Суспільство
Хочете заробити мільйон гривень? Сім порад від світового експерта, як це зробити
Мільйонер. Такий статус хотів би мати, певно, кожен з нас. Але чи реально це? Хтось думає, що це неможливо. А хтось заробляє собі – але це обов’язково “або щасливчик, або шахрай”.
Вірте чи ні, але стати мільйонером – це мета, якої можна досягти вже цьогоріч. Принаймні, так каже Джон Рамптон, підприємець та інвестор, який за своє життя вже кілька разів заробляв мільйон. Ми переклали його поради для видання Entrepreneur, завдяки яким ви, цілком можливо, можете стати мільйонером вже в цьому році!
1. Розробіть письмовий фінансовий план
Одна з головних причин, чому ви ніколи не зможете стати мільйонером, є те, що ви не складаєте попередньо фінансовий план. Розробка фінансового плану змусить вас діяти, а не просто говорити. Це також допоможе із прийняттям правильних рішень для досягнення ваших цілей та мрій.
Експерт з фінансового планування Скотт Хеджкок сказав, що, плануючи безпечне майбутнє, необхідно враховувати дві речі: скільки у вас є грошей і скільки ви витрачаєте. Це є основою фінансового планування.
На мою думку, найбільша відмінність між тими, хто йде правильним і неправильним шляхом, у тому, скільки часу та сил вони вклали у розробку свого фінансового плану.
Успіх тих, хто це робить, відбувається незалежно від їхнього відносного багатства. Так само невдача тих, хто не дотримується плану, не має відношення до їх багатства.
Під час створення фінансового плану:
- зосередьтесь на важливому замість концентрації на минулому;
- сфокусуйтесь на тому, що ви контролюєте, перерахувавши спочатку фіксовані витрати у своєму бюджеті, а потім перерозподіліть залишкові доходи на додаткові статті витрат.
- зосередьтесь на своєму майбутньому, передбачивши, скільки коштів знадобиться для виживання.
2. Зосередьтесь на збільшенні прибутку
“У сучасних економічних умовах ви не можете убезпечити на 100% свій шлях до статусу мільйонера”, – писав Грант Кардоне, який пройшов у 21 рік мав купу боргів, а вже у 30 став мільйонером. “Але перший крок – концентрація та повторення кроків, які приносять збільшення доходів”, – сказав Кардоне.
“Мій дохід спершу становив $3000 на місяць, а через дев’ять років – $20 000. Почніть слідкувати за грошима, і це змусить вас контролювати дохід і бачити можливості для його примноження”.
На щастя, у вас є кілька варіантів для збільшення ваших доходів, як-от інвестування у бізнес з високим рівнем окупності.
3. Збільшіть свої грошові потоки
Якщо у вас вдома стоїть шафа, забита непотрібними речами, які ви більше не носите, або є ще одна квартира, де давно ніхто не живе – продайте, або здайте в оренду.
Вивчивши стратегії суперзаможних людей протягом п’яти років, автор Томас Клорлі, виявив, що 65% мільйонерів мають три потоки доходів, 45% – чотири потоки, а 29% – п’ять і більше потоків. Це може бути додатковий бізнес, робота за сумісництвом, вкладення коштів та здавання в оренду квартири, машини чи предметів домашнього вжитку.
Замість того, щоб накопичувати пилюку чи займати простір, можна легко заробити та збільшити власний прибуток.
4. Автоматизуйте свої заощадження
Якщо ви хочете стати мільйонером, то необхідно мати звичку економити. Оберіть якийсь грошовий фонд та автоматизуйте ваші надходження у нього, визначивши періодичність та суму регулярних переказів. Ви й не помітите відрахування відсотку від вашої зарплатні, але у майбутньому отримаєте значну суму заощаджень. Радив би поставити 10% відрахувань для інвестицій та 5% для заощаджень.
5. Оновіть свої знання та навички
“Читайте не менше 30 хвилин в день, слухайте відповідні подкасти за кермом та енергійно шукайте наставників, – написав Такер Хьюз, який став мільйонером у 22 роки. Вам не потрібно просто бути майстром своєї справи. Ви повинні бути різностороннім генієм, який здатний говорити на будь яку тему, будь це політика, фінанси чи спорт. Споживайте знання як повітря і ставте навчання собі за мету.
6. Живіть простіше та заощаджуйте власні кошти
Відомо, що найбагатші люди у світі дуже скромні. Вони не витрачають шалені гроші на дизайнерські розкішні речі, натомість купуючи будинки та авто економ-класу. Тобто, живуть, не використовуючи на повну фінансові можливості.
А ще, мільйонери тримають свої борги під контролем та економно використовують кредити. Беріть приклад з нафтового магната Томаса Бун Пікенса, який складав список покупок і брав з собою готівки рівно на придбання речей зі списку. Це допомагає не витрачати багато грошей.
7. Спілкуйтеся з мільйонерами
“У більшості випадків ваш капітал відображає рівень капіталу і ваших найближчих друзів. Вплив та спілкування з більш успішними за вас людьми, може розширити мислення та буквально катапультувати ваш дохід, – сказав психолог і автор книги “Як думають багатії” Стів Сіболд. – Ми стаємо схожими на людей, з якими спілкуємось, і саме тому переможців тягне до переможців”.
“Реальність полягає в тому, що мільйонери не так думають про гроші, як середній клас. Тому, спілкування з ними може багато чого вас навчити”.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі