

Суспільство
Хочете заробити мільйон гривень? Сім порад від світового експерта, як це зробити
Мільйонер. Такий статус хотів би мати, певно, кожен з нас. Але чи реально це? Хтось думає, що це неможливо. А хтось заробляє собі – але це обов’язково “або щасливчик, або шахрай”.
Вірте чи ні, але стати мільйонером – це мета, якої можна досягти вже цьогоріч. Принаймні, так каже Джон Рамптон, підприємець та інвестор, який за своє життя вже кілька разів заробляв мільйон. Ми переклали його поради для видання Entrepreneur, завдяки яким ви, цілком можливо, можете стати мільйонером вже в цьому році!
1. Розробіть письмовий фінансовий план
Одна з головних причин, чому ви ніколи не зможете стати мільйонером, є те, що ви не складаєте попередньо фінансовий план. Розробка фінансового плану змусить вас діяти, а не просто говорити. Це також допоможе із прийняттям правильних рішень для досягнення ваших цілей та мрій.
Експерт з фінансового планування Скотт Хеджкок сказав, що, плануючи безпечне майбутнє, необхідно враховувати дві речі: скільки у вас є грошей і скільки ви витрачаєте. Це є основою фінансового планування.
На мою думку, найбільша відмінність між тими, хто йде правильним і неправильним шляхом, у тому, скільки часу та сил вони вклали у розробку свого фінансового плану.
Успіх тих, хто це робить, відбувається незалежно від їхнього відносного багатства. Так само невдача тих, хто не дотримується плану, не має відношення до їх багатства.
Під час створення фінансового плану:
- зосередьтесь на важливому замість концентрації на минулому;
- сфокусуйтесь на тому, що ви контролюєте, перерахувавши спочатку фіксовані витрати у своєму бюджеті, а потім перерозподіліть залишкові доходи на додаткові статті витрат.
- зосередьтесь на своєму майбутньому, передбачивши, скільки коштів знадобиться для виживання.
2. Зосередьтесь на збільшенні прибутку
“У сучасних економічних умовах ви не можете убезпечити на 100% свій шлях до статусу мільйонера”, – писав Грант Кардоне, який пройшов у 21 рік мав купу боргів, а вже у 30 став мільйонером. “Але перший крок – концентрація та повторення кроків, які приносять збільшення доходів”, – сказав Кардоне.
“Мій дохід спершу становив $3000 на місяць, а через дев’ять років – $20 000. Почніть слідкувати за грошима, і це змусить вас контролювати дохід і бачити можливості для його примноження”.
На щастя, у вас є кілька варіантів для збільшення ваших доходів, як-от інвестування у бізнес з високим рівнем окупності.
3. Збільшіть свої грошові потоки
Якщо у вас вдома стоїть шафа, забита непотрібними речами, які ви більше не носите, або є ще одна квартира, де давно ніхто не живе – продайте, або здайте в оренду.
Вивчивши стратегії суперзаможних людей протягом п’яти років, автор Томас Клорлі, виявив, що 65% мільйонерів мають три потоки доходів, 45% – чотири потоки, а 29% – п’ять і більше потоків. Це може бути додатковий бізнес, робота за сумісництвом, вкладення коштів та здавання в оренду квартири, машини чи предметів домашнього вжитку.
Замість того, щоб накопичувати пилюку чи займати простір, можна легко заробити та збільшити власний прибуток.
4. Автоматизуйте свої заощадження
Якщо ви хочете стати мільйонером, то необхідно мати звичку економити. Оберіть якийсь грошовий фонд та автоматизуйте ваші надходження у нього, визначивши періодичність та суму регулярних переказів. Ви й не помітите відрахування відсотку від вашої зарплатні, але у майбутньому отримаєте значну суму заощаджень. Радив би поставити 10% відрахувань для інвестицій та 5% для заощаджень.
5. Оновіть свої знання та навички
“Читайте не менше 30 хвилин в день, слухайте відповідні подкасти за кермом та енергійно шукайте наставників, – написав Такер Хьюз, який став мільйонером у 22 роки. Вам не потрібно просто бути майстром своєї справи. Ви повинні бути різностороннім генієм, який здатний говорити на будь яку тему, будь це політика, фінанси чи спорт. Споживайте знання як повітря і ставте навчання собі за мету.
6. Живіть простіше та заощаджуйте власні кошти
Відомо, що найбагатші люди у світі дуже скромні. Вони не витрачають шалені гроші на дизайнерські розкішні речі, натомість купуючи будинки та авто економ-класу. Тобто, живуть, не використовуючи на повну фінансові можливості.
А ще, мільйонери тримають свої борги під контролем та економно використовують кредити. Беріть приклад з нафтового магната Томаса Бун Пікенса, який складав список покупок і брав з собою готівки рівно на придбання речей зі списку. Це допомагає не витрачати багато грошей.
7. Спілкуйтеся з мільйонерами
“У більшості випадків ваш капітал відображає рівень капіталу і ваших найближчих друзів. Вплив та спілкування з більш успішними за вас людьми, може розширити мислення та буквально катапультувати ваш дохід, – сказав психолог і автор книги “Як думають багатії” Стів Сіболд. – Ми стаємо схожими на людей, з якими спілкуємось, і саме тому переможців тягне до переможців”.
“Реальність полягає в тому, що мільйонери не так думають про гроші, як середній клас. Тому, спілкування з ними може багато чого вас навчити”.
Суспільство

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».
Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».
Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.
Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії
Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:
- Eneris Recupyl в Польщі;
- Accurec в Німеччині;
- EraSteel у Франції тощо.
Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.


Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.
Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»
Суспільство

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.
Про це повідомили в «Культурних силах».
Що обговорили на заході
Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.
На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:
«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” — це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».
Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.
«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.
Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:
«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих — герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим».
Презентація кліпу «Місто наречених»
На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).
«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.
Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:
«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс».
Довідка
«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:
- «Культурний десант»;
- «Книга на фронт»;
- «Фронтова студія»;
- «Оркестр 59» тощо.
«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.
Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.
Фото: «Культурні сили»
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub