Суспільство
Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей
Гроші мають робити гроші, а не муляти під периною чи згорати від інфляції. Погоджуєтесь? Пропонуємо варіанти, як вигідно вкласти у власну справу. Із цим допоможе впоратися франчайзинг. Можна купити готову модель бізнесу у розкручених брендів, або підприємців, які пройшли весь шлях і за гроші готові поділитися працюючими моделями, контактами, порадами.
Часто, компанії готові надати обладнання і дозвіл працювати під своїм брендом, аби таким чином залучати в свою мережу якомога більше клієнтів. За шалені кошти можна навіть придбати франшизу відомого ресторану фастфуду KFC чи спорттоварів Columbia.
Ми обрали шість найцікавіших видів бізнесу, представлених на ринку України. Рейтинг розташовується по зростанню інвестицій у франшизу.
Яблука в карамелі та фрукти в шоколаді
Найдешевший, найекзотичніший та найменш затратний по ресурсах вид бізнес – яблука в карамелі. Десерт, який зручно їсти на вулиці, прийшов зі Штатів. Там мало кого здивуєш такими ласощами. Тому українських покупців підкупить ще й “вау-ефект” та новизна.
Українська компанія Food For Good пропонує інвестувати у готовий бізнес від $380. У вартість входить візок-трансформер, із вмонтованим необхідним обладнанням для приготування їжі. Гарантію дають на 5 років. У вартість також входить сайт, для інтернет-продажів, рекламна підтримка, налаштована під Ваше місто, навчання, а також інші “плюшки”.
За прогнозами, такий бізнес окупиться вже за 20 днів. Мінімальний щомісячний дохід, за умови вибору гарного місця, становитиме від 35 тисяч гривень.
Окрім яблук в карамелі, компанія Food For Good пропонує підприємцям-початківцям спробувати продавати інші фрукти, але в шоколадній глазурі. А також робити “фруктовий шашлик”. Тоді максимальна сума інвестицій становитиме $1350.
Із переваг: цей вид франшизи компанія надає без паушального внеску (вступний одноразовий платіж) та щомісячних роялті. Крім того, візок із фруктами можна встановлювати як для торгівлі у ТЦ, так і на вулиці. Не будете обмежені локаціями.
Кукурудза в стаканчиках
Доволі популярним продуктом “вуличної їжі” стала кукурудза в стаканчиках. Компанія “Corn house” пропонує придбати готовий бізнес. Це стенд площею 2-3 м², у якому вмонтоване спеціальне обладнання для зберігання свіжомороженої та парового підігріву кукурудзи.
Взяти у франшизу такий бізнес можна, сплативши $5700. Великий профіт від покупки – немає жодних подальших відрахувань компанії. Бо всі “членські внески” сплачуються одразу. Проте окупність прогнозують вже за 2-5 місяців. Для просування такого виду бізнесу достатньо буде 1-2 людей персоналу, що дозволяє суттєво економити на видатках.
Але можна зекономити. На сайті startup.ua пропонують придбати обладнання візок-кукурудзоварку, морозилку-скриню (240 л) за $700. На обладнання дається гарантія.
Кава
Україна унікальна тим, що у нас з кожним роком все більше зростає культура споживання кави. За підрахунками компанії POSTER, українці випивають 100 чашок напоїв на рік поза домом. Найчастіше, купують “з собою”. Тому ідеальний варіант – міні-кофейня або вуличний продаж кави.
Дешевший варіант бізнесу – мобільна кава, коли напої роблять на вулиці у переобладнаному під це авто. Сервіс FranchBiz пропонує за 160 тисяч гривень придбати переобладнаний під “кавомобіль” Renault, Citroen, Fiat чи Peugeot. Допоможуть також із вибором місця, підбором персоналу, надаватимуть сервісне обслуговування машини, отримаєте доступ до оптових закупівель та юридичну підтримку 24/7. Крім того, після підписання контракту, бізнесменом станете вже через 7 днів.
Читайте також: Топ-6 відверто дивних ідей для бізнесу в Україні
Можна приєднатися до гігантів ринку, зокрема, мережі кав’ярень Aroma Kava. За 250 тисяч гривень бренд надає франчайзинг, у який входить бокс-острівець площею 6-9 м², який найкраще розташовувати у великих торгових центрах. Від моменту підписання контракту, вже за місяць отримаєте власний бізнес. У вартість франчайзингу входить: навчання персоналу та спеціальна уніформа, брендовий посуд, обладнання, рецепти приготування, технології, алгоритм обслуговування.
Щомісячні виплати роялті компанії становитимуть 2%. Одноразовий додатковий внесок становитиме 75 тисяч гривень. Термін окупності такого закладу обіцяють вже через 6 місяців.
Готова квест-кімната
Ідея, яка здатна приносити солідні щомісячні прибутки. Суть гри полягає в тому, що 2-5 людей закривають у кімнаті із завданнями та загадками. Команда має за годину розгадати все, щоб вибратися.
Читайте також: Квест-кімната як бізнес. Історія з Маріуполя
Компанія “Под Замком” пропонує франчайзинг готових квест-кімнат. На запуск потрібно від $10 тисяч. Компанія повністю обладнає орендоване Вами приміщення. Надасть готовий сценарій гри та всі загадки. Крім того, у вартість франчайзингу входить якісна реклама закладу і просування у соціальних мережах. А також власний сайт квест-кімнати, навчання персоналу (операторів, адміністраторів), юридичний супровід.
Одноразовий внесок становить від 22 до 55 тисяч гривень, в залежності від міста, де плануєте відкрити квест-кімнату цього бренду. Щомісяця доведеться сплачувати компанії від 10 до 15% з проданих на квест квитків.
Щоб бізнес був прибутковим, середній спільний чек відвідувачів квест-кімнати має становити 400-600 гривень. Організатори квест-кімнат кажуть, що такий бізнес окупиться вже через 6-12 місяців, при середній відвідуваності 80-100 команд щомісяця. Дохід прогнозують на рівні 40-60 тисяч гривень на місяць.
Окремо доведеться платити за оренду приміщення (якщо воно не у Вашій власності) та зарплату персоналу, який працюватиме на квесті.
Раніше ми писали історію успіху маріупольця, якому вдалося відкрити квест-кімнату, вклавши у це 6 тисяч гривень. Доведеться самому багато попрацювати та підключити своїх друзів.
Відкрити хостел
Компанія DREAM Hostels пропонує підприємцям вкладатися у вигідний бізнес – хостели. Нині проекти працюють вже у Харкові, Одесі та Запоріжжі. Незабаром відкриються у ще трьох містах.
За 200 тисяч гривень можна відкрити “квартирний хостел”, розміром 100-200 м². Додатково потрібно сплатити вступний внесок 60 тисяч гривень. У сплачену суму входитиме підтримка і розвиток Вашого проекту командою професіоналів, підбір локацій, реклама, навчання персоналу, персональний менеджер та дизайн-проект приміщення (щоб усі стандарти та норми були дотримані).
Роялті на рівні 4%. Дохід обіцяють від 20 тисяч до 150 тисяч гривень на місяць. Період окупності 9-30 місяців.
Магазин для дорослих
Пікантний бізнес з високою дохідністю пропонує компанія Happy Sex Shop. Доведеться залучати аудиторію 18+, яка відкрита до експериментів.
Інвестувати у такий бізнес потрібно від $20 до $25 тисяч. Традиційно, у набір послуг входить рекламна підтримка проекту, запуск проекту під ключ, дизайн-проект, підбір і навчання персоналу, контакти постачальників.
Вступного внеску треба сплатити 52 тисячі гривень + 3% роялті. Окупність обіцяють вже через 18-20 місяців. Щомісячний дохід прогнозують на рівні 50 тисяч гривень.
Трохи порад від редакції
Купуючи готовий бізнес – будьте уважні, коли Вам пропонують окрім щомісячної сплати роялті, ще й робити обов’язковий фіксований обсяг викупу продуктів. Наприклад, компанія зобов’язує щомісяця купувати у неї таку-то кількість продуктів, навіть якщо Ви не використовуєте весь обсяг. Це може бути прихована стаття додаткових витрат, тому обов’язково обговоріть її з представниками компанії до підписання контракту.
Читайте також: В Ужгороді роблять парфуми не гірші за Chanel
Варто звернути увагу і на стратегію компанії, щодо внутрішньої конкуренції. Чи буде франчайзер слідкувати за тим, аби в обраній Вами локації через місяць не з’явився ще один представник цієї ж компанії.
Для успішного ведення бізнесу, не забувайте вчасно сплачувати податки. Нехай усе вдається! 🙂
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі