Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Коронавірус вдома, що робити Коронавірус вдома, що робити

Суспільство

Хворий на коронавірус у вас вдома. Що робити та як захистити себе?

Опубліковано

З приходом коронавірусу люди в паніці, адже не знають що робити та куди бігти. І якщо у важких випадках хворого госпіталізують, а родичам потрібно побути на ізоляції, то що робити, якщо в лікарню не беруть, бо випадок не найважчий? А якщо в одній квартирі з хворим живе ще купа людей? Ось вам детальна інструкція від доктора біології Кембриджського університету Уляни Баштанової.

1. Негайно виділіть хворому окрему кімнату.

Якщо ваша квартира складається лише з однієї кімнати та кухні — переїжджайте на кухню, а йому залишіть кімнату.

Приберіть з цієї кімнати всі речі, які можуть вам знадобиться — особисті речі, одяг, комп’ютер і т.д. Протріть винесені речі серветкою, змоченою у мийний засіб, а потім витріть насухо. Це дуже важливо. Там, де є вода, довше живе інфекція.

Тому, правило перше — витирайте все насухо. Правило друге — якщо боїтесь, що хворий чіпав одяг, то його можна випрасувати. Вірус гине при температурі 56С. 

Після того, як ви ізолювали хворого в окрему кімнату, за можливості, продезінфікуйте весь будинок. Ні в якому разі не пилососити — тільки вологе прибирання засобами для дезінфекції. Килими краще приберіть з усіх кімнат прямо зараз, щоб потім не мучитись. Якщо у вас на підлозі килимове покриття — тільки прибирання миючим пилососом гарячою парою. Якщо у вас є кварцові чи ультрафіолетові лампи — вони дуже допомагають. Ультрафіолетове світло С (довжина хвилі випромінювання від 100 до 280 нм) прекрасно вбиває коронавірус.

2. У кімнаті хворого повинно бути багато пиття — термоси з гарячою водою або чайник, великі пляшки з холодною водою.

При хворобі потрібно багато пити, а вам не потрібно бігати туди-сюди з кожною чашкою.

3. Заведіть в кімнаті подвійний мішок для збору сміття (серветки, залишки їжі та інше).

Наприклад, у Великобританії збір сміття хворих COVID19 відбувається окремо від іншого. У будь-якому випадку, пакет має бути щільно упакований і зав’язаний. Сміття — джерело інфекції і для вас, і для інших людей.

4. Заведіть в кімнаті подвійний мішок для збору брудної білизни.

Вірус, як вже говорилося, гине при 56С, тому періть речі хворого при 60 градусах і вище. Якщо ваші речі витримують таку температуру — можете прати все разом.

5. У кімнаті повинні знаходитись всі ліки.

Скоріше за все, інфекція застрягне в трахеї або бронхах, тому зберіть все, що ви зазвичай використовуєте при бронхіті в окрему коробку і помістіть в кімнату хворого. І всі ліки, якими лікуєте застуду, і всі жарознижувальні — все-все зберіть і віднесіть в цю кімнату. Не бігайте по всьому будинку з кожною таблеткою чи ложкою мікстури.

6. Заведіть хворому окремий набір посуду і тримайте його в кімнаті.

І не одну чашку-ложку-тарілку, а декілька. І несіть мити, лише коли він забруднить багато посуду. Не бігайте за кожною кружкою.

Весь посуд можна загрузити у посудомийку, якщо вода там вище 56С. Якщо ви миєте посуд в раковині, то залийте посуд хворого окропом на 5 хвилин, потім помийте з миючим засобом. Раковину потім продезінфікуйте.

7. Користуйтесь детергентом (миючим засобом) чи хлоркою.

Вони чудово вбивають вірус. Звичайно, чудовим варіантом є і 70% спирт, він знищує вірус за 30 секунд.

8. Якщо вам закортіло помити підлогу у кімнаті хворого (краще б ви утримались від цього), то протирайте поверхні детергентами і одноразовими ганчірками.

Потім викиньте їх в той подвійний мішок для сміття, який стоїть в кімнаті хворого.

9. А от провітрювати кімнату хворого необхідно.

Причому не просто привідкрити вікно, а варто влаштувати справжнісінький протяг. Хай хворий полежить 3 хвилини під ковдрою. Самі не стійте на цьому протязі – він видуває інфекцію, вам не треба її на себе чіпляти.

10. Як входити в кімнату хворого?

О, приготуйтеся, це цілий процес, на який потрібно 3 хвилини.

На цвяшок з внутрішньої сторони повісьте халат з довгими рукавами. Бажано не пухнастий. Поряд покладіть рукавички. І якщо вам так не пощастило в житті, що у вас прекрасний зір, то візьміть сонцезахисні окуляри. Всі інші очкарики можуть і повинні користуватися своїми приладами денного бачення – лінзи зніміть до кращих часів.

І маску, звичайно. Тому що навряд чи ваш хворий погодиться весь час, 24 години на добу, бути в масці. Якщо погодиться — честь йому і хвала, але люди похилого віку і діти незговірливі. Їм душно, лоскотно, боляче, незручно кашляти і спати в масці, і їх можна зрозуміти. Тому надягайте маску самі.

Увійшли в кімнату, наділи рукавички, халат, окуляри, маску. На волосся б косиночку теж не завадило. 

11. Як виходити з кімнати хворого?

У зворотному порядку. Зніміть сонцезахисні окуляри, косинку, халат, рукавички, маску, залиште їх у кімнаті на вішачку та виходьте. Було б добре викинути маску і рукавички в подвійний пакет для сміття. Краще б зробити перехідний шлюз з кімнати хворого в загальний простір і тримати халат та інше там. Після того як вийшли — відразу йдіть у ванну, помийте з милом обличчя, окуляри та руки. І цукерку з’їжте, ви — молодець, ви вже майже мікробіолог, вірусолог, фізіолог і імунолог разом узяті! Так тримати!

12. Загальне правило для всіх розважальних предметів — що в кімнату хворого попало, то пропало.

Книжки з його кімнати не виносити взагалі. І м’які іграшки теж. Нічого, зробленого з тканини, картону і паперу не виносити. Не бігайте по дому, показуючи всім його дитячий малюнок. Одужає дитина, вірус помре через 2-3 доби — тоді і будете хвалитися. Айпад і інші комп’ютерні іграшки краще б теж були його індивідуальні. Але якщо вже треба винести, то протирайте 70% спиртом.

13. От з ванною і туалетом є проблема.

Добре, якщо у хворого є своя ванна та туалет, тому що цей жахливий вірус в кишківнику живе так само прекрасно, як і в легенях.

Але якщо так сталося, що ви з хворим ділите ванну і туалет, то доведеться вам після нього щоразу мити туалет з хлоркою, а ванну і раковину — теж з хлоркою або з детергентом. І ручки, і вимикачі протирати зі спиртом. І заведіть йому окремі рушники, і прасуйте їх при температурі 60С або вище.

14. Ну і останнє. І вам, і хворому, треба добре спати.

Ні що так не губить імунітет так, як поганий сон. Тому застосовуйте всі заспокійливі, які ви зазвичай вживаєте, якщо нервуєте і не можете заснути.

Коментарі

Суспільство

Олександр Усик переміг Тайсона Ф’юрі та став абсолютним чемпіоном світу

Опубліковано

Олександр Усик здобув перемогу в бою-реванші з Тайсоном Ф’юрі та став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі. Бій тривав усі 12 раундів, а судді одноголосно віддали перемогу українцю — 116:112.

Про це повідомляє боксер у своєму інстаграмі.

Новий етап у кар’єрі Усіка

Після цієї перемоги Олександр об’єднав усі чемпіонські пояси у надважкій вазі: WBC, WBA, WBO та зберіг свої титули. Він вписав своє ім’я в історію світового боксу як один із небагатьох, хто досяг такого результату.

Читати також: Боксерка з Волині здобула 14 титулів та встановила національний рекорд

Перший бій

Першу зустріч із Ф’юрі Усик провів у травні цього року. Тоді українець відправив британця в нокдаун у дев’ятому раунді, здобувши перемогу. Для Тайсона Ф’юрі цей поєдинок став першою поразкою в кар’єрі.

Нагадаємо, що нігерійський боксер підтримав ЗСУ після бою у Києві.

Фото: Richard Pelham.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дитячий будинок сімейного типу з Донеччини отримав новий дім на Київщині (ФОТО)

Опубліковано

Нове помешкання отримала родина Катерини і Олексія Тарусіних. У ньому житимуть десять дітей віком від 4 до 16 років.

Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко

Родина переїхала на Київщину після того, як евакуювалася з Донеччини через обстріли російської армії. У новому будинку є просторі кімнати, сучасна кухня, дитячі ігрові зони тощо. Помешкання придбали коштом субвенції з державного бюджету.

Читайте також: На Київщині працюватиме модульна благодійна пекарня (ФОТО)

«Щиро вітаю родину Тарусіних з цією важливою подією! Нехай новий будинок стане місцем, де пануватиме любов та гармонія, а для дітей — справжнім домом, де вони зможуть відчути себе по-справжньому щасливими. Вдячний таким родинам, які відкрили свої серця та дім для дітей, що потребують любові й турботи. Ви — приклад людяності та сили духу!» — написав Руслан Кравченко.

Нагадаємо, що у Богданівці на Київщині відкрили перший тимчасовий освітній простір.

Фото: фейсбук-сторінка Руслана Кравченка

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Запоріжжі вперше провели унікальну операцію зі стентування аорти

Опубліковано

У Запорізькій обласній клінічній лікарні вперше виконали стентування грудного відділу аорти — складне малоінвазивне хірургічне втручання, яке замінило традиційну відкриту операцію із розрізом грудної клітки.

Про це повідомили в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Як це було

Операцію провели спільно з ендоваскулярним кардіохірургом Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. Над пацієнтом працювала злагоджена команда з трьох відділень лікарні: інтервенційної кардіології та рентгенангіографії, судинної хірургії та кардіохірургії.

Читати також: У Києві відкрили сучасний реабілітаційний центр для важкопоранених військових (ФОТО)

Пацієнтом став 49-річний чоловік із посттравматичною аневризмою аорти, яка виникла після автокатастрофи у 2007 році. Ця патологія — «бомба сповільненої дії», здатна спричинити миттєву смерть у разі розриву. Аневризму виявили випадково, оскільки явних симптомів чоловік не мав.

Під час операції лікарі закрили уражену ділянку аорти спеціальним стентграфтом — внутрішнім каркасом, що стабілізує судину. Методика дозволяє уникнути значного травмування та пришвидшити відновлення пацієнта.

Нагадаємо, що до київської лікарні під’єднали дві мобільні котельні (ФОТО).

Фото: Запорізька обласна клінічна лікарня.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура4 години тому

Українське Різдво 80 років тому. Бабуся з Прикарпаття про традиції з дитинства, які хотіли знищити комуністи

Надворі січень 1945 року. Під глиняною стріхою серед солом’яних прикрас зібралася родина. У сім’ї Москаликів...

Культура4 дні тому

Забуте ремесло: як родина на Львівщині відновлює різдвяні зірки

Надлітає сніг, на вулиці ніч, і серед мороку світиться єдине віконце майстерні в селі Дубляни...

Суспільство2 тижні тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Суспільство3 тижні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...