Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Клуб 5 ранку”. Як ранні підйоми допоможуть вам покращити своє життя

Опубліковано

Місто спить, прокидаються жайворонки. Все більше людей практикують ранні підйоми. Річард Бренсон, Ілон Маск, Тім Кук, Бенджамін Франклін, Марк Волберг – всіх цих людей об’єднує не лише успіх, а й те, що вони використовують унікальний інструмент – прокидаються о 5 ранку. Доведено, що люди, які прокидаються рано є більш продуктивними, креативними, оптимістичними та успішними в бізнесі. Київські підприємці Михайло Данильчук, Тарас Дроворуб та Сергій Шустов також практикують ранні підйоми і навіть створили “Клуб 5 ранку” в Україні.

Про те, як лише одна звичка може допомогти стати системним, продуктивним і успішним – розповів співзасновник Клубу Михайло Гайчук.

Михайло Гайчук

Михайло Гайчук

Підприємець, співзасновник компанії Sales Generation та співзасновник “Клубу 5 ранку”.

Все почалось з книги та суперечки

Книга Роберта Шарми ”Клуб 5 ранку” – це те, що змінило наше життя. Автор розповідає про людей, які використовують 5-6 ранку для свого розвитку, адже генії та найуспішніші люди мали відмінний рівень концентрації саме завдяки тому, що виділяли годину до світанку лише на себе. Першим книгу прочитав мій товариш Тарас і він розпочав свій особистий челендж – 66 днів поспіль прокидатися о 5 ранку. Саме книга говорить про те, що нова звичка формується 66 днів – 22 дні руйнується стара, 22 дні формується нова звичка і 22 дні вона інтегрується у твоє життя. Крім того, у першу годину після пробудження потрібно проводити певні ритуали – 20 хвилин займатись спортом, 20 хвилин медитації і 20 хвилин саморозвитку.

Спочатку я підбурював товариша збитись зі шляху, але коли побачив значний ріст активності, то вирішив і сам долучитись. Пізніше до нас приєднався ще наш друг — Сергій Шустов. І вже разом ми почали проходити 66-денний челендж без вихідних і перерв.

💥 Once upon a time три бизнесмена Михаил Гайчук, Тарас Дроворуб и Sergey Shustov поспорили, что 66 дней подряд будут…

Geplaatst door Клуб 5 утра op Donderdag 4 juni 2020

Я зробив у Фейсбуці пост і закликав людей проходити челендж разом. Тоді відгукнулось 125 людей, після ознайомлення з правилами залишилось близько 50 і тільки деякі змогли дійти до кінця. Ми створили окремий чат у Телеграмі, куди потрібно було написати відразу після пробудження – надіслати селфі і який день челенджу. Тільки коли ми самі пройшли челендж 66 днів побачили, наскільки наше життя круто змінюється. А перша година дозволяє по-іншому подивитись на своє життя.

Зробили бізнес з 5 ранку

Коли клуб почав займати багато часу і ми почали бачити, які результати він приносить, вирішили зробити цей проєкт комерційним. Тому вигадали абсолютно нову для ринку модель бізнесу – заробляти на дисципліні людей. Для того, щоб стати учасником, потрібно зареєструватись і пройти два пробних дні. А далі вже потрібно внести ціну свого слова – $50. І найголовніше – ці кошти людина може повернути, якщо повністю пройде челендж 66 днів без зривів. Якщо людина “обнулилась”, то втрачає кошти. Але можна почати челендж  знову з першого дня, проте новою ціною слова.

У нас є спеціальний телеграм-чат, куди учасники надсилають свої селфі після пробудження. Фото має прийти не пізніше 5:40, а звіт про пробудження – до 5:10. Обдурити систему не вийде, бо час пробудження фіксує чат. Хоча, були й ті, хто намагався це зробити. Але довго не витримали – це обман не лише нас, а й самого себе. Та і який сенс?

Якщо прочитати книгу “Клуб 5 ранку”, то там є чітка інструкція ритуалів ранку. А ми даємо людині інструменти у вигляді чату, який вас контролює, у вигляді ціни слова, яка драйвить, у вигляді ком’юніті, яке підтримує.

Читайте також: Сучасний світ створений для жайворонків. Ось що треба робити, якщо ви сова

Після успішного проходження челенджу всі учасники стають повноцінними членами Клубу і переходять в окремий чат Легенд. Тут вже починають працювати над власними цілями. У нас вже більше 30-ти легенд. Всі вони змінили своє життя на краще і ще ніхто не повернувся до свого колишнього способу життя. Загалом у нас є більш як 200 підприємців з трьох країн – Україна, Росія, Казахстан. Плануємо виходити на Європу.

Переваги раннього пробудження

Наш Клуб – це не тільки про ранні підйоми, це ком’юніті однодумців, які роблять своє життя кращим. Для себе я побачив лише позитивні зміни – почав займатись спортом, правильно харчуватись, став більш спокійним завдяки щоденним медитаціям.

Читайте також: Як почати медитувати, якщо ніколи цього не робив? Поради від засновника banda Павла Вржеща

Що ще дали мені ранні підйоми?

  • Навчився відчувати життя. Більшість з нас живе в шаленому ритмі, постійною погонею за чимось. Я почав кайфувати від звичайних речей і насолоджуватись моментом тут і зараз.
  • Став більш системним. До цього прагне більшість підприємців. Внаслідок того, що кожний ранок я перемагаю себе – я став системним, можу дивитись на процеси з боку та правильно планувати своє навантаження. Пробудження, спорт, медитація, самоосвіта і активність – роблять тебе системним.
  • Став щасливим. Кожного дня ти перемагаєш свою лінь та самого себе. Відчуваєш себе чемпіоном. І можу з упевненістю сказати, що на 66 день ви себе не впізнаєте. Той я, який був на початку і той я, який став після 2, 5 місяців челенджу – зовсім інші люди.
  • Відчуваю енергію сонця. Коли ти спостерігаєш світанок, то заряджаєшся його чарівністю. Ти розумієш, що ти – один з сотні, хто може це бачити.
  • Відсутність втоми та сонливості протягом дня. Я все життя вважав себе совою. Але прокидаючись о 5 ранку відчув, що висипаюся набагато краще, ніж коли я міг спати довго.
  • Більше часу для родини. Це такий мій особистий інсайд, адже тепер я кожного ранку зустрічаю дружину кавою і маю час погратись зі своїми трьома синами.
  • В бізнесі справи пішли вгору. Це все індивідуально, але дуже пов’язано. Наші учасники теж помітили, що після нової звички змогли збільшити свій дохід втричі.

Поради для тих, хто хоче прокидатись о 5 ранку

Звісно, спочатку буде важко прокидатись рано – відчуття температури, а мозок всіляко намагатиметься укласти назад в ліжко. Але, трошки зусиль і все вийде. От кілька порад.

1. Найголовніше – зрозуміти внутрішнє “навіщо”. Ви повинні усвідомити для себе, навіщо вам прокидатись о 5 ранку – стати ефективнішим, змінити себе, бути системним, заряджатись правильною енергією щоранку. Аргументів купа. Але якщо їх не буде, то дуже легко зірватись. Як отримати своє “навіщо”? Прочитати книгу. Вона допоможе.

2. Дайте публічну обіцянку. Це допоможе перемогти внутрішню лінь і впоратись, коли ти поставив собі ціль. Можна написати у соціальних мережах, що ви проходите челендж і провести серед підписників опитування – вірять вони чи ні, що ви впораєтесь. Я так зробив і отримав близько 200 відгуків. А 45% людей вважали, що я не впораюсь. І це мене дуже дражнило – довести собі та всім, що я зможу.

3. Знайдіть однодумців. Зранку до нас в чат прилітає купа повідомлень і фото. І ти думаєш – вони змогли, а я не зможу? І в цьому величезна перевага мати таке ком’юніті поруч, адже ти розумієш, що ти не один. Або можна посперечатись з друзями.

4. Вчасно лягайте спати. Інакше прокидатись рано просто нереально. Щоб навчитись цьому, просто пару днів лягайте як зазвичай, але вставайте рано. Але, не потрібно досипати вдень! Так, буде тяжко, але вже о 21:00 вам захочеться спати.

5. Не діліть людей на сов і жайворонків. Це виправдання лінощів. Я вже казав, що все життя вважав себе совою і потрібно було більше часу, щоб виспатись. Але згодом зрозумів, що немає нічого краще ранніх підйомів.

6. Будьте готові, що вам буде важко. Якщо ви звикли прокидатись пізно. На початку буде здаватись, що у вас температура і бажання лягти назад в ліжко не буде покидати цілий ранок. Але після 66 днів ви не захочете повернутись до попереднього режиму.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі