериментів.
Інвестувати у такий бізнес потрібно від $20 до $25 тисяч. Традиційно, у набір послуг входить рекламна підтримка проекту, запуск проекту під ключ, дизайн-проект, підбір і навчання персоналу, контакти постачальників.

Вступного внеску треба сплатити 52 тисячі гривень + 3% роялті. Окупність обіцяють вже через 18-20 місяців. Щомісячний дохід прогнозують на рівні 50 тисяч гривень.
Трохи порад від редакції
Купуючи готовий бізнес – будьте уважні, коли Вам пропонують окрім щомісячної сплати роялті, ще й робити обов’язковий фіксований обсяг викупу продуктів. Наприклад, компанія зобов’язує щомісяця купувати у неї таку-то кількість продуктів, навіть якщо Ви не використовуєте весь обсяг. Це може бути прихована стаття додаткових витрат, тому обов’язково обговоріть її з представниками компанії до підписання контракту.
Читайте також: В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel
Варто звернути увагу і на стратегію компанії, щодо внутрішньої конкуренції. Чи буде франчайзер слідкувати за тим, аби в обраній Вами локації через місяць не з’явився ще один представник цієї ж компанії.
Для успішного ведення бізнесу, не забувайте вчасно сплачувати податки. Нехай усе вдається! 🙂
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ