Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Компанія «Нібулон» отримала нове модернізоване судно (ФОТО)

Опубліковано

Українська судноплавна компанія «Нібулон» отримала нове несамохідне модернізоване судно, що вже вирушило у свій перший рейс.

Про це компанія повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

На терміналі у Миколаєві нове судно прийняло перший вантаж – високоякісну кукурудзу. У супроводі буксира судно вирушило у перший рейс на зовнішній рейд Миколаївського морського порту (біля м. Очаків).

Продукція буде відвантажена на закордонне судно та доставлена на Піренейський півострів – до Іспанії.

Технічні характеристики судна:

  • довжина 101 м, ширина 17 м;
  • осадка 3,75 м;
  • 2 трюми загальною місткістю 7000 куб. м;
  • район плавання – змішаний (річка-море);
  • клас – льодовий;
  • вантажомісткість 5000 тонн – найбільша серед інших несамохідних суден компанії;
  • унікальна модернізована конструкція носової та кормової частин, яка значно покращує прохідність та маневреність.

Загалом на сьогодні нове судно – найсучасніший суднобудівний проєкт заводу Нібулон у загальному переліку збудованих несамохідних суден.

Читайте також«Ми добили Ленінів, але роботи ще вистачає». Як харків’янин Вадим Поздняков став головним декомунізатором України

Ефективність роботи несамохідного судна проєкту В5000М за один рейс становить 208 вантажівок на автошляхах.

Робота усього транспортного флоту судноплавної компанії «НІБУЛОН» фактично заміняє 6500 вантажівок на українських дорогах.

Читайте такожНа скандинавському дракарі українським Дністром: як франківці будують історичні кораблі предків

Компанія «НІБУЛОН» замовила будівництво ще 4 таких суден, які мають бути збудовані до початку нового маркетингового року. Загалом у 2022 році компанія планує отримати 6 нових несамохідних суден і повністю забезпечити власні потреби для ефективної роботи на зовнішньому рейді. Це дозволить комплексно покращити роботу судноплавної компанії за цим напрямком.

Широка лінійка флоту компанії дозволяє виконувати роботи залежно від конкретних виробничих завдань, періоду (льодовий та нельодовий) та району роботи, особливостей судноплавних шляхів.

Нагадаємо, розвідувальний корабель «Переяслав» після ремонту вийшов на службу.

Фото: facebook.com/nibulonltd.

Економіка і бізнес

«Нова пошта» спільно з GIZ запустить мобільні відділення та капсули безпеки для громад біля фронту

Опубліковано

У прифронтових регіонах встановлять 14 мобільних поштових відділень та 28 «капсул безпеки» — спеціальних конструкцій, які захищатимуть працівників і клієнтів під час повітряної тривоги. «Нова пошта» спільно з GIZ втілює проєкт для підтримки громад, що постраждали від війни.

Про це повідомила німецька організація.

Мобільні відділення будуть розгортатися за п’ять хвилин, а поштові послуги можна буде відновити менш ніж за два дні.

«Ці рішення дозволяють швидко налаштувати поштові послуги протягом двох днів у районах, які їх найбільше потребують. Очікується, що співпраця сприятиме впровадженню гуманітарних та бізнес-ініціатив по всій Україні, одночасно забезпечуючи доступ до міжнародного досвіду, стандартів та фінансування інноваційних рішень», — повідомляють у дописі про новий проєкт.

Ініціативу реалізують у межах програми develoPPP, що фінансує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Партнерство має на меті відновити доступ до поштових послуг і забезпечити фізичну безпеку в зонах, де інфраструктура постраждала від бойових дій.

Читайте також: «Нова пошта» оперативно доставила плату для ППО, яка допомогла збити «шахед»

Про GIZ Ukraine

GIZ — це державне агентство, засноване в 1975 році згідно з нормами права Німеччини. Основна мета діяльності — розвиток міжнародного співробітництва, забезпечення постійного світового політичного, економічного, екологічного та соціального розвитку, а також сприяння Уряду GIZ в досягненні цілей національної політики розвитку.

GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), а також урядів Великої Британії та Швейцарії. Наприклад, у рамках напряму «Ефективне державне врядування» компанія підтримала систему електронних публічних закупівель ProZorro. Ця система сприяє чесній конкуренції та заощаджує публічні кошти. Мета організації в Україні – сприяння міжнародній співпраці задля сталого розвитку та проведення міжнародної освітньої роботи.

Нагадуємо, що в Україні ухвалили закон, який дозволить отримувати до $1 млрд грантів та інвестицій на відбудову.

Фото обкладинки: cайт «Нової пошти»

Читати далі

Економіка і бізнес

В Україні ухвалили закон, який дозволить отримувати до $1 млрд грантів та інвестицій на відбудову

Опубліковано

Парламент ухвалив у другому читанні закон про публічно-приватне партнерство. Це рішення дозволить залучати гранти та приватні інвестиції до відбудови.

Прийнятий законопроєкт оприлюднили на сайті Верховної Ради України.

Гібридне інвестування у відбудову

Перше читання провели ще в жовтні 2022 року. Міністерка економіки Юлія Свириденко пояснила, що завдяки законопроєкту Україна зможе відновлюватися не тільки з держбюджету, а й у партнерстві з бізнесом та інвесторами.

За словами політикині, попри те, що в Україні приватно-публічне партнерство існує вже давно, але за весь цей час уклали лише два великі концесійні договори.

Ініціатори законопроєкту розраховують, що механізм нарешті запрацює і принесе Україні в найближчі роки до 1 мільярда доларів інвестицій у конкретні проєкти. Свириденко зазначила, що це можуть бути порти, лікарні, муніципальні об’єкти.

Закон запроваджує гібридну модель публічно-приватного партнерства (ППП), яка поєднує бюджетне фінансування, гранти від міжнародних партнерів та приватні інвестиції. 

Читайте також: Посли G7 привітали Україну з ухваленням реформи АРМА

«Маленькі громади тепер зможуть реалізовувати проєкти без дорогих ТЕО — достатньо концепту. Наприклад, маленький реабілітаційний центр, садочок чи доступне житло. А державні компанії, як-от «Укрзалізниця», — запускати публічно-приватне партнерство без бюрократичного лабіринту. Це дозволить їм відновлювати вокзали, а «Укренерго» — електромережі», — пояснила міністерка економіки.

Серед змін Свириденко назвала те, що держава отримає право запускати спрощену процедуру для проєктів відновлення — у медицині, транспорті, енергетиці, освіті, соціальних послугах. Вона діятиме під час воєнного стану та ще сім років після для проєктів будь-якого розміру. 

Крім того, цей закон вводить додаткові гарантії для інвесторів, наприклад, стабільності умов договору. Також рішення про публічно-приватне партнерство оновлює 30 секторальних законів. Механізм можна буде застосовувати у тих сферах, де раніше це було майже неможливо через юридичні бар’єри. Це стосується медицини, освіти, культури, транспорту, житлового господарства.

Нагадуємо, що ексголову Тернопільської обласної ради засудили до 9 років ув’язнення за хабарництво.

Фото: фейсбук-сторінка Наталії Свириденко

Читати далі

Економіка і бізнес

Посли G7 привітали Україну з ухваленням реформи АРМА

Опубліковано

Група послів G7 в Україні привітала Верховну Раду з ухваленням закону про посилення Національного агентства з управління арештованими активами (АРМА), за який проголосували 18 червня.

Про це повідомили на сторінці послів G7.

У заяві посли зазначили, що ухвалення закону — це важливий крок до створення незалежної системи управління арештованим майном. Це допоможе краще боротися з корупцією і дасть змогу збільшити надходження до державного бюджету.

Читайте також: Швеція профінансує екопроєкт відбудови Ірпеня

18 червня парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт №12374-д, який передбачає реформу АРМА. Зокрема, документ запроваджує незалежний аудит агентства, нові правила добору його керівництва за участі міжнародних експертів, а також оновлену процедуру обрання управителів арештованим майном.

Ініціаторка законопроєкту, народна депутатка Анастасія Радіна, зазначила, що його ухвалення відкриває шлях до отримання близько 600 мільйонів євро допомоги ЄС у межах програми Ukraine Facility. Зараз закон ще має підписати президент України.

Нагадаємо, що Канада виділить Україні 1,5 мільярда доларів на зброю та запровадить нові санкції проти рф.

Фото обкладинки: сайт Atlantic Council’s

Читати далі

Шопочитати

Військо5 години тому

Повернув зв’язок і держпослуги. Історія львів’янина, який відновлював Херсонщину під обстрілами

Креативник, який оживляв старі депо у Львові, а згодом мобілізувався та поїхав служити прикордонником. Михайло...

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...