Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Колекціонер з Франківська зібрав зоопарк хижих риб (ФОТО)

Опубліковано

Івано-Франківець Тарас Олійник зібрав унікальну колекцію прісноводних акваріумних риб-хижаків — понад 40 видів, пише Репортер.

Його риби – мешканці Амазонки, озера Оріноко, водойм Таїланду та Ангори. Дуже гарні, але й небезпечні, бо під час годування можна лишитись без пальця.

Тарас Олійник за фахом юрист. В одній із кімнат свого охайного помешкання родина Олійників облаштувала справжній зоопарк. Тут є на що подивитися. В одному кутку — два папужки та кілька видів гризунів.

Навпроти цієї галасливої компанії, під лампою, у великому акваріумі томляться, як на сонечку, черепахи — амазонські червоновухі та наша болотяна червонокнижна.

Фото: report.if.ua

А найбільша гордість Тараса Олійника — три величезні акваріуми з різними рибинами. Їх тут десь 40 видів.

Як збирав колекцію

З рибами все почалося з 1998 року. Тоді Тарас вчився на першому курсі юрфаку, написав для когось реферат, заробив перші гроші та й купив двох піраній.

Читайте такожКомбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

«То була диковинка для Франківська, — сміється він. — Знайомі в гості прийдуть, а ти їм щось готуєш, натесуєш м’яска і вкидаєш в акваріум рибкам. Фактично, з того часу й розвиваю своє хобі — акваріумністика. До речі, 2 квітня ми відзначали своє професійне свято».

Що є в колекції

Тарас проводить екскурсію домашнім зоопарком та розповідає про кожного мешканця. Багато й цікаво. Ну, про пташок і гризунів усе зрозуміло, а от риби…

Фото: report.if.ua

«Оце унікум природи, він у мене з малька виріс, — чоловік показує на величезну півметрову рибину — Це червонохвостий фрактоцефалус або сом орінокський. Ще його мешканці Амазонки називають гігантською рибою, бо сягає до трьох метрів. Для нього немає жодної неможливої здобичі — птахи, навіть, люди. Він у мене живе три роки. Ручний — з рук їсть».

Поруч із гігантом мешкає ще один хижак — сом-альбінос кларіас. Він має чотири отруйні шипи. Його укус еквівалентний 40 укусам ос чи кількох шершнів, а то й скорпіона. Така рибина мешкає в Тайланді. Цікаво, що може довго обходитись без води. Наприклад, коли водойма висихає, то цей кларіас може переповзти в іншу.

Фото: report.if.ua

Нещодавно Тарас додав ще одного співмешканця — птеригопліхт парчевий, також із сомів і також з Амазонки. Завдяки своїй надміцній броні може мешкати з усіма хижаками.

Читайте такожКниги для дітей з аутизмом: як «ДивоГра» рятує український ринок від браку інклюзивної літератури

«Я його гладив, то таке відчуття, що торкаєшся обладунків лицаря, — каже Тарас. — А плавники такі гострі, що й хліб можна розрізати. Тому йому не страшне сусідство з іншими фішмонстрами».
В акваріумі з хижаками плаває листя салату, шкірка від огірка. Виявляється, що дуже люблять овочі. Хоча, Тарас годує їх рибним філе, кормом з протеїном.

Фото: report.if.ua

«Овочі червонохвостий дуже любить, — розказує акваріуміст. — Вчора кинув великий огірок, то нині лиш кусок шкірки. А ще він виконує функції «утилізатора». Рибок, які вже доживають своє, поселяю до нього. Змивати в унітаз — це кощунство».

В іншому акваріумі живе акула Челінджера! Тарас каже, що на ній вчені досліджують види боротьби з раком. Від усіх хвороб ця рибина виліковується сама — голодує. З місяць нічого не їсть, лиш активно рухається і відновлюється. Виростає до двох метрів, якщо регулярно й багато годувати. Цікаво, що всім рибам Тарас Олійник раз на тиждень робить «розгрузку», не годує, аби ті оздоровлювалися.

З акулою мешкає риба з двома рядами гострих зубів — астронотус оцелатус. Простіше його називають — павичеве око. Має цікаве забарвлення.

Читайте такожСвоя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства

«У мене їх жила пара, було цікаво спостерігати, — розповідає Тарас. — Вони пару обирають на все життя і надзвичайно дбайливі батьки. У них можна багато повчитись. Самочка своє віджила, а це — самець. Тяжко пережив втрату. Як голодні, то й пальця можуть відкусити. Але їх можна приручити, бо запам’ятовують господарів. Вони — чи не єдині з риб, які більше цікавляться тим, що відбувається зовні акваріума, ніж всередині».

Тарас водить пальцем по склі, риба рухається за пальцем. Пробуємо самі — на чужих не реагує…

Фото: report.if.ua

Окремо, у маленьких акваріумах — бійцівські півники. Невибагливі до їжі, до умов, тому їх можуть доглядати навіть діти.

«Цих рибок треба тримати окремо, бо мають такий норов, що як поселити двох, то за 5-7 хвилин жива залишиться одна, — пояснює Олійник. — Того й бійцівські. У тайців дуже популярно влаштовувати такі бої, робити ставки. Дуже прибутково».

Ще є окремий нехижацький акваріум. Є тут дві піраньї метиніси, яких за цікаву форму ще називають срібними доларами. Попри грізну назву, ці риби — вегетаріанці! Люблять водорості, листя салату, шпинат. Поміж них плаває сомик анциструс, виростає до 20 см, а поки має лиш два. По всьому акваріумі просто таки літає ще один сомик — касатка-перевертач. Цікавий тим, що харчується брюшком до верху.

Читайте також“До мене приходять за дитинством”. Як пенсіонер відкрив на Чернігівщині музей іграшок

«Риби ніколи не бувають нудними, — говорить Тарас. — Біля них просто добре. Вони відчувають твій емоційний стан. Коли поганий настрій, то виконують такий повільний, спокійний танок. Веселий — рухаються енергійніше».

А ще Тарас Олійник мріє помандрувати на батьківщину більшості своїх підопічних — на береги Амазонки.

Нагадаємо, у Львові встановили рекорд із найбільшої кількості ретро велосипедів.

Як ми повідомляли раніше, в Україні зареєстрували найбільший в Європі підземний арт-простір у катакомбах.

Головне фото: pinterest.com.au.

Суспільство

87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Опубліковано

Незрячий волонтер пан Микола з Кривого Рогу у свої 87 вже 2 роки невтомно плете захисні сітки для воїнів. Це вже друга війна за його життя — першу він застав дитиною, коли ще міг бачити, тож запам’ятав той жах… Друга застала його в літах. І хоч втратив зір, пан Микола вдень і вночі бореться, як може, аби почути та відчути Перемогу! Детальніше у сюжеті ШоТам!

“Вночі не спиться. Тихенько, робота безшумна. Діти сплять, а я тихенько на кухні в’яжу”, – розповідає волонтер Микола.

Читайте також: Для відновлення інфраструктури: Україна отримала від США модульні мости

Миколі з Кривого Рогу – 87 років. І він бореться проти росіян, попри те, що ще в молодості втратив зір… Удень та вночі плете основи для маскувальних сіток, які захищають на фронті наших воїнів. Для пана Миколи це вже друга війна у житті. Перша сталася тоді, коли він був ще дитиною та ще мав зір.

“Я все пам’ятаю і розбиті хати, й горілі машини й танки – все. І на старість теж доводиться так”, – згадує волонтер.

У 20 років пан Микола отримав хімічний опік, під час військової служби,та втратив зір. У товаристві незрячих його навчили відчувати на дотик і це вміння допомагає плести. Тож коли почалася повномасштабна війна Микола долучився до боротьби. З нитками допоміг місцевий волонтерський штаб, тому він почав наполегливо працювати. За два роки зробив понад 70 5-метрових сіток.

Після дов’язування волонтерами тканини, сітки їдуть у найгарячіші точки та маскують захисників. А в цей час у руках чоловіка вже чергові нитки, які вночі сплітаються у нову сітку.

Нагадаємо, в Україні відкрили новий завод, який виробляє безпілотники.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Києві відкриють музей ретро-автомобілів: що про це відомо

Опубліковано

Завтра, 20 квітня, у Києві відкриється музей ретро-автомобілів та техніки “Колеса Історії”. Музей знаходиться у Святошинському районі, за адресою: вулиця Малинська, 1.

Про це повідомили на сторінці фестивалю Old Car Land.  

В експозиції можна побачити понад 100 машин та мотоциклів. 

Особливість музею полягає в тому, що всі експонати “живі” та перебувають у стані “на ходу”. 

Одна частина експонатів ідеально збережена — так звані “капсули часу”, друга знаходиться у повністю оригінальному стані з помітними слідами експлуатації, а третя — ретельно відреставрована.

Читайте також: Як висловити подяку незнайомим воїнам на вулиці?

Окрім техніки, музей також пропонує відкрити для себе різноманітні артефакти, які допоможуть поглибитись в атмосферу минулих епох — це радіоприймачі та магнітофони, старовинні патефони та телевізори, більш того, деякі із них перебувають у робочому стані. 

  • Музей “Колеса Історії” буде відкритий для відвідувачів щотижня — з п’ятниці по неділю, з 10:00 до 17:00. 
  • Придбати квитки можна на сайті або безпосередньо на місці. 
  • Передбачені пільгові ціни для дітей та певних категорій громадян.

Нагадаємо, стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках.

Фото: Old Car Land

Читати далі

Суспільство

На Вінниччині побудували інклюзивні модульні будиночки для ВПО

Опубліковано

На Вінниччині облаштували модульні будиночки для ВПО з інвалідністю. Будиночки як благодійну допомогу надало Міністерство закордонних справ Чехії через Посольство Чеської Республіки в Україні.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Така потреба виникла у звʼязку з евакуацією із прифронтових територій осіб, які потребують постійного догляду. Підготовчі роботи виконала Вінницька ОВА. За рахунок коштів обласного бюджету було підведено комунікації.

Наразі у будиночках, облаштованих у 28 блоках, є 40 вільних місць. Персонал інтернату досвідчений і знає, як надавати допомогу людям з інвалідністю. Тут буде окремий цілодобовий медсестринський пост для догляду за клієнтами закладу.

Читайте також: В Угорщині видадуть антологію поезії з віршами української поетеси

У комплексі створено комфортні умови для проживання: облаштовано світлі кімнати, є вітальня, кухня, три санвузли, забезпечено електроопалення.

Готові модульні будиночки у селищі Вороновиця оглянув Посол Чеської Республіки в Україні Радек Пех. За його словами, це гарний приклад спільної роботи та чеської підтримки України.

Нагадаємо, військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: